WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Нормативна грошова оцінка земель населеного пункту (на прикладі с. Крива Хустського району) - Дипломна робота

Нормативна грошова оцінка земель населеного пункту (на прикладі с. Крива Хустського району) - Дипломна робота

Природне освітлення здійснюється через бокові світлопрорізи, які забезпечують коефіцієнт природної освітленості (КПО) рівний 1.55, що відповіжає СНІП 11-4-79 "Природне і штучне освітлення (зі змінами)".

Для захисту від прямих сонячних променів, які створюють прямі та відбиті відблиски з поверхні екранів і клавіатури, передбачені сонцезахисні засоби.

Штучне освітлення у приміщенні здійснюється системою загального освітлення. Як джерело світла використовують люмінесцентні лампи (білого світла). Загальне освітлення виконане у вигляді суцільних ліній світильників, розташованих збоку від робочих місць паралельно лінії зору працюючих. У випадку переважаючої праці з документами необхідно застосовувати системи комбінованого освітлення. Штучне освітлення повинно забезпечувати на робочих місцях з ПК освітленість не нижче 400-500 лк.

У приміщеннях з ПК необхідно обмежувати нерівномірність розподілення яскравості в полі зору працюючих.

Проектом передбачено коефіцієнти відбиття робочого стола, клавіатури та корпусу обчислювальної техніки 0.2 – 0.5; стелі 0.6 – 0.7; стін 0.2 – 0.5; підлоги0.1 – 0.2. Всі матеріали, що використовуються для оздоблення повинні бути матовими.

Розрахунок освітлення

Розрахунок природного освітлення

Освітленість приміщень природнім шляхом розраховуємо шляхом знаходження коефіцієнтів природнього освітлення.

е = 1.5 (СНиП 11-04-79)

Дифузорне світло неба, що проникає у вікна:

ен = е x n1 x n2, де

е – мінімальний коефіцієнт при боковому освітленні;

n1 – коефіцієнт світлопропускання вікон, що враховує втрати проникаючого світла;

n1 = 0.8;

n2 - коефіцієнт, що враховує нерівномірну яскравість неба по мередіану, знаходиться в залежності від кута, що утворюється горизонтальною лінією і прямою, що з'єднує точку М з центром вікна;

n2 = 0.9

Для оцінки світлового потоку, що проникає у приміщення користуємося формулою:

(Sв / Sn) x 100 = ( eн μв к ) / ( τзаг τ1), %, де: (29)

Sв , Sn – площі вікон і підлоги робочого приміщення, м2;

eн – нормоване мінімальне значення коефіцієнта природньої освітленості для роботи відповідної точності, знаходимо за таблицею;

μв - світлова характеристика вікна, що знаходиться за таблицями;

к – коефіцієнт, що враховує затемнення вікон будинками;

τзаг – загальний коефіцієнт світлопропускання, знаходиться за таблицею;

τ1 - коефіцієнт, що враховує вплив відбитого світла стін, стелі, підлоги при боковому освітленні, знаходиться за таблицею.

Sn = 12 м2 ; eн = 1.08; μв = 0.5; к = 1.7; τзаг = 0.35; τ1 = 1.7.

Sв = (eнSn μв к) / ( τзаг τ1 100) = 3.52 (м2) (30)

Тобто площа природнього освітлення в даному приміщенні повинна відповідати 3.52 м2. В дійсності площа природнього освітлення складає 4 м2.

Отже природнє освітлення в даному приміщенні повністю задовільняє потрібне значення освітленості.

Розрахунок штучного освітлення

Приймемо, що приміщення оснащені лампами ЛДЦ-65. За ГОСТ 6825-74 дана лампа забезпечує світловий потік в 2900 Дм. Тепер необхідно визначити скільки таких ламп необхідно встановити в приміщенні. Кількість ламп визначається за формулою:

,

деФΣ – сумарний світловий потік в приміщенні,

ФΛ – світловий потік однієї лампи (2900 Лм).

Сумарний світловий потік обчислюється як

,

де Еп- номінальне освітлення (400 лк),

S – площа приміщення (18 м2),

К – коефіцієнт запасу, приймається 1.7,

Z – коефіцієнт мінімальної освітленості, знаходиться в межах 1.1 – 1.2,

- коефіцієнт використання світлового потоку, залежить від ККД і розповсюдження сили світильника, показника приміщення. Знайдемо показник приміщення:

,

де А,В – відповідно довжина і ширина приміщення А=6м, В=3м;

Н – висота приміщення, Н=3м.

Тепер за табл. 7 і відповідними значеннями показника приміщення, коефіцієнтів відбиття від підлоги, стін, обладнання визначимо, що = 43.

Визначимо ФΣ:

(Лм).

Визначимо кількість ламп:

п = 34158/2900 = 11.8.

Отже, необхідно 12 ламп ЛДЦ-65.

Проведемо перевірку отриманих результатів:

ФΣ = 12·2900 = 34800.

Тоді:

408 (Лк)>400 (Лк)

Отже, розрахунки приведені правильні.

Забезпечення захисту від шуму

Джерелами шуму в офісі є пересувні механічні частини принтера і вентилятори ПК.

При роботі матричних голкових принтерів шум виникає при переміщенні головки принтеру і в процесі удару голок головки по паперу.

При роботі вентиляційної системи ПК, яка забезпечує оптимальний температурний режим електронних блоків ПК і вмонтована в задню панель, створюється аеродинамічний шум.

Шум, що створюється працюючими ПК є широко смужним, постійним з аперіодичними посиленнями при роботі принтерів. Тому шум повинен оцінюватися загальним рівнем звукового тиску по частотному корегуванню "А" та вимірюватися в 9 дБА.

У приміщенні, де працюють програмісти та оператори ПК рівень звукового тиску не перевищує 50 дБА. При заміні матричних голчатих принтерів на струменеві або лазерні рівень звукового тиску зменшується до 30 дБА.

Рівні звукового тиску відповідають ГОСТ 12.1.003-83 ССБТ "Шум. Загальні вимоги безпеки." (СТ РЕВ 1930-79).

Зниження рівня шуму здійснюється такими методами:

  • заміною матричних принтерів струменевими і лазерними, які створюють при роботі значно менший рівень звукового тиску;

  • застосуванням принтерів колективного користування, розташованих на відстані від більшості робочих місць користувачів ПК;

  • зміною напряму випромінювання шуму в протилежну сторону від робочого місця;

  • зменшення шуму при установці на шляху його розповсюдження звукоізолюючого відгородження у вигляді стін, перетинок, кабін;

  • акустистичною обробкою приміщень – зменшення енергії відбитих звукових хвиль, шляхом збільшення площі звукопоглинання (розміщення на внутрішніх поверхнях приміщення облицювань, що поглинають звук, установка в приміщеннях штучних поглиначів звуку).

Захист від електромагнітних випромінювань і електростатичних полів

Джерелами електромагнітних випромінювань є ПК. Навколо працюючого монітору виникають електромагнітні поля низької частоти (від 5 Гц до 400 кГц). Граничне допустиме значення напруженості електричного і магнітного полів у відповідності до стандарту МРК:

Сума частот, кГц

Електричне поле, В/М

Магнітне поле

0.005-2

2.5

2

2-400

2.5

0.02

Для захисту користувачів ПК від дії електромагнітних випромінювань використовуються заземлені захисні фільтри для екранів моніторів. Віддаль від екрану монітору до користувача становить 50-100 см. Час роботи за комп'ютером не перевищує 4-х годин на день.

В приміщенні, де знаходяться монітори необхідно забезпечити виконання заходів по боротьбі із статичною електрикою. Найпростішим засобом є підтримка відносної вологості повітря на рівні 50-60 % за допомогою побутового електрозволожувача.

Підлогу виконано відповідно до ГОСТ 12.4 124-83 №4459-88 з використанням покриття з антистатичного лінолеуму з метою захисту від електростатичного випромінювання.

Електробезпека

Конструкція, вид виконання, спосіб встановлення і клас ізоляції застосовуваних провідників, пристроїв та іншого електрообладнання відповідають вимогам електробезпеки.

За ступенем небезпеки ураження людини електричним струмом згідно ПУЕ 1.1.13 лабораторію відносять до приміщення без підвищеної небезпеки, тому що відсутні ознаки, які характеризують приміщення небезпечні та особливо небезпечні:

  • температура в приміщенні не перевищує +30°С;

  • підлога струмоізольована;

  • хімічно активне середовище відсутнє.

На випадок аварії для запобігання ураження струмом людей передбаченол захисне заземлення.

Пожежна профілактика


 
 

Цікаве

Загрузка...