WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Земельний кадастр та аналіз використання земель на території Тишківської сільської ради Городенківського району - Дипломна робота

Земельний кадастр та аналіз використання земель на території Тишківської сільської ради Городенківського району - Дипломна робота

Проект Закону України "Про державний земельний кадастр" від 17 квітня 2003 року за №2613-1, внесений народними депутатами І. Томичем, Р. Ткачем, В. Камінчуком.

Історія питання.

На даний час порядок ведення земельного кадастру визначається Земельним кодексом України від 25 жовтня 2001 року та наступними постановами Кабінету Міністрів:

 • "Про порядок ведення державного земельного кадастру" № 5 від 12 січня 1993 року;

 • "Про програму створення автоматизованої системи ведення земельного кадастру" № 1355 від 2 грудня 1997 року;

 • "Про затвердження Порядку виконання земельно-кадастрових робіт та надання послуг на платній основі державними органами земельних ресурсів" №1619 від 1 листопада 2000 року;

 • "Про Методику грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів" № 213 від 23 березня 1995 року;

 • "Про експертну грошову оцінку земельних ділянок" № 1531 від 11 жовтня 2002 року;

 • "Про проведення індексації грошової оцінки земель" №783 від 12 травня 2000 року.

Сутність.

Підготовленим до другого читання законопроектом пропонується визначити правові та організаційні основи діяльності в галузі державного земельного кадастру з метою гарантування прав власників землі і землекористувачів, технічного та інформаційного забезпечення управління землекористуванням та оподаткування землі.

Суб'єктами державного земельного кадастру є органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, власники та користувачі речових прав на нерухоме майно, у тому числі земельних ділянок, замовники та розробники земельно-кадастрової документації, а також користувачі відомостей кадастру.

Об'єктами державного земельного кадастру є територія України, територія адміністративно – територіальних утворень або їх частин, кадастрові округи, територіальні зони, земельні ділянки ті інще нерухоме майно.

Законопроектом визначається:

 • принципи, мета державного земельного кадастру;

 • повноваження органів державної влади і органів місцевого самоврядування у галузі державного земельного кадастру;

 • організація державного земельного кадастру;

 • загальні вимоги до змісту земельно-кадастрової документації;

 • порядок ведення державного земельного кадастру;

 • склад відомостей та документів державного земельного кадастру тощо.

Законопроектом встановлено що державний земельний кадастр ведеться в обов'язковому порядку на землях всіх категорій незалежно від форми власності і їх цільового призначення.

Земельно-кадастрові роботи здійснюються на підставі:

 • рішення відповідних органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування;

 • укладений договір між юридичними і фізичними особами (власниками земельних ділянок, землекористувачами, орендарями) то розробками земельно-кадастрової документації;

 • судових рішень.

Прийняття законопроекту спрямоване на сприяння створення позитивних передумов для розробки системи гарантування державою прав власності на землю шляхом реєстрації земельних ділянок та прав на них, удосконалення системи управління земельними ресурсами та економікою землекористування, що буде сприяти інвестиційній активності, розвитку ринку землі і нерухомості, підтримці системи оподаткування та іпотечного кредитування. [12]

2 ХАРАКТЕРИСТИКА ОБ'ЄКТУ

2.1 Загальні відомості про сільську раду

Тишківька сільська рада Розміщена в Західній частині Городенківського району на відстані 12 км від районного центру м. Городенка, та 67 км від обласного центру м. Івано-Франківська. До території сільської ради входить лише один населений пункт, тобто село Тишківці.

Зовнішні границі Тишківської сільської ради суміжні з границями таких сіл: Олієво-Королівка, Рашків, м. Городенка, Вікно, Чортовець, Новоселівка.

Через село Тишківці проходить автомобільна дорога Городенка-Чортовець, яка з'єднує з трасою Городенка Коломия. Перехресна автомобільна дорога Тишківці-Олієво-Королівка з'єднує з трасою Городека Івано-Франківськ. Крім того повз село проходить залізна дорога.

На території Тишківської сільської ради знаходяться заклади культури, освіти в тому числі Тишківська І – ІІІ ступенів, релігійні організації: дві церкви різних віросповідань, лікарня стаціонарного лікування, поліклініка, магазин.

Загальна площа території сільської ради становить 803,7 га. В наслідок правильного формування території господарства створено сприятливі умови для правомірної організації виробництва в основних галузях агропромислової спеціалізації і підвищення продуктивності праці.

Тишківська сільська рада на своїй території має такі землі, а саме:

Землі сільськогосподарського призначення – 3170га;

Землі населеного пункту - 803,7га;

Землі транспорту, зв'язку – 9,4га;

Землі лісового фонду – 10га;

Землі водного фонду – 17га;

Землі запасу та загального користування – 330,6га;

Землі резервного фонду – 49,6га.

На території сільської ради створилася спілка селян "Тишківська". Земля в основному використовується під посів сільськогосподарських культур, а також як природні кормові угіддя. Сінокосіння і випасання громадської худоби в основному є в користування населення, яке проживає в даному населеному пункті. Це підприємство спеціалізується на вирощуванні зернових культур та цукрового буряка.

2.2.1 Клімат

У дальшому розвитку культури землеробства та тваринництво, для наукового обґрунтування агротехнічних заходів, спеціалізацій, розміщення сільськогосподарських культур важливого значення набуває правильне використання кліматичних ресурсів села.

Територія села Тишківці розміщена в помірних широтах, що в загальному відзначає його тип клімату, як помірно-континентальний. Клімат села характеризується такими показниками: суми температур 10° дорівнюють 2500° - 2600°, кількість опадів за цей період 400-450 мм. Середня тривалість без морозного періоду 150-165 днів, вегетаційного 210-220 днів. Весняні приморозки припиняються на поверхні грунту в середньому в першій декаді травня. Осінні приморозки настають в третій декаді вересня.

Городенківський район входить в склад двох агро кліматичних районів, північна частина входить в наддністрянський агро кліматичний район, в правобережний підрайон і буде характеризуватись по даних Чернелицького метеопоста. А південна частина району входить в склад південно-східного агро-кліматичного району і характеризується по даних метеопоста Снятин і метеостанції Коломиї. Село Тишківці належить до Південної частини Городенківського району, а тому ми орієнтуємось по даних метеопоста Снятин.

Середньорічна температура становить 7,4°, Середня багаторічна температура по місяцях подається в нижченаведеній таблиці:

Таблиця 2.1

місяць

Станція

1

П

Ш

IV

V

VI

VП

VШ

Х

Х1

ХП

За рік

Снятин

-5,1

-3,6

1,2

7,7

13,6

16,6

18,8

17,8

13,8

8,3

-2,0

-2,6

7,4


 
 

Цікаве

Загрузка...