WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Вплив екологічних чинників нормативної грошової оцінки земель с. Русів Снятинського району та організація їх використання - Дипломна робота

Вплив екологічних чинників нормативної грошової оцінки земель с. Русів Снятинського району та організація їх використання - Дипломна робота

Характеристика скарг операторів комп'ютерного набору

№ п./п.

Симптоми впливу

комп'ютера

Стаж роботи

до 1 року 1-3 роки 3-5 років

1

Біль та різь в очах

58,8

67,5

88,7

2

Головний біль

17,6

23,3

42,5

3

Біль в області спини та шиї

18,5

21,2

32,2

4

Загальна втома

29,4

25,7

42,6

5

Втома м'язів рук

15,1

22,3

38,7

6

Підвищена роздратованість

11,7

21,6

35,3

7

Порушення нічного сну

8,3

15,5

20,6

8

Погіршення пам'яті

7,2

12,3

17,1

6.3 Навчання та інструктаж по техніці безпечного виконання робіт.

Відповідальність за організацію праці, трудову дисципліну, стан робочих місць, обладнання, дотримання правил техніки безпеки тощо, несе технічний керівний персонал. Знання основних прийомів і методів безпечного виконання робіт всім персоналом досягається методом навчання інструктажу, який проводиться незалежно від характеру і небезпеки виробничих процесів, кваліфікації і стану робітників.

Інструктивне навчання передбачає:

  1. Ввідний інструктаж для всіх новоприйнятих;

  2. Інструктаж на робочому місці до початку робіт;

Поточний інструктаж у виробничому підрозділі проводиться кожний день в порядку нагляду за дотриманням правил по техніці безпеки(Т Б).

Повторний поточний інструктаж проводиться через кожних 6 місяців, а на роботах з підвищеною небезпекою через 3 місяці. Позачерговий інструктаж проводиться при наявності порушень Т Б, випадків виробничого травматизму, внесення в технологічний процес суттєвих змін.

Підготовчі роботи перед виїздом в поле

Основні заходи безпечного виробництва, робіт на об'єкті розробляються на стадії технічного проектування, а перед початком польових робіт - на стадії робочого проектування - виконується деталізація і уточнення, а потім складається робочий проект безпечної організації польових робіт. В необхідних випадках попередньо проводиться геодезичне обслідування району робіт з уточненням на місці його особливостей, з врахуванням яких начальником партії за участю керівників польових бригад складається робочий проект геодезичних ходів і схема безпечних маршрутів руху бригад.

Конкретні міри по безпеці для кожної бригади, з в казанням порядку матеріального забезпечення, способів і засобів транспорту і зв'язку та інших заходів вказуються також в технічному проекті на виробництво робіт.

Особливість польових робіт у тому, що вони виконуються під відкритим небом при великих коливаннях температури і вологості. Нерідко роботи і відпочинок ускладнюються появою комах, що іноді є збудниками інфекційних захворювань. Тому необхідно використовувати відповідний одяг.

Перед початком польового сезону перш за все виникає необхідність підбору кадрів, яким не є заборонене виконання робіт в даних географічних умовах. З цією метою проводиться обов'язкове медичне обслідування всіх працівників. В підготовчий період встановлюють чи є в районі робіт місцеві інфекційні захворювання. Спецодяг і спецвзуття повинні відповідати місцевим умовам.

Потрібно дотримуватись особливої обережності при роботі у сиру погоду і надійно застерігати від попадання вологості у електричні вузли і блоки приладів.

6.4 Розробка санітарно-гігієнічних параметрів робочої зони.

У виробничих приміщеннях з ПК та стерео приладами параметри мікроклімату повинні відповідати вимогам ДСанПіН 3.3.2.007-98 і ГОСТ12.1.005-88 „Загальні санітарно-гігієнічні вимоги до повітря робочої зони" та "Санітарним нормам мікроклімату виробничих приміщень" №40888-86 для категорії робіт 1а-1б. Величини температури, відносної вологості і швидкості руху повітря в робочій зоні виробничих приміщень повинні відповідати оптимальним значенням для категорії 1а-1б, при строгому дотриманні параметрів відносної вологості (55-86). Температура навколишнього середовища повинна бути в межах 18-22С, а швидкість руху повітря 0.1-0.2м/с.

Ефективним засобом створення комфортного мікроклімату для користувачів ПК є кондиціювання повітря. Це забезпечує постійність температури, вологості, швидкості руху повітря та його чистоти, незалежно від зовнішніх умов.

6.5 Освітлення приміщень і робочих місць з персональним комп'ютером.

Приміщення з ПК має природне та штучне освітлення. При незадовільному освітленні знижується продуктивність праці користувачів ПК, можлива поява короткозорості, швидка втомлюваність.

Система освітлення повинна відповідати таким вимогам:

  1. Освітленість на робочому місці повинна відповідати характеру зорової роботи, який визначається трьома параметрами: об'єктом розрізняння-найменшим розміром об'єкту, фоном, який характеризується коефіцієнтом відбиття та ін.;

  2. В полі зору не повинно бути прямих відбитих відблисків;

  3. Величина освітленості повинна бути постійною у часі.

Природне освітлення здійснюється через бокові світло прорізи, які забезпечують коефіцієнт природної освітленості (К ПО) рівний 1.55, що відповідає СНіП 11-4-79 "Природне і штучне освітлення (зі змінами)".

Для захисту від прямих сонячних променів, які створюють прямі та відбиті відблиски з поверхні екранів і клавіатури, передбачені сонцезахисні засоби.

Штучне освітлення у приміщенні здійснюється системою загального освітлення. Як джерело світла використовується люмінесцентні лампи (білого світла). Загальне освітлення виконане у вигляді суцільних ліній світильників, розташованих збоку від робочих місць паралельно лінії зору працюючих. У випадку переважаючої праці з документами необхідно застосувати системи комбінованого освітлення. Штучне освітлення повинно забезпечувати на робочих місцях з ПК освітленість не нижче 400-500лк.

У приміщеннях з ПК необхідно обмежувати нерівномірність розподілення яскравості в полі зору працюючих.

Проектом передбачено коефіцієнти відбиття робочого столу, клавіатури та корпусу обчислювальної техніки 0.2-0.5; стелі 0.6-0.7, стін 0.2-0.5, підлоги 0.1-0.2. Всі матеріали, що використовуються для оздоблення повинні бути матовими.

6.6 Організація режиму праці.

При роботі з комп'ютером необхідно використовувати Державні санітарні правила і норми роботи з візуальними дисплейними терміналами (ДсанПіН 3.3.2-007-98). Згідно з діючим класифікатором професій (ДК-003-95 і зміна №1 до ДК-003-95) виконавець даного дипломного проекту відноситься до першої професійної групи – розробники програм (інженери-програмісти) – виконують роботу переважно з відео терміналом та документацією при необхідності інтенсивного обміну інформацією з ЕОМ і високою частотою прийняття рішень. Робота характеризується інтенсивною розумовою творчою працею з підвищеним напруженням зору, концентрацією уваги на фоні нервово-емоційного напруження, вимушеною робочою позою, загальною гіподинамією, періодичним навантаженням на кисті верхніх кінцівок. Робота виконується в режимі діалогу з ЕОМ у вільному темпі з періодичним пошуком помилок в умовах дефіциту часу.

Відповідно до цього Санітарними правилами встановлені такі внутрішньо змінні режими праці та відпочинку при роботі з ЕОМ при 8-годинній денній робочій зміні: для розробників програм із застосуванням ЕОМ слід призначати регламентовану перерву для відпочинку тривалістю 15 хвилин через кожні 2 години роботи. При 12-годинній робочій зміні регламентовані перерви повинні встановлюватись перші 8 годин роботи аналогічно перервам при 8-годинній робочій зміні, а протягом останніх 4 годин роботи, незалежно від характеру трудової діяльності, через кожну годину тривалістю 15 хвилин.

В усіх випадках, коли виробничі обставини не дозволяють застосовувати регламентовані перерви, тривалість безперервної роботи з комп'ютером не повинна перевищувати 4 годин.

У комп'ютері, який використовується у дипломному проектуванні, пропонується встановити монітор Samsung 550s з розміром діагоналі 15″, який відповідає нормам безпеки згідно з міжнародним стандартом ТСО99 і його випромінювання є безпечним для очей. При роботі з монітором такого розміру відстань від екрану до очей повинна дорівнювати 60-70 см.

6.7 Електробезпека.

Конструкція, вид виконання, спосіб встановлення і клас ізоляції застосовуваних провідників пристроїв та іншого електрообладнання відповідають вимогам електробезпеки.


 
 

Цікаве

Загрузка...