WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Аналіз та використання даних державного земельного кадастру по Підліснянській сільській раді Монастириського району Тернопільської області - Дипломна робота

Аналіз та використання даних державного земельного кадастру по Підліснянській сільській раді Монастириського району Тернопільської області - Дипломна робота

Грошова оцінка земельних ділянок визначається на рентній основі. Залежно від призначення та порядку проведення грошова оцінка земельних ділянок може бути нормативною і експертною.

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель тощо.

Експертна грошова оцінка використовується при здійсненні цивільно-правових угод щодо земельних ділянок.

Державна реєстрація земельних ділянок здійснюється у складі державного реєстру земель. Державний реєстр земель складається з двох частин:

а) книги записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі із зазначенням кадастрових номерів земельних ділянок;

б) Поземельної книги, яка містить відомості про земельну ділянку.

Облік кількості земель відображає відомості, які характеризують кожну земельну ділянку за площею та складом угідь.

Облік якості земель відображає відомості, які характеризують земельні угіддя за природними властивостями та набутими властивостями, що впливають на їх родючість, а також за ступенем забруднення ґрунтів.

2 ХАРАКТЕРИСТИКА ОБ'ЄКТУ

2.1 Загальні відомості про Підліснянську сільську раду

Підліснянська сільська рада розташована в північно-західній частині Монастириського району на відстані 24 км, від районного центру м.Монастириська. Загальна площа сільської ради становить 1371 га, в тому числі сільськогосподарських угідь 1103,65га, з них ріллі – 873,67 га. Склад земельних угідь по Підліснянській сільській раді наведено в додатку А.

Село Підлісне – центр Підліснянської сільської ради. Площа населеного пункту 311 га, чисельність 506 осіб станом на 1.01.1999р. За функціональним призначенням територія населеного пункту поділяється на сельбищну та виробничу. На сельбищній території розміщений громадський центр села. Село електрифіковане, не газифіковане, частина доріг з твердим покриттям. Водопостачанням село забезпечене частково.

Підліснянська сільська рада межує із землями Івано-Франківської області та землями Горожанської сільської ради.

Територія Підліснянської сільської ради становить 1371га, з них:

  • сільськогосподарські підприємства – 734,5 га;

  • громадяни, яким надані земельні ділянки – 381,26 га;

  • заклади, установи, організації – 5,98 га;

  • підприємства та організації транспорту, зв'язку – 26,02 га;

  • лісогосподарські підприємства – 81 га;

  • землі запасу та землі не надані у власність та користування – 142,24 га.

Розподіл серед власників землі та землекористувачів Підліснянської сільської ради наведено в додатку Б.

2.2 Характеристика природних умов сільської ради. Клімат

Весна розпочинається як правило в другій декаді березня і триває приблизно 2,5 місяці. З переходом середньодобових температур вище 00 С починається теплий період, який в свою чергу закінчується в третій декаді листопада. Тривалість теплого періоду біля 240-250 днів. При переході середньодобових температур повітря весною вище +50С починається вегетаційний період. Тривалість цього періоду 195-205 днів.

Літо починається в кінці третьої декади травня і закінчується на початку першої декади вересня. Тривалість літа близько 96-98 днів. Найбільш теплими місяцями цього періоду являються червень, липень, серпень. Середня температура в липні 18,40C, червні 15,9-16,80C і серпні 17-17,40C.

При переході середньодобової температури повітря через 100C до нижчих починається осінь, а закінчується вона в третій декаді листопада ( при переході середньодобової температури повітря через 00С ).

В третій декаді листопада починається холодний період, який в свою чергу закінчується в другій декаді березня. Тривалість холодного періоду становить близько 113 днів.

Середня температура січня 5,3-5,40C, грудня 2,7-3,20C, лютого 4,4-4,80C. внаслідок розтавання снігу під час відлиг, а часто і випадання в цей період дощів, поверхневий шар ґрунту відтає, перезволожується, а тому при дальшому зниженні температури утворюється льодова корка, й тому умови перезимівлі озимих культур і багаторічних трав іноді бувають несприятливі.

Протягом року випадає, в середньому, 557-592 мм опадів. У літній період року близько 60% випадає у вигляді злив, інколи випадає град. Весняні і літні зливи, які супроводжуються грозами, завдають великої шкоди посівам. Землі схилів піддаються змиву.

За сумою активних температур, кількістю опадів, періодом вегетації територія господарства відноситься до мікрокліматичної зони "Холодного Поділля", яка характеризується м'яким , достатньо зволоженим помірно – континентальним кліматом.

Дані наведені в таблиці 2.2.1.

Середньорічні метеорологічні дані. Таблиця 2.2.1.

Місяці

Показники

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Середньо за рік

Темпера-тура

-4,9

-3,7

0,7

7,2

13,3

16,4

18,1

17,2

12,9

7,7

2,2

-2,3

7,2

Опади в мм

31

31

30

46

67

94

97

81

50

51

42

33

65

В загальному кліматичні умови сприятливі для вирощування сільськогосподарських культур.

2.3 Геоморфологія і породи

Територія господарства в геоморфологічному відношенні розміщена в районі Подільського плато, що входить в область Волино – Подільської височини. Основними ґрунтоутворюючими породами на території господарства є четвертинні відклади-лесовидні суглинки, оглеєні лесовидні суглинки, алювіально-делювіальні відклади і елювій твердих карбонатних порід. На лесовидних суглинках сформувались сірі опідзолені та темно-сірі опідзолені глейові ґрунти та їх змиті відміни.

Територія сільської ради представлена агровиробничими групами грунтів, які детально представлені в таблиці 2.3.1.

Таблиця 2.3.1.

Експлікація агровиробничих груп ґрунтів

Шифри

агрогруп

Назва агровиробничих груп

грунтів

36д

Сірі опідзолені середньосуглинкові грунти

37д

Сірі опідзолені, сірі опідзолені глеюваті та сірі опідзолені глейові слабозмиті середньо-суглинкові грунти.

38д

Сірі опідзолені середньозмиті середньосуглинкові грунти на лесовидних суглинках.

39д

Сірі опідзолені сильнозмиті середньосуглинкові грунти.

46д

Темно-сірі опідзолені глейові середньосуглинкові грунти на оглеєних лесовидних суглинках.

49д

Темно-сірі опідзолені слабозмиті середньосуглинкові грунти на лесовидних суглинках.

50д

Темно-сірі опідзолені середньозмиті середньосуглинкові грунти на лесовидних суглинках.

95е

Чорноземи неглибокі карбонатні слабошебенюваті.

104д

Дернові слаборозвинені середньосуглинкові грунти.

121д

Лучно-чорноземні середньосуглинкові грунти.

141д

Лучно-болотні неосушені середньосуглинкові грунти.

142д

Лучно-болотні осушені середньосуглинкові грунти.

208д

Сірі опідзолені намиті та темно-сірі опідзолені глейові намиті середньосуглинкові грунти.

2.4 Природна рослинність

Рослинність сільської ради належить до Степового, лучного і болотного типів. В даний час із природної трав'янистої рослинності на території ради розповсюджені такі рослини:

  • на сухих місцях, плато та схилах : вівсяниця лучна, тонконіг бульбистий, тонконіг вузький, тимофіївка степова, осока рання люцерна жовта, конюшина гібридна, деревій, щавель гороб'ячий, чебрець;

  • на широких зниженнях, у верхів'ях балок: вівсяниця лучна, тимофіївка лучна, тонконіг лучний, конюшина лучна, конюшина біла, щавель кінський, осока заяча;

  • в долинах балок : осока жовта, тонконіг болотний, очерет, чика болотна, хвощ болотний.


 
 

Цікаве

Загрузка...