WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Стереотопографічний метод створення карт - Дипломна робота

Стереотопографічний метод створення карт - Дипломна робота

2) Корекція контрастності. Щоб змінити контрастність знімка/знімків спочатку варто виключити режим керування. Коли режим керування виключений, можна виконати корекцію контрастності зміною положення повзунка C на панелі інструментів.

3) Корекція яскравості. Щоб змінити яскравість знімка/знімків спочатку варто виключити режим керування. Коли режим керування виключений, можна виконати корекцію яскравості зміною положення повзунка B на панелі інструментів.

При проведенні корекції для стереопари обидва растрових знімки змінюються одночасно. Щоб зробити корекцію тільки лівого образа, утримємо клавішу Ctrl і натискаємо клавішу або пересуваємо відповідного повзунка на панелі інструментів. Щоб змінити тільки правий образ, утримуємо клавішу Alt і натискаємо клавішу або пересуваємо повзунка.

Крім цих операцій існує ще одне перетворення знімка, що впливає на передачу кольорів і відтінків - переключення режиму позитив/негатив на знімку. Коли ми натискаємо клавішу "*", растровий знімок/знімки переходять у негативний режим стосовно вихідного знімка/знімків. Тобто, для чорно-білих зображень темні ділянки стають світлими, а світлі - темними, а для кольорових кожна точка зображення виводиться в кольорі доповнюючи колір вихідної точки до білого. Якщо натиснути клавішу "*" у негативному режимі, то зображення повернеться у вихідний стан (у позитивний режим).

Масштабування

Змінивши масштаб відображення растрового образа можна за допомогою натискання клавіші "+" (збільшити масштаб) і клавіші "-" (зменшити масштаб). Збільшення/зменшення доступне завжди - незалежно від того, включений режим чи керування ні.

Щоб масштабування виконувалося швидко, рекомендується у використовуваних растрових файлах створювати так звану піраміду (послідовність зменшених образів вихідного образа, що зберігається в тім же файлі, що і вихідний образ). Створення піраміди максимально можливого розміру збільшує розмір растрового файлу на 33%.

Існує режим навігації - при одночасному натисканні клавіш Ctrl і Alt або лівої подвійної педалі масштаб установлюється 1:8 до попереднього масштабу. При відпусканні клавіш або педалі масштаб повертається до вихідного.

Реєстрація координат

Реєстрацію координат точки, що спостерігається, на кожнім етапі орієнтування можна виконати декількома способами:

1) клацнути лівою кнопкою миші;

2) натиснути і відпустити одиночну педаль;

3) натиснути клавішу Пробіл на клавіатурі.

Реєстрація координат можлива тільки при включеному керуванні.

Внутрішнє орієнтування

Розділ внутрішнього орієнтування растрового знімка/знімків призначений для визначення параметрів перетворення реальної системи координат растрового знімка в еталонну систему координат знімка. Для визначення цих параметрів використовуємо координати міток з опису фотокамери і координати цих же міток обмірювані на знімку.

Щоб ввійти в розділ внутрішнього орієнтування потрібно натиснути на кнопку Model на основній панелі інструментів програми, а потім вибрати в меню пункт Inner orientation. Після цього на екрані з'явиться вікно початкових установок, у якому можна вказати, які образи і як потрібно орієнтувати.

Потім з'являється вікно Inner orientation window, де і виробляється власне процес орієнтування з реєстрацією координатних міток.

Результати внутрішнього орієнтування записуємо у файл цифрової моделі.

Початкові установки

Вікно початкових установок (Inner orientation startup) дозволяє вказати наступні параметри для орієнтування:

Спочатку варто вказати, чи буде орієнтуватися стереомодель (Stereo model) або одиночний образ (Single photo) у групі Orientation method.

Вказуємо ім'я одного або двох файлів растрових образів. Для вказівки імен файлів існують два полюси введення для лівого і правого знімків стереопари (Left file і Right file) з відповідними кнопками ліворуч від них. При орієнтуванні одиночного образа його ім'я вказується в поле введення Left file. Для вибору імені файлу/файлів можна або ввести його ім'я в потрібному полі введення, або клацнути на відповідну кнопку з зображенням папки. В останньому випадку з'явиться стандартне діалогове вікно Windows для вказівки імені файлу. Після вибору файлу за допомогою цього вікна його ім'я відобразиться в поле введення.

Переконаємося, що для орієнтування обраний правильний опис камери. Ім'я поточної камери, обраної для створення цифрової моделі, зазначено в списку, що випадає, Camera. У цьому списку можна вибрати інший опис камери, якщо це необхідно.

Вказуємо, чи треба починати процес орієнтування спочатку (Start new session) або варто продовжити останній проведений процес (Сontinue previous) у групі іntation Orie process.

Коли всі описані вище настроювання зроблені, можна приступати власне до процесу орієнтування, натиснувши на кнопку Proceed. Якщо ми не хочемо починати орієнтування, натискаємо на кнопку Cancel.

Процес орієнтування

При переході з початкових вікна настроювань до процесу орієнтування з'являється вікно Inner orientation, що містить одну або дві панелі з растровими знімками в залежності від обраного методу орієнтування. У цьому вікні потрібно зареєструвати положення координатних міток знімка/знімків.

Якщо ми починаємо орієнтування спочатку (див. "Початкові установки"), то з появою вікна внутрішнього орієнтування програма включає режим керування і переміщає марку/марки в зону першої координатної мітки. Тепер марку/марки потрібно перемістити точно на координатну мітку і зареєструвати це положення.

При орієнтуванні стереопари порядок реєстрації кожної координатної мітки наступний. Спочатку потрібно установити марку на мітку на лівому образі, а потім, зафіксувавши лівий образ (натискаємо праву подвійну педаль або утримуємо натиснутої клавішу Ctrl), установити марку на мітку правого образа. Далі зареєструємо це положення.

Після реєстрації положення першої координатної мітки програма перемістить марку в область наступної мітки. Порядок реєстрації цієї і наступної міток такий же, як для першої мітки. При реєстрації чергової мітки, її результати заносяться в таблицю результатів орієнтування. Коли позиція останньої координатної мітки зареєстрована, програма виключає режим керування і таблиця містить остаточні результати орієнтування.

У процесі орієнтування можна тимчасово виключити режим керування, щоб зробити корекцію знімка/знімків. Щоб продовжити орієнтування, клацніть на кнопці Сontinue, орієнтування продовжиться з наступної незареєстрованної крапки.

Якщо у вікні початкових установок ви вибрали продовження останнього процесу орієнтування, то програма не включає режим керування. Марка/марки переводиться в ту позицію, запис якої в таблиці позначена синім кольором.

Якщо режим керування відключений, то можна позначити рядок у таблиці результатів (щигликом миші або клавішами-стрільцями). При цьому марка/марки переміщаються в позицію, що відповідає цього запису. Тепер можна повторити спостереження цієї точки, натиснувши на кнопку Repeat. Програма включить режим керування і ми зможемо змістити марку з раніше зареєстрованої позиції в інше місце.

Таблиця результатів

У процесі виміру координат міток формуємо таблицю результатів, у якій відображаються порядкові номери влучний, відхилення обмірюваних координат від зазначених в описі камери (у мікрометрах) і масштабні коефіцієнти по осях координат. Позначка будь-якого рядка з координатами мітки (щигликом миші або переміщенням позначки клавішами-стрільцями) при відключеному керуванні приводить до переміщення марки на відповідну мітку.

Причини великих відхилень обмірюваних координат міток від зазначених в описі камери або масштабних коефіцієнтів, що відрізняються від одиниці більше, ніж на 0.01, можуть бути наступні:

1) опис обраної камери не відповідає растровому знімку;

2) є помилки в координатах міток, зазначених в описі камери;

3) низький дозвіл растрового образа;

4) велика деформація растрового образа;

5) низька точність наведення марки на координатні мітки образа.

Взаємнє орієнтування

Розділ взаємного орієнтування стереопари знімків призначений для обчислення елементів взаємного орієнтування знімків. Програма використовує обмірювані по растрових образах координати характерних точок лівого і правого знімків. Програма дозволяє використовувати різні схеми вимірів координат точок: стандартну схему з 6-ти точок, розширену схему з 12-ти точок і довільну схему, складену користувачем.

Щоб ввійти в розділ взаємного орієнтування потрібно натиснути на кнопку Model на основній панелі інструментів програми, а потім вибрати в меню пункт Relative orientation. Після цього на екрані з'явиться вікно початкових установок, у якому можна вказати, які образи і як потрібно орієнтувати.


 
 

Цікаве

Загрузка...