WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Технологія створення цифрових карт місцевості (ЦКМ) - Курсова робота

Технологія створення цифрових карт місцевості (ЦКМ) - Курсова робота

Швидке створення підписів перетягуванням

Підписи можна також виносити на карту за допомогою перетягування. Для цього перемикаються на закладку Інфо правої панелі і помічають об'єкти. Вибравши потрібний параметр, натискають ліву кнопку миші на назві параметра і, утримуючи її, переміщають покажчик на карту. Відпускають ліву кнопку миші і у позиції курсора з'явиться підпис із значенням вибраного параметра.

Примітка: якщо помічено більш за один об'єкт, то підписи будуть створені в центрі кожного з них незалежно від позиції, в якій був курсор при відпуску кнопки миші.

Контекстне меню підпису

Деякі операції з підписами можна виконувати за допомогою контекстного меню підписи. Щоб викликати це меню, помічають об'єкт, підводять курсор до центру підпису. Коли він змінить свою форму, натискають праву кнопку миші. З'явиться контекстне меню, в якому доступні наступні команди:

Видалити підпис

Видаляє підпис (або дублікат), для якого було викликано контекстне меню.

Горизонтально

Дозволяє вибрати один з варіантів горизонтального вирівнювання (точки прив'язки) підпису: зліва, по центру, зправа.

Вертикально

Встановлює положення точки вертикальної прив'язки по верхньому краю, по центру або по нижньому краю підпису.

Створення декількох дублікатів одного підпису

Для створення ще однієї копії підпису наводяться на його центр, і коли курсор змінить форму, натискають клавішу і, утримуючи її, перетягують підпис в нову позицію (натиснувши і утримуючи ліву кнопку миші).

Для видалення будь-якого з дублікатів підпису використовують контекстне меню, описане вище.

Також дублікат можна створити з допомогою перетягування, як описано вище.

Операції з підписами

Підпис, створений автоматично, не завжди потрапляє в потрібну позицію. Іноді необхідно буває розвернути підпис або змінити його розмір.

Для операцій з підписом необхідно помітити об'єкт, який його містить. При цьому всі його підписи будуть помічені рамками. Далі можна здійснювати наступні операції з будь-яким підписом:

Перетягування підпису

Для того, щоб перемістити підпис, підводять курсор до його центру.

Після того, як курсор змінить форму, натискають ліву кнопку миші і, утримуючи її, переміщають підпис в потрібну позицію.

Примітка: включають режим зображення центрів для того, щоб бачити центр підпису на екрані.

Копіювання підпису (створення дубліката)

Для копіювання підпису натискають і утримують клавішу в процесі його перетягування.

Копіюванням можна створювати дублікати одного і того ж підпису, необхідні для винесення на карту найменувань протяжних лінійних об'єктів: річок, вулиць, дорогий і ін.

Поворот підпису

Для повороту підпису підводять курсор до потовщеної точки в лівому нижньому кутку його рамки.

Після того, як курсор змінить свою форму на дві напівкруглі стрілки, натискають ліву кнопку миші і, утримуючи її, переміщають покажчик.

При цьому підпис буде повертатися щодо точки прив'язки.

Примітка: Програма допомагає зорієнтувати підпис на будь-який кут, кратний 90° з допуском 2°.

При цьому програма автоматично змінить орієнтацію підпису на найближче вертикальне або горизонтальне положення.

Для тимчасового відключення цієї функції, утримують клавішу при розвороті.

Зміна розміру підпису

Розмір шрифту при створенні підпису рівний значенню, встановленому в Менеджері параметрів для даного параметра. Встановлюють там потрібне значення перед операціями створення підписів.

Для зміни розміру підпису на карті підводять курсор до правого нижнього кута рамки, що оздоблює підпис. При цьому курсор змінить свою форму на дві діагональні стрілки. Натискають ліву кнопку миші і, утримуючи її, змінюють розмір.

Примітка: Розтягнутий або стислий таким чином підпис отримує унікальне форматування. Якщо в подальшому змінюють розмір шрифту його параметра в Менеджері параметрів, то розмір шрифту не зміниться у тих підписів, які масштабувалися безпосередньо на карті.

Оформлення і друк фрагментів топографічного плану

В результаті виконання команди [Встановити рамку] помічений об'єкт буде встановлений в якості рамки карти. Команда дозволяє проводити швидку зміну рамки з декількох, вставлених командою [Вставка|Розбивка на листи...].

Помітивши об'єкти і виконавши функцію [Помічені в рамку] для встановлення рамки, яка містить всі помічені об'єкти. Можна помітити всі об'єкти через [Правка|Помітити все] для автоматичного створення рамки, яка містить всі об'єкти карти. Перед тим можна змінити масштаб використовуючи команду [Карта|Властивості].

При активації цієї команди появиться діалогове вікно, в якому задаються розміри та масштаб листа карти для друку. Потрібно помітити прапорець Прямокутна для задання прямокутної рамки і ввести геодезичні координати лівого нижнього кута рамки та розміри рамки на паперовому носії в міліметрах.

Для встановлення рамки потрібно використовувати команду [Рамка і легенда...], яка вставляє в карту рамку і позарамкове оформлення.

Можна створити відображення рамки і позарамкового оформлення використовуючи функції збору, потім рамку, по якій буде відтинатися зображення карти, потім перенести на задній план командою [Правка|На задній план].

Також можна створити рамку, елементи якої належать до різних шарів (це необхідно наприклад для присвоєння елементам різних товщин ліній). Для цього створюються любі допоміжні шари з довільними іменами, але присвоюється їм всім стиль (Рамка і легенда) в Менеджері шарів.

Для створення параметрів, що необхідні для позарамкового оформлення (найменування листа, масштаб, виконавець та ін.) використовується Менеджер параметрів і виносяться на план в вигляді підписів.

Для вставки в рамку багаторядкових текстових блоків краще всього використовувати табличні шари, тобто шари, що мають стиль Таблиця.

Зберегти створювану рамку в форматі *.dmf, наприклад під іменем R-10000.dmf.

Функція вставки рамки подібна з вставкою карти, однак при вставці рамки проходить її автоматичне зміщення з координатами кутів рамки заданих в [Карта|Властивості...]. Після виконання вставки потрібно лише змінити зміст підписів нового листа і роздрукувати карту, після чого можна знищити рамку.

Для друку наступного листа потрібно змінити координати кутів рамки карти і повторити вставку рамки в нову позицію (якщо карта містить більше одного листа).

Можна вставити в карту схему розбивки на листи для швидкого переключення між різними рамками.

Потім можна використати попередній перегляд для перевірки того, як буде виглядати частина, яка видається на друк карти, плану. Цей режим найбільш точно передає закінчений вид карти на аркуші паперу.

При активації команди [Параметри сторінки...] появиться стандартне діалогове вікно Windows для настройки параметрів принтера та друку, таких як розмір та орієнтація паперу. Після натискання кнопки OK встановлені параметри вступлять в силу.

При активації команди [Друк...] з'явиться стандартне діалогове вікно друку Windows, в якому можна задати параметри роздруку. Після натискання кнопки OK буде виконаний друк фрагменту карти, обмежений рамкою (розміри рамки та масштаб карти задаються в розділі меню [Карта|Властивості...]). Для того, щоб карта на моніторі відображалась максимально близько до паперового представлення потрібно вибрати режим перегляду [Вигляд|Роздрук].

Діалогове вікно друку Windows дозволяє вибрати один з варіантів роздруку. При виборі пункту Все будуть роздруковані всі відкриті в даний момент карти, при виборі пункту Виділений фрагмент буде роздрукована тільки активна карта.

При активації команди [Друк вікна] також появиться стандартне діалогове вікно друку Windows, в якому можна задати параметри друку. Після натискання кнопки OK буде виконаний друк фрагменту карти, який в даний момент видно на екрані.


 
 

Цікаве

Загрузка...