WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Нормативна грошова оцінка земель населеного пункту (на прикладі с. Крива Хустського району) - Дипломна робота

Нормативна грошова оцінка земель населеного пункту (на прикладі с. Крива Хустського району) - Дипломна робота

За допомогою грошової оцінки земель населених пунктів вирішують спірні питання про плату за землю у певній планово-економічній зоні населеного пункту, функціонального використання земельних ділянок, вартість земельних ділянок, а також для економічного врегулювання земельних відносин при передачі земель у власність, спадщину, під заставу, при даруванні, купівлі-продажу земельної ділянки, здійснення оренди, ціноутворення, визначення ставок земельного податку, обліку сукупної вартості основних засобів виробництва, визначенні розміру внеску до статутних фондів фермерських, колективних підприємств, спільних підприємств, акціонерних товариств.

Грошова оцінка населеного пункту виступає основою для приватної власності, базою для державної реєстрації землекористувань, та землекористувачів, як фізичних так і юридичних осіб та для здійснення операцій із земельними частками (паями), ринкова ціна, яких визначається на основі співвідношення попиту і пропозиції, а також для встановлення стартової ціни земельних ділянок несільськогосподарського призначення при їх продажу на конкурентних засадах.

Результати грошової оцінки населеного пункту використовують як інформаційну базу для багатьох державних та інших структур та фізичних осіб.

Список використаної літератури.

 1. Б.М. Данилишин, С.І. Дорогунцов, В.С. Міщенко, Я.В. Коваль, О.С. Новоротов, М.Н. Паламарчук "Природно-ресурсний потенціал сталого розвитку України" Київ 1999р.

 2. А.І. Дмитерко "Екологічне право України" (підручник) Юрінком Інтер Київ 2001р.

 3. М.Д. Лесечко, М.Г. Ступень, Р.Й. Гулько, Н.Р. Шпік "Використання, оцінка та впорядження земель" видавництво: Наука, Львів СД СБІ 1995р.

 4. В.З. Флекей, М.Д. Лесечко, М.Г. Ступень "Сучасні проблеми реалізації земельної реформи в Україні" (Збірник наукових проектів) Львів ЛДСБІ 1996р.

 5. М.Д. Волощук "Противоерозионная мелиорация эродированых земель в Прут-Днестровськом междуречье" Черновцы 1995р.

 6. С.А. Генсерук "Регіональне природокористування" Львів Світ 1992р.

 7. Д.И. Гнаткович "Земельный кадастр. Экономика землепользованыя", Львов, "Вища школа" 1986р.

 8. Д.І. Гнаткович, А.Я. Сохнич "Сівозміни на оцінених землях" // Хлібороб України. N-12. – Київ, 1986-с.18-19.

 9. В.В. Горлачук "Еколого-економічне обгрунтування розміщення посівних площ в Західному регіоні України" Чернівці 1993р.

 10. Р.Й. Гулько "До впровадження автоматизованої системи обробки земельно-кадастрової інформації. (Проблеми реформування земельних відносин в умовах західного регіону України)", Вісник ПДАУ №1, Львів 1997р.

 11. М.В. Дроздяк "Екологічні обстеження інтенсіфікації землекористування. / Сучасні проблеми реалізації земельної реформи України", Збірник наукових праць, ЛДСГІ, Львів 1996р.

 12. "Экономические проблемы Украины. Вопросы и ответы" Киев "Знание" 1989

 13. Ю.А. Израель "Экология и контроль состояния природнои среды" Москва "Гидрометеоиздат" 1989р.

 14. Б.И. Кочуров, Ю.Г. Иванов "Оценка эколого-хозяйственного состояния територии административного района" "География и прыродные ресурсы", №-4, 1987р.

 15. Т.П. Магазинщиков "Земельний кадастр", Львов "Світ" 1991р.

 16. "Методичні рекомендації по виробничий перевіцрцві і визначенню перевірці роздержавлення і приватизації земель сільськогосподарських підпріемств", Чернівці 1996р.

 17. Л.Я. Новаковскый "Экономические проблемы использования и охраны земельных ресурсов", Киев, "Висшая школа" 1985р.

 18. "Оптимизация использования и охрани земельних ресурсов / Теоретическый аспект", Кіїв "Наукова думка" 1989р.

 19. А.Я. Схнич "Земельні ресурси і ефективність їх використання в умовах переходу до ринкової економіки (На матеріалах поліської зони Волинської області)", Львів, ЛДСГІ 1995р.

 20. М.Г. Ступень "Земельный кадастр и организация использования земельних ресурсов в системе АПК", Львів 1992р.

 21. А.М. Третяк "Еколого-економічні аспекти оптимізації використання і охорони земель", "Проблеми гуцульщини" Чернівці 1993р.

 22. А.М. Третяк "Основы державного регулювания, использования и охороны земель" Чернівці 1994р.

 23. Конституція України "Час" 12.7.1996р.

 24. "По приватизацію земельних ділянок." Декрект Кабінету Міністрів України від 26.11.1992р. №15.

 25. "Положення про порядок ведення державного земельного кадастру" Постанова Кабінету Міністрів України від 12.01.1993р.

 26. "Про затвердження порядку передачі земельних ділянок у приватну власність громадянам України" Наказ державного комітету України по земельних ресурсах від 15.02.1994р.

 27. "Про паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям " Указ Президента України від 8.081995р. № 720.

 28. "Про оренду землі" Указ Президента України від 24.04.1997р. № 29.

 29. "Рекомендації по складанню проектів роздержавлення та приватизації земель сільськогосподарських підприємств і організацій" Київ 1993р.

 30. "Використання, оцінка та впорядкування земель", Збірник наукових праць / Львівський державний сільськогосподарський інститут/ Львів 1995р.

 31. Р.П. Возняк "Земельний кадастр в родах базового рівня. Землевпорядкування в умовах нових форм використання земель", "Збірник наукових праць" Львів, ДСГІ 1991р.

 32. Д.И. Гнатович "Организация терртории на основы даних оценки земель" II Земледеліе 1986р.

 33. М.В. Дрозд як "Екологічна доступність інтенсифікації земель в сільськогосподарському виробництві" Збірник наукових праць Дубляни 1996р.

 34. Земельний кодекс України від 25.10.2001р. Київ, Атака 2002р.

ВИСНОВКИ

1. Дипломна робота розроблена і оформлена в складі 6 розділів: текстової частини та графічної – 3-х креслень та 1-ї таблиці.

2. Нормативну грошову оцінку земель проведено згідно нормативно-законодавчих матеріалів і актів.

3. Враховуючи ґрунтово-рельєфні, соціально-інфраструктурні показники території с.Кропивник виділено 6 оціночних райони, які об'єднані у 3 економіко-планувальні зони.

4. На основі показників залишкової вартості інфраструктури, витрат на їх освоєння і облаштування визначена базова вартість 1м2 земель, що становить з врахуванням індексу інфляції – 3,58 грн/м2 .

5. У зв'язку з відсутністю регіональних показників коефіцієнт Км1 прийнято за 1. Зональний коефіцієнт Км2 в результаті розрахунків визначений в таких розмірах для с. Кропивник:

І економіко-планувальна зона – 1.06

ІІ економіко-планувальна зона – 1,01

ІІІ економіко-планувальна зона – 0.92

6. З використанням вищенаведених параметрів і показників проведено нормативно-грошову оцінку земель різного функціонального використання, за якою встановлено, що найвищу вартість 1м2 мають землі комерційного використання – 24,86 грн., а найнижчу – землі сільськогосподарського призначення (0,12 грн.), зокрема землі сіножаті та рілля – 0,11 грн.

7. Отримані матеріали нормативної грошової оцінки земель послужать підставою для визначення податку на землю та передачі земель в оренду, а також при передачі у спадковість, дарування і в певній мірі для експертної оцінки земель.

Додатки

4


 
 

Цікаве

Загрузка...