WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Оренда землі - Реферат

Оренда землі - Реферат

недоцільно укладати договори оренди на строк, що перевищує один рік. Строк дії таких договорів можна продовжити на такий самий період часу, до моменту безоплатного виділення земельної ділянки (видачі державних актів їхнім власникам).
Чому корисно нотаріально засвідчити договір оренди земельної ділянки?
У законі України "Про оренду землі" від 10.02.03,№1211, встановлено, що договір оренди повинен обов'язково бути укладений у письмовій формі, нотаріальне засвідчення натомість є необов'язковим і здійснюється за згодою сторін. Нотаріальне засвідчення дає орендодавцеві цілу низку переваг:
1. Зміст, час та місце дії, її відповідність законодавству та всі інші обставини офіційно реєструються нотаріусом та вважаються встановленими та гідними довіри.
2. У разі порушень Орендарем розмірів і/або умов внесення орендної плати, орендодавець матиме можливість подавати позов стосовно неї на підставі виконавчого акту, складеного нотаріусом.
При нотаріальному засвідченні договорів про оренду (суборенду) земельних ділянок стягується плата в розмірі 0,01 % від грошової вартості оцінки земельної ділянки, яка встановлюється за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України; у разі відсутності результатів оцінки - 1 % від вартості договору, але не менше ніж одна неоподаткована сума мінімального доходу громадян.
Чи має Орендар право вираховувати суму грошей, які він сплатив за видачу державного акту на право володіння землею з орендної плати?
Умови використання Орендарем земельної ділянки(частки), у т.ч. розміри, форма та умови внесення орендної плати, визначаються в договорі про оренду. Згідно із статтею 651 Цивільного Кодексу України змінювати пункти договору можна лише за згодою обох сторін. У тому разі, якщо договором про оренду не передбачається зменшення орендної плати та спрямування цих коштів на видачу державного акту, Орендар не має права змінювати положення договору та сплачувати меншу орендну плату без згоди на це орендодавця.
Чи можна здати в оренду земельну ділянку від імені родича, який працює закордоном?
Так, якщо родич дав свою письмову згоду на здачу в оренду своєї земельної ділянки, та якщо він є правоздатним. Ці умови перелічені в положеннях статті 4 закону України "Про оренду землі" (зі змінами 2 жовтня, 2003 року), а також статей 237, 242, 244 Цивільного Кодексу України.
Така згода повинна виражатися у формі довіреності, в тексті якої повинно бути чітко зазначено, що ваш родич надає вам право укласти від його імені договір про оренду своєї земельної ділянки.
Довіреність необхідно засвідчити нотаріально.
У разі перебування вашого родича закордоном він може оформити та нотаріально засвідчити довіреність в найближчій консульській установі України (стаття 1 закону України "Про нотаріальну діяльність").
Чи необхідно складати план земельної ділянки при здачі її в оренду?
План ділянки не потрібно складати у тому випадку, коли земельна ділянка здається в оренду без зміни її призначення.
У разі зміни призначення земельної ділянки спочатку необхідно скласти план ділянки.
План-схема ділянки складається землевпорядною організацією на замовлення власника землі.
Чи має право орендодавець в односторонньому порядку анулювати договір про оренду на свою земельну ділянку?
Згідно із статтею 31 закону України "Про оренду землі" №1211-111 від 10.02.2003, анулювати договір про оренду в односторонньому порядку не дозволяється. Однак з цього правила є два винятки:
1. У тому разі, коли таке право орендодавця передбачене в договорі;
2. У тому разі, коли Орендар запізнюється з внесенням орендних платежів протягом періоду понад три місяці, орендодавець має право в односторонньому порядку анулювати договір про оренду згідно із статтею 782 Цивільного кодексу України.
В усіх інших випадках дострокове анулювання договору про оренду може відбутися лише за рішенням суду.
Коли набуває чинності договір про оренду земельної ділянки: з моменту підписання чи з моменту реєстрації?
Договір вважається укладеним з моменту підписання згідно з положенням статті 18 закону України "Про оренду землі" №1211-111 від 10.02.2003, він набуває чинності з моменту державної реєстрації. Порядок державної реєстрації встановлюється законом.
Чи можу я здати земельну ділянку в оренду фермерському господарству? Хто повинен підписати договір з боку фермерського господарства?
Згідно із статтею 90 Земельного кодексу України, власник землі має право здавати в оренду свою земельну ділянку.
Згідно із статтею 5 закону України "Про селянські (фермерські) господарства", фермерське господарство має право брати в оренду землю, однак за умови, що загальна площа використовуваної фермою землі не перевищує двох гектарів.
З огляду на вищезазначене нормативне положення слід пересвідчитися, що підписаний вами договір про оренду не буде мати юридичної сили через перевищення фермерським господарством цього обмеження.
Договір про оренду землі повинен бути підписаний від імені Орендаря керівником фермерського господарства або його уповноваженим представником (стаття 7 закону України "Про селянські (фермерські) господарства").
Чи можна взяти в оренду землю в односельця, який змінив громадянство?
Так, але строком не більше 12 місяців. Згідно з чинним законодавством, у випадку, коли іноземець з будь-яких причин стає власником сільськогосподарських угідь, земля повинна бути відчужена протягом року. Отже, іноземний громадянин не може бути орендодавцем земельної ділянки сільськогосподарського призначення.
Договір про оренду земельної частки (паю) ( ЗРАЗОК 1)
Село _____________; _______________ район; ________ область 23.05.2005
Громадянин України _______________________________________________ (надалі - Орендодавець), який діє від власного імені та ______________________________________________ (надалі - Орендар), в особі __________________________________________________________, який діє на підставі Статуту (надалі - Сторони) уклали цей договір про наступне:
Предмет договору
Орендодавець цим погоджується надати, а Орендар цим погоджується взяти в оренду для сільськогосподарського використання земельну частку (пай) загальною площею в 5,55 умовних кадастрових гектарів та вартістю в 50 000 гривень відповідно до земельного сертифіката серія XP № 4356789.
Земельний сертифікат переводиться в договір про оренду для товарного сільгоспвиробництва із збереженням існуючої схеми сівозміни.
Термін та закінчення дії цього Договору
2.1 Цей договір набуває чинності після його підписання Сторонами та проведення державної реєстрації у встановленому законом порядку. Договір є чинним до 23.05.2010.
2.2 Дія цього Договору закінчується в таких випадках:
2.2.1. Після закінчення строку

 
 

Цікаве

Загрузка...