WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Грошова оцінка населених пунктів Назавизівської сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області - Дипломна робота

Грошова оцінка населених пунктів Назавизівської сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області - Дипломна робота

Камеральні роботи пов'язані з комп'ютерною технікою яка за недотриманням техніки безпеки при користуванні може призвести до не передбачуваних травм працівників та втрати працездатності.

Польові роботи - це небезпека з боку диких тварин, плазунів, комах, та інших, небезпека яка може зустрічатися в місцевості, на якій проводиться грошова оцінка.

Для покращення умов праці потрібно:

  • на території підприємства покращити умови, засоби, заходи по охороні праці;

  • покращити санітарно-гігієнічні умови роботи працюючих;

  • становити огорожі в небезпечних місцях;

  • організувати засоби для тушіння пожару у вигляді вогнегасника, ящика з піском, відра, лопати, сокири, організувати пожежний пост.

В даній роботі розглядається комплекс робіт необхідний для виконання грошової оцінки земельних ділянок. Отже, весь об'єм робіт включає в себе тільки камеральні роботи, які в основному виконуються на комп'ютері.

Робота проводиться максимум 4 години на день. Дипломний проект виконує одна людина.

Перелік приладів і обладнання:

- персональні комп'ютери різних конфігурацій: мінімальна конфігурація комп'ютера є : ІВМ 286 - 16 Мгц, монітор УСА з об'ємом пам'яті на відеоадаптері 256 Кбт, монітор обов'язково з захисним фільтром.

Найкраща конфігурація - Реntium IV 1200 Мгц, 256 Мb SVGА монітор з об'ємом пам'яті 36 Мб (фільтр вбудований в монітор чи фільтр окремо,

монітор повинен відповідати стандарту Enerqy Staг); комп'ютер повинен бути укомплектований мишкою з килимком;

 • периферійні пристрої: лазерний принтер, СD RОМ Rewritable (8х),локальна мережа NW Novell з виділеним сервером із швидкістюпередачі даних по мережі 100 Мбіт/с, а бажано 1Гбіт/с з роздільною здатністю 900-1800 сірі.

7.1. Аналіз робіт та виявлення потенціальних небезпек

Розглянемо умови праці на персональному комп'ютері (ПК).

Робота користувача персонального комп'ютера - розумова, яка виконується сидячи в одній позі, коли є обмеження загальної м'язової активності. При цьому є висока напруженість зорових функцій, рухливість кистей рук та нервово-емоційне напруження при умові дії різноманітних фізичних факторів.

На користувача ПК діють такі небезпечні фактори виробничого середовища:

 • шум;

 • електромагнітні поля;

 • статична електрика;

 • незадовільні метеорологічні умови;

 • незадовільна освітленість робочого місця;

 • неправильна організація робочого місця.Професійна діяльність з ПК може призвести до:

 • порушення зорового аналізатора;

 • порушень пов'язаних зі стресовими ситуаціями та нервово-емоційниминавантаженнями при роботі;

 • захворювання шкіри.

Вибір приміщення і раціональне розміщення обладнання та робочих місць.

Обгрунтування вибору монітору

У відповідності до директиви 90/270 Європейської Економічної Комісії "Мінімальні вимоги з охорони праці", яка регламентує безпечні умови роботи при виконанні наступних вимог до моніторів:

 • символи на екрані повинні бути чіткими і добре розрізнятися;

 • зображення не повинно блимати;

 • яскравість та контраст повинні легко регулюватися;

 • екрани повинні бути вільними від відблисків і відбиття;

 • випромінювання повинні бути знижені до максимально малих розмірів.

Обрунтування вибору приміщень

Згідно до "Тимчасових санітарних норм і правил для працівників обчислювальних центрів" площа приміщення на одного працюючого з персональним комп'ютером" площа приміщення на одного працюючого з персональним комп'ютером складає 6 м2 , об'єм - 18 м3. Не допустимо розташовувати робочі місця у підвальних та цокольних поверхах. Робочі місця з ПК бажано розташовувати в окремих приміщеннях. Поверхня підлоги повинна бути зручною для вологого прибирання і мати антистатичне покриття. Вміст шкідливих хімічних елементів в приміщенні з ПК не повинен перевищувати концентрацій вказаних в переліку "гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин, що забруднюють атмосферне повітря населених місць" № 3086-84 від 27.08.84 р.

Схема приміщення.

Розміщення робочих місць користувачів ПК відповідає ГОСТ 12.3.032 - 78, ГОСТ 21889-76, ГОСТ 22269-76.

При розташуванні елементів робочого місця користувача ПК враховано:

 • робочу позу користувача;

 • простір для розміщення користувача;

 • можливість огляду елементів робочого місця;

 • можливість ведення записів, розміщення документації і матеріалів, яківикористовуються користувачем.

Робочі місця з ЇЖ повинні бути розташовані від стіни з віконними прорізами на відстані 1.5 м, від інших стін на відстані - їм, відстань між столами складає не менше 1.5 м.

При розміщенні робочого місця поряд з вікнами кут між екраном дисплея і площиною вікна повинен складати не менше 90° (для виключення відблисків), частину вікна, що прилягає бажано зашторити.

При періодичному спостереженні за екраном рекомендовано розташовувати елементи обладнання таким чином, щоб екран знаходився справа, клавіатура навпроти правого плеча, а документи в центрі кута огляду.

При постійній роботі екран повинен знаходитись в центрі поля огляду, документи зліва на столі або на спеціальній підставці.

Монітор встановлюється таким чином, щоб край екрана знаходився на рівні очей користувача на відстані 600 мм.

Клавіатура розташована на спеціальній підставці на відстані 100 - 300 мм від краю столу. Кут нахилу панелі клавіатури до столу повинен бути в межах від 5 до 15 градусів.

Принтер повинен бути розміщений в зручному для користувача положенні так, щоб максимальна відстань від користувача до клавіш і управління принтером не перевищувала довжин) витягнутої руки користувача.

Не допускається розташування ПК при якому працюючий повернений обличчям до вікон кімнати або до задньої частини ПК, в якій вмонтовані вентилятори.

Конструкція робочого стола

Повинна забезпечувати можливість оптимального розміщення на робочій поверхні обладнання, що використовується з врахуванням його кількості та конструктивних особливостей (розмір монітору, клавіатури, принтера і ін.) і характеру роботи, що виконується. Використовуються столи з регульованою висотою (680-800 мм). Ширина та глибина стола складають відповідно 1000 та 800 мм.

Конструкція робочого крісла задовольняє вимогам ГОСТ 21889-76.

Крісло користувача ПК повинно включати такі основні елементи: сидіння, спинку, а також додатковий елемент - підставку для ніг. Висота поверхні сидіння крісла регулюєтьсяв межах 400-550мм. Ширина і глибина поверхні

сидіння складають 400 мм. Поверхня сидіння плоска, передній край -заокруглений. Є можливість зміни кута нахилу поверхні від 15° вперед до 15° назад.

Опорна поверхня спинки стільця має висоту 300 мм, ширину 300 мм, радіус кривизни горизонтальної площини – 400 мм. Кут нахилу спинки у вертикальній площині регулюється в межах 0+/- 30 градусів від вертикального положення. Відстань спинки від переднього краю сидіння регулюється в межах 260-400 мм.

Забезпечення необхідного мікроклімату в приміщенні з ПК

У виробничих приміщеннях з ПК параметри мікроклімату повинні відповідати вимогам ГОСТ 12.1.005-88 "Загальні санітарно-гігієнічні вимоги до повітря робочої зони" та "санітарним нормам мікроклімату виробничих приміщень" № 4088-86 для категорій робіт 1а – 1б. Величини температури, відносної вологості і швидкості руху повітря в робочій зоні виробничих приміщень повинні відповідати оптимальним значенням для категорії 1а – 1б, при строгому дотриманні параметрів відносної вологості (55-86%). Температура навколишнього середовища повинна бути в межах 18-22о С, а швидкість руху повітря 0,1 – 0,2 м/с.

Ефективним засобам створення комфортного мікроклімату для користувачів ПК є кондиціювання повітря. Це забезпечує постійність температури, вологості, швидкості руху повітря та його частоти, незалежно від зовнішніх умов.

Освітлення приміщень і робочих місць з ПК

Приміщення з ПК має природне та штучне освітлення. При незадовільному освітленні знижується продуктивність праці користувачів ПК, можлива поява короткозорості, швидка втомлюваність.

Система освітлення повинна відповідати таким вимогам:

 • освітленість на робочому місці повинна відповідати характеру зорової

роботи, який визначається трьома параметрами: об'єктом розрізняння -найменшим розміром об'єкту, фоном, який характеризується коефіцієнтом відбиття та ін.;

 • необхідно забезпечити достатньо рівномірне розподілення яскравості наробочій поверхні монітору, а також в межах навколишнього простору;

 • на робочій поверхні повинні бути відсутні різні тіні;

 • в полі зору не повинно бути прямих і відбитих відблисків;

 • величина освітленості повинна бути постійною у часі.

Природне освітлення здійснюється через бокові світлопрорізи, які забезпечують коефіцієнт природної освітленості (КПО) рівний 1.55, що відповідає СНІП 11-4-79 "Природне і штучне освітлення (зі змінами)".


 
 

Цікаве

Загрузка...