WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Вплив екологічних чинників нормативної грошової оцінки земель с. Русів Снятинського району та організація їх використання - Дипломна робота

Вплив екологічних чинників нормативної грошової оцінки земель с. Русів Снятинського району та організація їх використання - Дипломна робота

К3— коефіцієнт, що враховує інженерно-геологічні фактори;

К4— коефіцієнт, який враховує історико-культурні фактори;

К5— коефіцієнт, що враховує природно-ландшафтні фактори;

К6— коефіцієнт, який враховує санітарно-гігієнічні фактори.

Залежно від інформаційної бази, яка існує для даного об'єкта, обчислюють коефіцієнти К1, К2, К3, К4, К5, К6 і в подальшому використовують їх у формулі (1). Аналізуючи і враховуючи багато-факторність коефіцієнтів Км1, Км2 і Км3, можна для конкретної земельної ділянки визначити її ціну найбільш надійно. Виходячи з вищесказаного, ми прийшли до висновку, що всі параметри, які характеризують просторово-часові зміни земельної ділянки, залежать від інформаційної бази про правовий, господарський та природний її стан. Тому для надійного підходу до ціноутворення землі необхідно дослідити кожний рентоутворюючий фактор у даний момент і в прогнозі.

Якщо грошову оцінку земель несільськогосподарського призначення не проведено, вона визначається за формулою:

Ц н = Бн  Пз  Кф  Км , (4)

де Цн – грошова оцінка земельної ділянки (у гривнях);

Бн – базова вартість одного квадратного метра земельної ділянки,грн.

Пз – площа земельної ділянки (у квадратних метрах);

Кф – коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (під житлову забудову, для промисловості, транспорту тощо);

Км – коефіцієнт, який характеризує місцерозташування земельної ділянки.

Таблиця 3.1 Коефіцієнти, які враховують місце розташування населених пунктів у приміських зонах великих міст

Чисельність населення міст – центрів (тис. осіб.)

Значення коефіцієнта

100-250

1,1

250-500

1,2

500-1000

1,3

1000 і більше

1,5

Таблиця 3.2 Коефіцієнти, які застосовуються для населених пунктів, що мають статус курортів *.

пп

Розміщення населених пунктів, що мають статус курортів

Значення коефіцієнтів.

1

2

3

1.

На Південному узбережжі Криму

3,0

2.

На Південно-східному узбережжі Криму

2,5

3.

На Західному узбережжі Криму

2,2

4.

На Чорноморському узбережжі Миколаївської, Одеської та Херсонської областей.

2,0

5.

У гірських та передгірних районах Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської та Івано-Франківської областей.

2,3

6.

В інших курортних населених пунктах

1,5

* - Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1996 року № 1576 "Про затвердження переліку населених пунктів, віднесених до курортних".

Таблиця 3.3 Коефіцієнти, які враховують місце розташування населених пунктів у зонах радіоактивного забруднення внаслідок чорнобильської катастрофи *.

пп

Розміщення населених пунктів у зонах радіоактивного забруднення

Значення коефіцієнта

1.

Зона відчуження

2.

Зона безумовного (обов'язкового) відселення

3.

Зона гарантованого добровільного відселення

0,80

4.

Зона посиленого радіоактивного контролю

0,90

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 1991 року № 106 "Про організацію виконання постанов Верховної Ради Української РСР про порядок введення в дію законів Української РСР "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок чорнобильської катастрофи" та "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи" із змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.1991 р. № 245-р від 12.01.1992 р. № 17-р та від 27.01.1995 р. № 27-р.

3.1. Вихідна інформація для визначення базової вартості земель.

Для визначення (здійснення) грошової оцінки вихідними даними є нормативні документи про статус населеного пункту та його межі, дані державного земельного кадастру про правовий, природний та господарський стан земель, дані державної та відомчої статистичної звітності, що характеризують об'єкти інженерно-транспортного облаштування території; матеріали чергових планів, які ведуться землевпорядними органами, органами містобудування та архітектури, комунальними службами.

Збір вихідних даних проведено по окремих видах інфраструктурного облаштування території села. Для визначення базової вартості 1м2 земель села Русівзібрані статистичні та нормативні дані про витрати на освоєння та облаштування території села. Ці витрати включають відновну вартість головних споруд і магістральних мереж електропостачання, слабострумових пристроїв, газопроводів, телекомунікацій вартість твердого покриття вуличної мережі з урахуванням коефіцієнта інфляції. Теплопостачання та каналізація в селах відсутні.

Відомості про відновну вартість мережі електропостачання (повітряних ліній та трансформаторних мереж) отримані в Снятинському РЕМ.

Вартість телекомунікацій прийнята за даними Івано-Франківському центру електрозв'язку № 2 м. Снятин.

Протяжність газопроводів та наявність споруд і обладнання газових мереж взято за даними Снятинського УЕГГ, підтвердженого Русівською сільською радою .

Вулична мережа складається з магістральних та міжквартальних вулиць і доріг. Вартість дорожньої мережі була розрахована згідно "Відомості нарахування зносу на дороги і дорожні споруди" по Івано-Франківському Облавтодору. Асфальтне покриття має дорога районного значення, що проходить по селу в намрямку Стецеви та Красноставців. Загальна протяжність асфальтованих доріг становить 3,2 км, а вулиць 11,6 км .

Централізованих комунікацій водопостачання та каналізації немає. Санітарна очистка проводиться силами мешканців села. Витрати на облаштування в селі Русів наведені в таблиці 3.5

Таблиця 3.4 Витрати на облаштування села Русів

п/п

Показники та одиниці виміру

Одиниця виміру

За станом на 01.01.2006 р.

Натуральних одиниць

Вартість в гривнях

1

Електропостачання:

- головні споруди(КТП і ЗТП), шт.

шт.

5

9108

- магістральні мережі

км

64.52

51774

Разом

60882

2

Телекомунікації:

- магістральні мережі

км

26,9

1640

Разом

3

Газопстачаня

- головні споруди

шт.

2

10158

- магістральні мережі

км

15,279

204814

Разом

214972

4

Вулично - дорожна мережа

- дороги з твердим покриттям

км

4,2

381407

- міжквартальні вулиці

км

11,6

278400

Разом

659806

Всього

937301

Базова вартість одного квадратного метра земель села Русівзалежить також від регіональних факторів місця розташування населеного пункту.

3.2 Земельно - оціночна структуризація населеного пункту.

3.2.1 Виділення оціночних районів.

Процес рентоутворення в межах населеного пункту відбувається, як правило, на достатньо обширній та внутрішньо не однорідній території.

Головним в земельнооціночній структуризації є встановлення відносної однорідної території за рентоутворючими факторами, котрі впливають на потенційну прибутковість та інші соціально-економічні переваги від використання земель населених пунктів в цілому, до земельної ділянки.


 
 

Цікаве

Загрузка...