WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Аналіз та використання даних державного земельного кадастру по Підліснянській сільській раді Монастириського району Тернопільської області - Дипломна робота

Аналіз та використання даних державного земельного кадастру по Підліснянській сільській раді Монастириського району Тернопільської області - Дипломна робота

Реєстрація - це внесення в реєстри (списки, описи, переліки, відомості, спеціальні книги) записів про особи, предмети, певні факти тощо з метою обліку, надання їм законної сили. Державна реєстрація - це процес, необхідний для виникнення, зміни, переходу, обмеження і припинення прав власності або інших прав.

Таким чином, державна реєстрація земельних ділянок - це система юридичних та технічних дій із закріплення прав власників землі та землекористувачів на земельні ділянки та нерухомість відповідно до чинного законодавства, на основі документів, що підтверджують ці права.

Об'єктами реєстрації є:

- об'єкти землі та нерухомості;

- суб'єкти прав на земельні ділянки та нерухомість;

- права на земельні ділянки (разом з обтяженнями на ці права);

- документи.

Суб'єктами реєстрації земельних ділянок є уповноважені державою реєстраційні органи (установи). Згідно з "Положенням про реєстрацію землеволодінь та землекористувань", затвердженим Державним комітетом по земельних ресурсах за №144 від 23.08.2001 р., державну реєстрацію покладено на Центр державного земельного кадастру при Держкомземі України (Центр ДЗК).

Знаряддям реєстрації землі та нерухомості є реєстраційна система, яка включає персонал, інформаційну техніку, технологію тощо. До складу системи входять фахівці, які офіційно здійснюють реєстрацію, права і обов'язки яких регламентуються спеціальним положенням. Методом реєстрації є внесення записів у державний реєстр землі та нерухомості на підставі заяв і відповідних документів, отриманих від власників та користувачів і з інших джерел.

Відповідно до ст. 202 Земельного кодексу України державна реєстрація земельних ділянок здійснюється у складі Державного реєстру земель. Державний реєстр складається з двох частин:

1 - Книги записів реєстрації державних актів на право власності та на право постійного користування землею, договорів оренди землі із зазначенням кадастрових номерів земельних ділянок;

2 - Поземельної книги, яка містить відомості про кадастровий номер, місцезнаходження, площу, цільове призначення, правовий режим, у тому числі обмеження і обтяження щодо використання землі, вартість земельної ділянки, кадастровий план.

Книги записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі - це документ суворого обліку, який є складовою частиною державного реєстру земель та містить відомості про зареєстровані державні акти на право власності на земельну ділянку, на право постійного користування земельною ділянкою та договори оренди (суборенди) землі із зазначенням кадастрових номерів земельних ділянок.

Поземельна книга - це документ, який є складовою частиною державного реєстру земель, і містить відомості про земельну ділянку, в т.ч. кадастровий план, відомості про державний акт на право власності на землю, державний акт на право постійного користування землею, договір оренди землі та власника, користувача, орендаря (суборендаря) і формується за допомогою автоматизованої системи державного земельного кадастру (АС ДЗК).

Реєстраційно-обліковою одиницею при державній реєстрації є землеволодіння і землекористування. Право власності на землю посвідчується державним актом на право власності на землю, право постійного користування землею - державним актом на право постійного користування землею. Форми державних актів на право власності на землю та право постійного користування землею затверджується Верховною Радою України. Право тимчасового користування землею (на умовах оренди) оформлюється договором за формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.

Підставою для державної реєстрації землеволодінь і землекористувань є рішення компетентного державного органу про передачу або надання земельної ділянки власникам землі і землекористувачам для певних цілей. Реєстраційна картка заповнюється згідно вимог Тимчасового порядку ведення державного реєстру земель.

Якщо рішення про надання земельної ділянки не кінцеве (наприклад - проект відводу) реєстраційна картка не заповнюється.

Реєстратор приймає від територіального органу земельних ресурсів правовстановлюючі документи, реєстраційні картки та технічну документацію. У разі виявлення розбіжностей в технічній документації, правовстановлюючому документі та реєстраційній картці, вони за актом приймання-передавання повертаються до територіального органу земельних ресурсів для доопрацювання.

У разі оформлення договору оренди (суборенди) землі територіальний орган земельних ресурсів надає за актом приймання-передавання оператору реєстраційну справу для створення реєстраційної картки.

Оператор у 10-денний термін заповнює реєстраційну картку. Оператор при допомозі ПК "Гектар" по зчитаній з обмінного файлу інформації друкує заявку і рахунок на оплату послуг по реєстрації по чотирьох пунктах (наказ Центру державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах № 69 від 15.12. 2003р. „Про встановлення єдиних вимог до порядку оформлення фінансових документів) :

1) перевірка та обробка інформації на магнітних носіях;

2) реєстрація державних актів, договорів оренди в державному реєстрі земель;

3) внесення відомостей до бази даних автоматизованої системи ведення державного земельного кадастру;

4) внесення записів до Поземельної книги.

Реєстратор здійснює державну реєстрацію державних актів та договорів оренди лише після пред'явлення документів, що посвідчують особу та підтверджують повноваження діяти від імені юридичної особи, надання копії довідки про присвоєння ідентифікаційного номера власнику, копії свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи або копії довідки про включення до Єдиного державного реєстру (дане положення стосується як орендарів так і орендодавців), а також копії документа про сплату послуг за внесення записів до державного реєстру земель.

Реєстратор здійснює реєстрацію та видачу державних актів, договорів оренди (суборенди) землі, яка супроводжується внесенням запису про державну реєстрацію до відповідних розділів книги реєстрації. При цьому реєстратор відображає дані державної реєстрації на всіх примірниках державних актів та договорів оренди (суборенди) землі.

До реєстраційної картки реєстратором вносяться відомості про державну реєстрацію згідно Тимчасового порядку ведення державного реєстру земель.

Після внесення відомостей про державну реєстрацію до реєстраційної картки вона засвідчується підписом керівника реєстратора з зазначенням прізвища, ініціалів та печаткою і передається оператору районного (міського) відділу .

Другий примірник державного акта, примірники договору оренди (суборенди) землі реєстратор передає до територіальних органів земельних ресурсів за актом приймання-передачі.

Внесення відомостей про земельні ділянки в державний реєстр земель проводиться після:

- формування кадастрової справи;

- нанесення земельної ділянки на черговий кадастровий план;

- присвоєння земельній ділянці кадастрового номера.

Формування кадастрової справи - процес опису конкретної земельної ділянки і міцно пов'язаного з нею нерухомого майна та складання безпосередньої справи, що містить необхідні документи і матеріали.

Кадастрова справа ідентифікується тим же номером, що й земельна ділянка. Нерухомість, яка тісно пов'язана із земельною ділянкою, одержують інвентарний номер майнового об'єкта, наданий внаслідок підготовки відповідної технічної документації спеціалізованими організаціями або установами із зазначенням номерів правовстановлювальних документів на конкретні об'єкти нерухомості Відповідно до "Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право приватної власності на землю і право постійного користування землею (в тому числі на умовах оренди) та договорів оренди землі", затвердженої наказом Держкомзему України від 29.02.2000 р. №27, для того, щоб відбувся факт реєстрації, виконують комплекс забезпечувальних робіт, внаслідок яких бланки документів наповнюються конкретним змістом і перетворюються на повноцінні документи, які реєструються у відповідних Книгах записів реєстрації.

Виходячи з матеріалів цієї інструкції, в опрацюванні державних реєстраційних документів доцільно виділити чотири основні етапи:

1) підготовчі роботи;

2) визначення меж земельної ділянки на місцевості;

3) заповнення бланків державних актів і договорів;

4) реєстрація і видача документів.

Виконавши комплекс робіт, здійснюється запис документів у відповідній Книзі записів реєстрації.

Відповідно до вказівки Держкомзему України від 1.08.2002р. №24 запроваджено форми Книги у складі:

Книга 1 - Книга записів реєстрації державних актів на право власності на землю громадян;


 
 

Цікаве

Загрузка...