WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Планування та організація виконання комплексу топографо-геодезичних робіт при створенні планів в масштабі 1:2000 на Лисецькому об’єкті (курсовий прое - Реферат

Планування та організація виконання комплексу топографо-геодезичних робіт при створенні планів в масштабі 1:2000 на Лисецькому об’єкті (курсовий прое - Реферат

виробництвом " , що в подальшій нашій практичній діяльності матимепозитивний вплив на результати виконаних нами робіт . Також даний курсовий проект можна використати як елементарний приклад того , що і як потрібно виконувати при плануванні і організації виконання комплексу топографо - геодезичних робіт при створенні планів в масштабі 1:2000 для ведення кадастру на необхідних територіях.
1 Технічна частина
Вихідні дані до проекту
Відповідно до завдання на курсове проектування, використовуються матеріали курсової роботи з дисципліни "Геодезія" про створення планово-висотної основи топографічного знімання на Житомирському об'єкті.
Для цього об'єкта здійснено проектування планово-висотної основи топографічного знімання у масштабі 1:2000. Проектування виконано у відповідності до вимог "Інструкції" [1]
1.1. Фізико - географічна характеристика об`акта.
Лисець - селище міського типу Тисменицького району, Івано-Франківської області. Розташований на р. Бистриця - Солотвинська (притока Бистриці, басейн Дніпра), за 11 км від залізничної станції Івано-Франківська. Відомий з 1491, селище міського типу з 1940. Пересічна температура січня - 4,90 ,липня - 18,40 . Опадів 610 мм на рік. Площа зелених насаджень 16,7 га. Вишивальний цех Івано-Франківської фабрики ім.. Рози Люксембург, дільниця області управління осушувальних систем та ін.
Тисменицький район розташований у Передкарпатті. Поширені карстові форми рельєфу. Корисні копалини: гіпс, гравій, глини, пісковики, вапняки. Найпоширеніші сірі лісові (30 % пл.. району), дерново - підзолисті глейові (25%), темно-сірі опідзолені (до 15 %), лучні та лучно-чорноземні грунти. Переважають дуб (до 50% пл.. лісів), бук (до 25 %), граб, сосна, ялина та ін. У межах Тисменицького району - ландшафтний заказник Козакова далина та дендропарк Дружба, 2 заповідні урочища. У рослинництві переважає вирощування овочевих і технічних та зернових культур, тваринництво м`ясо-молочного напрямку. Площа сільськогосподарських угідь (тис. га, 1990)- 54,6 у т.ч. орні землі - 29,1, сіножаті і пасовища - 6,6. Осушено 2,2 тис. га.
1.2. Вивченість об'єкта в топографо-геодезичному відношенні.
Міністерство екології та природних ресурсів України. Загоряни.
Ділянка робіт забезпечена топографічною картою масштабу 1:50000. карта видана ГУГК в 2003р. Номенклатура карти N-34-37-В-в. Схилення на 2002р. східне 6 ° 12' (1-03). Середнє зближення меридіанів західне 2 ° 22'. При прикладанні бусолі (компаса) до вертикальних ліній координатної сітки середнє відхилення магнітної стрілки східне 8°34' (1-43). Річна зміна схилення східна 0°02' (0-01). Поправка в дирекційний кут при переході до магнітного Азимуту мінус 8°34г (1-43).
Згідно завдання на об'єкті знаходяться вихідні планово-висотні пункти: в північній частині-п. тр. Красівка ІІІ кл.; в південній частин - п. тр. Мостище ІІІ кл.
1.3.Створення планової основи.
Проектування полігонометричного ходу 4 класу. Оцінка точності.
Згідно з програмою і завданням необхідно запроектувати один полігонометричний хід 4 класу.
Полігонометричні мережі 4 класу створюють для згущення державних планових геодезичних мереж 1, 2 і 3 класів, яких недостатньо для виконання топографічних знімань.
Полігонометричні мережі 4 класу, 1 і 2 розряду для територій поза населеними пунктами проектують на топографічних картах, як правило, масштабів 1:25000-1:10000, а для територій, що знаходяться в населених пунктах або на будівельних майданчиках - на планах масштабів 1:5000 та 1:2000.
Полігонометричні мережі проектують у вигляді окремих ходів або систем з однією або кількома вузловими точками.
Основні вимоги щодо проектування мережі 4 класу представлені в табл.1. Проектується прив'язка полігонометричних ходів 4 класу, до пунктів державної геодезичної мережі. Висячі ходи не допускаються.
Віддалі між пунктами паралельних ходів полігонометрії одного і того ж класу чи розряду повинні бути не меншими у полігонометрії 4 класу-2.5 км.
При менших віддалях найближчі пункти паралельних ходів повинні бути зв'язані ходами відповідного класу чи розряду.
Технічні характеристики мереж полігонометрії Таблиця 1
Показники
4 клас
Гранична довжина ходу, км:
окремого
між вихідною і вузловою точками
між вузловими точками
14,0
9,0
7,0
Граничний периметр полігону, км
40
Довжини сторін ходу, км:
найбільша
найменша
середня
3,00
0,25
0,50
Кількість сторін у ході, не більше
15
Відносна помилка ходу, не більше
1:25000
Середня квадратична помилка виміряного кута (за нев'язками у ходах і в полігонах), кутові секунди, не більше
3
Середня квадратична помилка вимірювання довжини сторони, см:
До 500 м
Від 500 до 1000 м
Понад 1000 м
1
2
1:40000
Полігонометричний хід 4 класу запроектований між пунктами тріангуляції ІІІ класу. Проектуються полігонометричні ходи вздовж: автомобільних, польових доріг, залізниць, річок, лісових стежок, просіках і т.д. Місце розташування пунктів позначають у місцях, які доступні для встановлення теодоліта і світловіддалеміра в яких є видимість на суміжні пункти, а також у місцях, які забезпечують непорушність пункту і його довготривале збереження. Це місце у посадках на узліссях, під лінією електропередач, на перехрестях доріг та в інших місцях.
Характеристика ходу:
Характеристика полігонометричного ходу 4 класу
Таблиця 1.1
Клас
полігонометрії Довжина сторін, км Довжина
ходу, км Кількість сторін ходу n Назва
ходу
Smin Smax Sсер
IV 0,275 0,675 0,543 5,975 11 п.тр.Красівка, ІІІ кл - п.тр.Мостище, ІІІ кл.
Sмах - максимальна сторона;
Sмiн - мінімальна сторона;
[S] - довжина ходу;
Sсер - середня довжина ходу;
n - кількість сторін.
Оцінка проекту 4 класу.
Метою оцінки проектів є визначити чи відповідатиме запроектований хід необхідним технічним вимогам. Оцінка проекту в полігонометричному ході робиться так:
1) обчислюється очікувана середня квадратична помилка кінцевої точки:
ms - середня квадратична помилка вимірювання сторін, яка в залежності від довжин сторін вибирається з табл. 1,
п - кількість сторін,
- середня квадратична помилка вимірювання кутів, яка залежить від класу чи розряду полігонометрії і вибирається з табл. 1,
[S] - довжина полігонометричного ходу, яку можна визначити з карти графічно, приклавши лінійку до початкової і кінцевої точок ходу.
Після цього обчислюють очікувану абсолютну нев'язку полігонометричного ходу
і очікувану відносну нев'язку полігонометричного ходу
і порівнюють її з граничною відносною нев'язкою, що вибирається з табл.1.
Якщо
де
=1:25000 для полігонометрії 4 класу, це свідчить про те, що запроектований хід відповідає

 
 

Цікаве

Загрузка...