WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІсторія України → Український Вільний Університет – історія і сучасність - Реферат

Український Вільний Університет – історія і сучасність - Реферат

на тлі західноєвропейської літератури".
УВУ надрукував чимало підручників і посібників, які стали ще важливішими тоді, коли припинилося аудиторне навчання. Так, циклостилевим способом було надруковано праці: О. Баранова, Г. Ващенка, К. Кисілевського, П. Коваліва, Б. Крупницького, О. Кульчицького, П. Курінного, І. Мірчука, Л. Окіншевича, Я. Падоха, Н. Полонської-Василенко, Я. Рудницького, Ю. Старосольського, В. Стецюка, М. Чубатого, Ю. Шереха-Шевельова, В. Щербаківського, О. Юрченка та інші.
1960-ті роки принесли чимало змін праці УВУ. Перша і сумна подія, це була смерть проректора, професора І. Мірчука, що сталася 2 травня 1961 року. Починаючи з 1946 року й до своєї смерті професор І. Мірчук, з невеличкими перервами, був ректором або проректором УВУ. Він віддав своє життя, свій талант, свою енергію і весь цей період історії УВУ тісно пов'язаний з його ім'ям.
Ще раніше у січні 1961 року помер ректор УВУ проф. М. Васильєв. Отож УВУ залишився без ректора і без проректора. За статутом, ректора мав заступати найстарший віком професор Г. Ващенко, який був хворий. Тоді Надзвичайні Збори Професорської Колегії УВУ обрали ректором професора Ю. Панейка й УВУ був виведений з кризи.
Проте стан УВУ залишався загрозливим. Треба було перенести УВУ до нового приміщення, бо за новим законом у школах не повинні були бути сторонні установи.
У 1961 році виникла думка про організацію німецького товариства сприяння українській науці наш der Ukrainischen Wissenschaft "Спільнота праці для сприяння українській науці", як передано цю назву в офіційному статуті. Загальні Збори професорів УВУ, за участю професорів, що перебували в США та Канаді, прийняли пропозицію Товариства та його опіку. До "Спілки сприяння" було прийнято три українські установи: УВУ, УТГІ та НТШ.
Вона дістала приміщення та невелику, але регулярну субсидію. УВУ має на Лапласштр в будинку дві кімнати (кабінет ректора та канцелярію) та право користатися для викладів великою залою на 100 осіб, а крім того приміщення для бібліотеки, спільно з іншими установами. Почалася нова сторінка в історії УВУ.
Наступні 1962-1964 роки внесли мало нового в життя УВУ. Діяльність його була зосереджена на справах видавничих та докторизації своїх слухачів, які не встигли цього зробити до виїзду з Європи [5, 190].
З 1965 року в житті УВУ настала нова й дуже важлива зміна. За ініціативою ректора, професора Ю. Бойка, одноголосною ухвалою Загальних Зборів професорів УВУ, було поновлено аудиторне навчання. Зважаючи на те, що евентуальні слухачі перебували поза Мюнхеном, а часто і за межами Європи, лекційний час був обмежений двома літніми місяцями, а програма викладів - двома старшими семестрами - докторськими. Спроба була дуже вдала. Щороку збільшується число фактичних слухачів, яке досягло в 1970р. максимальної цифри - 50 осіб. Збільшується число доцентів і докторів: в 1970р. на філософському факультеті дістало докторські ступені 12 осіб. Більша частина з них колись юнаками розпочинали університетські студії в УВУ, тепер, через 20-25 років повернулися до нього, часто маючи вже посади професорів-асистентів в університетах США та Канади.
Поволі змінюється професорський склад УВУ. Під час масової еміграції більша частина професорів виїхала з Німеччини. За 20 років УВУ втратив багато професорів, що померли.
Притягання нових сил, молодших вчених, ускладнюється статутом, який вимагає габілітації, яка для багатьох еміграційних науковців дуже важка, бо УВУ не може дати для цього матеріальної допомоги, у формі субсидії на час підготовки габілітаційної праці. Компромісом в цьому становищі було запрошення лекторів для читання спеціальних курсів на семестральному курсі. Цим шляхом УВУ прив'язує до себе ближче людей, що мають бажання габілітуватися і дає можливість ознайомити слухачів з проблемами, в яких працюють молоді вчені.
Семестральні лекції збігаються в часі з літніми високошкільними курсами, що відбуваються в УВУ протягом 3-4 тижнів, причому програма їх не зв'язана з програмою семестру.
В УВУ існує також практика почесних докторатів. Загально за весь час УВУ надав близько 50 почесних докторатів заслуженим українським і неукраїнським вченим і громадсько-політичним діячам.
Збільшена видавнича діяльність УВУ.
УВУ продовжує наукові стосунки з усім світом.
Правий був ректор УВУ проф. І. Мірчук, який казав, що УВУ - це "неповторне явище нашої еміграції". "Запалений малою групою вчених та журналістів - фанатиків української науки, у Відні, цей смолоским світив через цілі роки. Це наш обов'язок - берегти його полум'я і передати генераціям, які прийдуть після нас" [10, 27].
Додаток А.
Інформація для бажаючих вступити в УВУ
1. Умови вступу.
Український Вільний Університет прий має на студії тих осіб, які хочуть засвоїти і поповнити знання з українознавчих предметів гуманістичних та суспільних дисциплін. Під сучасну пору на студії можуть поступати кандидати із завершиним навчанням у ВУЗах (абсолюторія або бакалаврат ВУЗів країн Заходу, чи із звичайним дипломом про завершення вищої освіти в Україні), з метою поглиблення знань згідно з вимогами правил студій УВУ протягом не менше двох семестрів.
2. Іматрикуляція.
Для іматрикуляції студент/студентка повинен подати наступні документи:
- прохання (заяву) про прийняття на судії;
- завірену копію атестата про середню освіту;
- свідоцтво та дипломи попередніх студій чи про їх закінчення;
- автобіографія з описом попереднього навчання;
- щонайменше дві рекомендації від своїх професорів;
- три фотокартки паспортних вимірів.
Іматрикульовані студенти УВУ користуються під час своїх студій усіма правами і привілеями, що їх передбачає Статут УВУ.
3. Академічний рік.
Академічний рік УВУ включає два семестри - зимовий (листопад-березень) та літній (червень-серпень). Семестр зараховується після вислухання студентом не менше, ніж 140 лекційних годин, вписаних до студійного листка, і підтверджених викладачами. Лекції, спільні для обидвох факультетів, можуть бути зараховані до загального числа вислуханих годин.
4. Вимоги для одержання маґістерського ступеня.
Після складання обов'язкових колоквіумів та всіх іспитів, кандидат може приступити до дипломного маґістерського іспиту (студенти Філософічного факультету зобов'язані представити маґістерську працю).
5. Вимоги для одержання докторського ступеня.
Особи із ступенем маґістра або кандидата наук з України мають можливість завершити свої студії в УВУ докторатом. Передумова цього: вислухання щонайменше двох докторських семестрів, складання передбачених іспитів, написання докторської дисертації під керівництвом одного з професорі УВУ - спеціаліста з обраної ділянки.
Після схвалення рецензентами докторської дисертації кандидат має право приступити - у визначеному деканатом терміні - до представлення та захисту дисертації перед окремою комісією факультету. Докторанти не можуть бути звільнені від докторських семестрів.
6. Габілітація.
Не швидше, як через два роки після одержання докторського титулу обидва факультети УВУ мають право проводити габілітації доцентів. Вимоги щодо габілітації регулюються окремою ординацією.
7. Університетські оплати.
Одноразове вписове на обидвох факультетах становить 100 євро. Семестральна оплата - 900 євро. Педагогічний курс - 450 євро. Курси української (нижчий рівень) і німецької мов (нижчий рівень) 600 євро.

 
 

Цікаве

Загрузка...