WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Стереотопографічний метод створення карт - Дипломна робота

Стереотопографічний метод створення карт - Дипломна робота

Потім з'являється вікно Relative orientation window, де і виробляється власне процес орієнтування з реєстрацією крапок.

Результати взаємного орієнтування записуємо у файл цифрової моделі.

Початкові установки

Вікно початкових установок (Relative orientation startup) дозволяє вказати наступні параметри для орієнтування:

Вкажємо імена двох файлів растрових образів. Для вказівки імен файлів існують два полюси введення для лівого і правого знімків стереопари (Left file і Right file) з відповідними кнопками ліворуч від них. Для вибору імені файлу/файлів можна або ввести його ім'я в потрібному полі введення, або натиснути на відповідну кнопку з зображенням папки. В останньому випадку з'явиться стандартне діалогове вікно Windows для вказівки імені файлу. Після вибору файлу за допомогою цього вікна його ім'я відобразиться в поле введення.

Вказуємо схему розташування крапок. Схема позначає зони, у які програма послідовно буде переміщати марки для реєстрації чергової точки. Можна вибрати одну зі стандартних схем (з 6 або 12 точок) або створити свою власну схему.

Вказуємо, чи треба починати процес орієнтування спочатку (Start new session) або варто продовжити останній проведений процес (Сontinue previous) у групі Orientation process.

Коли всі описані вище настроювання зроблені, можна приступати власне до процесу орієнтування, натиснувши на кнопку Proceed. Якщо ви не хочете починати орієнтування, натисніть на кнопку Cancel.

Схема розташування точок

Схема розташування точок визначає зони, у які програма послідовно буде переміщати марки для реєстрації чергової точки.

Вибраємо схему розташування точок можна у вікні початкових установок у групі Scheme. Стандартна схема (пункт Standard) складається з 6 крапок, розташованих у шести стандартних зонах знімків. Це мінімальна схема для взаємного орієнтування.

Розширена (пункт Extended) - з 12 крапок, розташованих у шести стандартних зонах знімків. Ця схема дозволяє одержати більш надійні і стійкі результати взаємного орієнтування, чим при мінімальній схемі.

Можна також створити власну схему розташування крапок. Для цього виберіть у групі Scheme пункт Custom. З'явиться вікно Custom scheme for relative orientation для створення користувальницької схеми розташування точок.

Темно-сіра область у цьому вікні імітує зону перекриття лівого і правого знімків. Величина зони перекриття залежить від базису фотографування, зазначеного в поточному описі фотокамери. Чим ближче зазначений базис буде до реального, тим точніше буде відповідність між схемою і знімками.

Створення схеми в цьому вікні випливає в такий спосіб:

1) Щоб створити нову крапку, просто клацніть на потрібній позиції в зоні перекриття. Крапка зображується на схемі невеликим зеленим квадратом з номером крапки усередині. Остання створена крапка має найбільший номер.

2) Переміщати крапки на схемі можна "перетягуванням". Підведіть мишу усередину квадрата, що позначає крапку (при цьому квадрат стане жовтим), і переміщайте покажчик миші, утримуючи ліву кнопку миші. Крапка буде переміщатися синхронно з покажчиком. Коли крапка буде знаходитися в потрібному положенні, відпустите ліву кнопку миші.

3) Щоб видалити крапку, скористайтеся контекстним меню. Клацніть на зображенні крапки правою кнопкою миші, щоб викликати контекстне меню. У цьому меню виберіть пункт Delete - крапка буде вилучена.

4) На схемі крапки можна позначати. Це корисно при виконанні операцій видалення і переміщення крапок, оскільки переміщення і видалення торкається всі позначені крапки. Щоб позначити непомічену крапку, клацніть на її зображенні мишею. Якщо клацнути мишею на позначеній крапці, то позначка з неї знімається.

Щоб позначити всі крапки на схемі, використовуйте команду Select All з контекстного меню. Щоб зняти позначку з усіх точок, виконаєте команду контекстного меню Deselect All.

Щоб видалити всі позначені крапки, викличте контекстне меню щигликом правої кнопки миші на області перекриття. У цьому меню виберіть команду Delete. Щоб перемістити всі позначені крапки в якому-небудь напрямку, "перетягуйте" кожну з позначених крапок. При цьому інші позначені крапки будуть рухатися в тому же напрямку.

5) Щоб почати створення схеми спочатку, натисніть на кнопку Clear All у верхній частині вікна. Усі крапки схеми будуть вилучені.

6) Коли створення схеми довершене, натисніть на кнопку OK, щоб записати схему у файлі цифрової моделі. Схема повинна містити як мінімум 6 крапок. Якщо ви не хочете записувати схему, натисніть на кнопку Cancel. У будь-якому випадку програма повернеться у вікно початкових установок.

Процес орієнтування

При переході з вікна початкових настроювань до процесу орієнтування з'являється вікно Relative orientation, що містить двох панелей з растровими образами. Якщо ви почали процес орієнтування спочатку (вибрали Start new session у вікні початкових установок), програма включає режим керування і переводить марку лівого знімка в позицію першої крапки на схемі розташування крапок.

Далі потрібно установити марку лівого образа на чіткий контур (кут бардюру, кут даху, поворот дороги, ріки, т.п.). Наведіть марку на лівому образі на потрібну крапку за допомогою миші або штурвалів. Потім зафіксуйте положення лівого образа, утримуючи натиснутої клавішу Ctrl або натиснувши на праву подвійну педаль і перемістите марку правого знімка в ту крапку на правому знімку, що на вашу думку найбільше відповідає позиції марки на лівому знімку. Зареєструйте це положення. Програма перемістить марку в область наступної крапки схеми.

Повторите вищеописану процедуру для всіх крапок схеми. При реєстрації чергової мітки, її результати заносяться в таблицю результатів орієнтування. Після того, як у всіх областях, передбачених схемою, зареєстровані крапки, програма виключить режим керування й у таблиці результатів будуть утримуватися остаточні результати орієнтування.

У процесі орієнтування можна тимчасово виключити режим керування, щоб зробити корекцію знімка/знімків. Щоб продовжити орієнтування, клацніть на кнопці Сontinue, орієнтування продовжиться з наступної незареєстрованної точки.

Якщо у вікні початкових установок ви вибрали продовження останнього процесу орієнтування, то програма не включає режим керування. Марка/марки переводиться в ту позицію, запис якої в таблиці позначена синім кольором.

Коли є більш 6-ти включених точок, можна виключити точку, запис якої в даний момент позначена в таблиці. Натисніть кнопку Exclude щоб виключити точку з розрахунку результатів орієнтування. Якщо необхідно включити раніше виключену точку, натисніть кнопку Include.

Якщо режим керування відключений, то можна позначити рядок у таблиці результатів (щигликом миші або клавішами-стрільцями). При цьому марки переміщаються в позицію, що відповідає цьому запису. Тепер можна повторити спостереження цієї точки, натиснувши на кнопку Repeat. Програма включить режим керування і ви зможете змістити марку з раніше зареєстрованої позиції в інше місце. Після реєстрації нового положення цієї точки розрахунок результатів буде зроблений заново, а зміни будуть занесені в таблицю результатів.

Результати орієнтування

У нижній частині вікна взаємного орієнтування знаходяться закладки, на яких результати орієнтування зображуються в наступній формі:

На закладці Table знаходиться таблиця результатів орієнтування, що починає відображатись після реєстрації координат шести точок. Ця таблиця складається з 4-х колонок:

1) У першій графі відображається порядковий номер зареєстрованої точки.

2) У другій графі відображається поперечний паралакс (у мкм) для кожної зареєстрованої точки і середнє квадратическое відхилення поперечного паралакса.

3) У третій графі відображається вага (внесок) кожної точки в середньому квадратичному відхиленні паралакса.

4) У четвертій графі відображається стан точки - включена вона (On) у розрахунок результатів чи орієнтування ні (Off).

Таблиця дозволяє повторити реєстрацію позначеної точки, включити/виключити неї з розрахунків відповідно кнопками Include або Exclude (докладніше про це див. "Процес орієнтування").

Максимальні значення другої і третьої граф відображаються червоним кольором. Рядка для виключених крапок відображаються сірим кольором.

Величини паралаксів на обмірюваних точках зображуються на закладці Layout у виді вертикальних ліній, що виходять із точок і спрямованих нагору для точок з позитивним паралаксом, і вниз - для точок з негативним паралаксом. Для паралаксів, по модулю менших 5 мкм, лінія зеленого кольору, для паралаксов, що перевищують 5 мкм, лінія червоного кольору.

Закладка Report містить звіт про результати орієнтування. Звіт містить повну інформацію про результати взаємного орієнтування знімків. Його можна зберегти у файлі (натиснувши на кнопку Save ліворуч від панелі звіту), роздрукувати (кнопка Print) або скопіювати в буфер обміну Windows (кнопка To Clipboard). Також можна вказати будь-який доступний у системі шрифт для звіту (кнопка Font).


 
 

Цікаве

Загрузка...