WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Вплив екологічних чинників нормативної грошової оцінки земель с. Русів Снятинського району та організація їх використання - Дипломна робота

Вплив екологічних чинників нормативної грошової оцінки земель с. Русів Снятинського району та організація їх використання - Дипломна робота

Всього по кошторису 5690,42 грн

П'ять тисяч шістсот девяносто гривень 42 коп( з ПДВ)

"____" ________________2008 р. сума прописом

Кошторис склала _____________ О.Михайлик

підпис

ПОГОДЖЕНО: Відповідальний представник замовника

підпис прізвище

Також складено календарний графік на виконання робіт.

Календарний графік

п/п

Назва робіт

Дата виконання робіт

Всього днів

1.

Підготовчі роботи

10.03.09-20.03.09

10

2.

Аналіз матеріалів

21.03.09-1.04.09

20

3.

Грошова оцінка земель населеного пункту

2.04.09-25.05.09

50

4.

Складання технічного звіту

25.05.09-30.05.09

10

ВСЬОГО:

90

РОЗДІЛ 6 ОХОРОНА ПРАЦІ.

Охорона праці - це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів і засобів, спрямованих на збереження здоров'я і працездатності людини в процесі трудової діяльності.

Поняття "охорона праці" визначено статтею 1, Закону України "Про охорону праці".

Головною метою охорони праці є створення на кожному робочому місці безпечних умов праці, умов безпечної експлуатації обладнання, зменшення або повна нейтралізація дії шкідливих і небезпечних виробничих факторів на організм людини і, як наслідок, зниження виробничого травматизму та професійних захворювань.

У законі "Про охорону праці" вперше в історії України економічні заходи управління охороною праці зведені до рангу державної політики. Цим Законом у суспільстві стверджуються принципово нові взаємовідносини, що базуються на економічному механізмі управління умовами праці - формуванні у власника (роботодавця) економічної зацікавленості в проведенні заходів щодо поліпшення умов праці.

Законодавство про охорону праці ґрунтується на положеннях, які відповідають Конституції України. Статті 43,45,46,49,50,53,56 і 64 Конституції України гарантують право громадян України на працю, відпочинок, охорону здоров'я, медичну допомогу та страхування, а також у випадку повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, у старості та в інших випадках.

Законодавчі документи та положення з охорони праці затверджені і видані в різний час Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, Державним Комітетом України з нагляду за охороною праці.

Законодавство про охорону праці складається із Закону України "Про охорону праці". Кодексу законів про працю та інших нормативних актів, а також є "Правила по техніці безпеки на польових топографо-геодезичних роботах".

Закон України "Про охорону праці" визначає основні положення щодо реалізації конституційного права громадян на охорону їх життя та здоров'я в процесі трудової діяльності, регулює за участю відповідних державних органів

відносини між власником підприємства, установи і організації або уповноваженим органом і працівником з питань безпеки, гігієни праці та виробничого середовища і встановлює єдиний порядок організації охорони праці в Україні.

6.1 Охорона праці при визначенні нормативної оцінки земельних ділянок.

Перелік виконаних робіт.

 1. Збір та аналіз вихідних даних про об'єкт оцінки, а також економічних, соціальних та фізичних чинників, що впливають на його вартість;

 2. Розробка підходів до визначення методів отримання найбільш вірогідного результату;

 3. Вибір та обґрунтування методів оцінки;

 4. Визначення вартості об'єкта оцінки за вибраним методом;

 5. Узгодження результатів оцінки та висновок щодо вартості об'єкту оцінки

 6. Складання звіту щодо проведення оцінки.

Аналіз виконаних робіт з точки зору охорони праці.

З переліку виконаних робіт можна зробити висновок, що головна небезпека полягає при роботі з комп'ютером.

Виробничі умови негативно діють на здоров'я людини і поділяються на дві групи:

 • виробничо-небезпечні;

 • професійної шкідливості.

Під час роботи на організм людини впливає ряд шкідливих факторів:

 • забруднення навколишнього середовища;

 • довготривале напруження організму і зору;

 • виробничий шум та ін.

В результаті цього працездатність людини набагато зменшується, а саме:

 • втрачається швидкодійність;

 • понижується реакція, увага, гострота зору.

Саме ці наслідки і призводять до виробничих травм, аварій, пожеж.

Всі види і процеси камеральних робіт повинні виконуватись строго з прийнятими технічними проектами.

Камеральні роботи потребують більше комфорту: приміщення має бути просторе, добре провітрюване і ін.

Вимоги охорони праці до приміщень.

Всі приміщення для проведення камеральних робіт відносять до виробничих.

Загальні вимоги до виробничих приміщень зводяться до забезпечення здорового і безпечного знаходження робітника в приміщенні.

Головні вимоги включають:

 • захист від метрологічних умов;

 • виконання норм освітлення.

Площа виробничого приміщення на одну людину повинна бути не менше 4,5 м2 , об'єм приміщення не менше 15 м3, а при роботі з комп'ютером – 6 м. кв. та 20 м. куб.

При обробці результатів в камеральних умовах виникає статистична втома. Для того, щоб не допустити негативного впливу на організм статистичної напруги, при роботі ні в якому разі не слід забувати про раціональний режим праці і відпочинку: паузами і рухомими вправами.

Оскільки робота проводиться в сидячому положенні, то через довготривалу напругу м'язів стискаються кровоносні судини, тому погіршується кровообіг і до м'язів потрапляє недостатня кількість кисню. В результаті понижується обмін речовин, накопичуються шлаки у тканинах.

Для створення умов нормального положення тулуба під час роботи, робочі місця повинні мати хороші крісла з підйомом сидіння по зросту працівника.

Так, як неможливо створити персональне робоче місце для кожного робітника, розглянемо приміщення, де працює 2 людей. Приведені вимоги відповідають СН-ІІ-4-79.

План приміщення.

  1. 1 – комп'ютер;

  2. 2 – столи;

  3. 3 – шафи.

Розміри приміщення:

ширина – 3 м; довжина – 5 м; висота – 3,25 м.

6.2 Аналіз виконуваних робіт з точки зору охорони праці.

Під час роботи над дипломним проектом виконувалися камеральні та польові роботи.

Виконання польових робіт пов'язане з переїздом на автотранспорті, з пішими переходами по автомобільних дорогах, підвезенням вантажів в кузовах автомашин.

Роботи проводяться в літній період, тому під сонячним промінням необхідно працювати з покритою головою. В найбільш жаркі години дня слід одягати затемнені окуляри.

Невиконання охорони праці і техніки безпеки може привести до травмування робітників, а також створення аварійних ситуацій під час роботи на вулицях міста.

Невиконання вимог при обладнанні кузова автомобіля може привести до травми працівників, які знаходяться в цьому транспорті при переїздах.

Робота користувача персонального комп'ютера – розумова, яка виконується сидячи, в одноманітній позі, коли є обмеження загальної м'язової активності. При цьому є висока напруженість зорових функцій, рухливість кистей рук та нервово-емоційне напруження при умові дії різноманітних фізичних факторів.

На користувача ПК діють такі шкідливі та небезпечні фактори виробничого середовища:

 1. Шум;

 2. Електромагнітні поля;

 3. Статична електрика;

 4. Незадовільні метеорологічні умови;

 5. Незадовільна освітленість робочого місця;

 6. Неправильна організація робочого місця

Професійна діяльність з ПК може призвести до:

 1. Порушення зорового аналізатора;

 2. Порушень пов'язаних зі стресовими ситуаціями та нервово-емоційними навантаженнями при роботі;

 3. Захворювання шкіри;

 4. Опорно-рухового апарату;

В таблиці наведені характеристики скарг операторів комп'ютерного набору. Результати досліджень наглядно ілюструють, що у працівників різних професійних груп, що працюють за відео терміналом комп'ютера переважають "очні" симптоми. Часті також головний біль та загальна втома, особливо в кінці робочого дня. Характерним є також той факт, що чим більший стаж роботи за комп'ютером, тим очевидніший його несприятливий вплив на здоров'я користувача.


 
 

Цікаве

Загрузка...