WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія України → Данило Галицький - Курсова робота

Данило Галицький - Курсова робота

назавжди покінчити з Романовичами. Щоб приспати пильність Данила і Василька, Бурун дай запросив їх як своїх союзників взяти участь у поході проти Литви, і Василько був змушений піти з ним, бо непокора означала б оголошення війни.
Переможна кампанія монголо - татарських військ у Литві справила велике враження на людність Південно - Західної Русі, викликала резонанс у Центральній та Західній Європі. Продемонструвавши силу свого війська, Бурун дай зажадав від Данила і Василька знищити укріплення їхніх міст і фортець: " Якщо ви мої мирники, розкидайте городи свої всі " [ 1.12, с. 81].
Не маючи досить сили, щоб протистояти незліченній монголо - татарській орді, зневірившись у допомозі Заходу і роз'єднаних феодальними усобицями інших руських князівств, Данило і Василько з болем мусили нищити все те, що будували довгі роки. Василькові люди розібрали фортифікаційні споруди Луцька і Кремінця, а Данилові - Львова, Стіжка і Данилова. Укріплення Володимира - Волинського були настільки великими, що не можна було швидко " розметати " їх. Тоді князь Василько віддав наказ запалити міські стіни, і так за ніч все згоріло. З сльозами на очах дивився молодший Романович на велику пожежу, в заграві якої гинула міць Західної Русі. Лише залога надзвичайно добре укріпленого Холма гордо відхилила вимогу монголо - татар знищити стіни й башти міста [ 1.12, с. 81].
Після того як орда Бурундая залишила Галичину і Волинь, Данилові довелось починати боротьбу проти монголо - татар мало не спочатку. Князь не скорився перед завойовниками. Він вів дипломатичні зусилля в Польщі і Угорщині з метою створити анти татарську коаліцію. Та успіху не мав. В останні роки життя Данило успішно воював з литовським князем Мендовгом і, без сумніву, знову збирався з силами, щоб піднятися проти заклятого ворога Русі - монголо - татарських феодалів.
Важке, повне небезпек і тривог життя підірвало здоров'я Данила Романовича, і він серйозно захворів. 1264 року князь помер у своєму улюбленому місті Холмі. Було йому тоді 63 роки [ 1.14, с. 184].
Так, Данилові Романовичу не довелось скинути монголо - татарську кормигу. Занадто сильними були загарбники, а Русь залишалась роз'єднаною. Об'єктивно ще не настали умови для визволення. Та це не применшує життєвого подвигу Данила, людини одноїідеї. Ця ідея полягала в згуртуванні всіх руських сил для відстоювання незалежності своєї батьківщини.
Висновки
Східно - слов'янська держава - Галицько - Волинська, проіснувала понад століття і поширила свою владу на більшість земель нинішньої України. М. Грушевський вважав, - це державне утворення є найбезпосереднішим спадкоємцем Київської Русі. Своїм успіхом і життєздатності воно завдячувало видатній, обдарованій особистості князя Данила Галицького.
Данило Романович - один з найвидатніших особистостей історії. Все своє життя він присвятив боротьбі з ворогами Русі. Юнаком бився з монголо - татарськими завойовниками, стримував їх натиск на Галичину і Волинь, а коли був уже зрілим мужем, давав відсіч німецьким рицарям, угорським і польським феодалам. Саме тому, галицький літописець відзначив: " Данило був відважний і хоробрий, і з голови до ніг не було на ньому вади ".
Історики високо оцінюють державну діяльність Данила. Він був людиною високих політичних, державних і воєнних здібностей. В умовах ворожого оточення вів князь запеклу сорокарічну війну з боярською опозицією і довів її до переможного кінця. Данило об'єднав Галичину і Волинь в одне з наймогутніших на тогочасній Русі князівств і доклав титанічних зусиль до консолідації всієї Південно- Західної Русі. Він незмірно підніс авторитет своєї держави у тогочасному світі. Головними ідеями його життя були відновлення Галицько - Волинського великого князівства й вигнання монголо - татарських поневолювачів з Русі. Не вина Данила, що йому не вдалося здійснити другий задум. Занадто сильними були окупанти, занадто слабкою - Русь, бо залишалася роз'єднаною. Але все те аж ніяк не применшує життєвого подвигу Данила, князя Галицького.
Величезною заслугою галицько - волинського князя було те, що він продемонстрував усьому світові можливість успішної боротьби з монголо - татарськими поневолювачами, не раз громивши орду Куремси. Данило підривав сили монголо - татарських феодалів. Він проклав шлях наступним поколінням борців проти іноземного панування. Приклад галицько - волинського володаря, певно, запалював і Дмитрія Донського, й Івана ІІІ, які прагнули вигнати монголо - татар з Руської землі.
Список використаної літератури
1.1. Багалій Д. І. Нарис історії України: Доба натурального господарства. -
К.: Час, 1994.
1.2. Бойко О. Д. Історія України: Навчальний посібник для студентів вищих
навчальних закладів. Видання 3 - те, - К.: Академвидав, 2005.
1.3. Геник С. 150 великих українців. - Івано - Франківськ: Лілея- НВ, 2001.
1.4. Гісем О. В., Мартинюк О. О. Історія України: Довідник, - Тернопіль:
Навчальна книга - Богдан, 2003.
1.5. Грушевський М. Історія України - Руси. - К.: Наукова думка, 1993. -
Т.ІІІ.
1.6. Гусєв В. І., Дрожжин В. П., Червінський В. І. Видатні постаті з історії
України ( ІХ - ХІХ ст.): Короткі бібліографічні нариси. Історичні та
художні портрети. - К.: Вища школа, 2002.
1.7. Завірач В., Коваль І., Юсипчук Ю. Король Данило Галицький -
будівничий Руси - України. - Івано - Франківськ: Нова Зоря, 2005.
1.8. Замлинський В., Войцехівська І. та інші. Історія України в особах: ІХ -
ХVІІІ ст... - К.: Україна, 1993.
1.9. Ісаєвич Я. Галицько - Волинське держава. - Львів, 1999.
1.10. Коваль І. А ще корони галицьких княгинь.// Галичина. - 2003. -
19 серпня .
1.11.Коваль І. Корона Данила Галицького.// Галичина. - 1990. - 4 липня.
1.12.Король В. Ю. Історія України: Документи. Матеріали. - К.: Академія,
2002.
1.13. Котляр М. Ф. Історія України в особах: Давньоруська держава. - К.:
Україна, 1996.
1.14. Котляр М. Ф. Данило Галицький. - К.: Наукова думка, 1979.
1.15. Крип'якевич І. П. Галицько - Волинське князівство. - К.: Наукова
думка, 1984.
1.16. Пушик С. Г. Галицька брама: Роман / Худож. Пеник І. Г. - Ужгород:
Карпати, 1989.
1.17. Рибалка І. К. Історія України. Дорадянський період. - К.: Вища школа,
1991.
1.18. Субтельний О. Україна: історія. - К.: Либідь, 1992.
1.19. Танцюра В. І. Політична історія України: Посібник для студентів вищих
навчальних закладів. - К.: Академія, 2001.
1.20. Хижняк А. Данило Галицький. - К.: Дніпро, 1992.
1.21. Чапуга С. Де ж корона Данила Галицького. // Галичина. - 2003. -
19 серпня.

 
 

Цікаве

Загрузка...