WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Оренда землі - Реферат

Оренда землі - Реферат

закінчення дії договору не були передані в письмовому вигляді жодні заперечення (попередження), договір продовжується на такий самий термін і на таких самих умовах.
Чи має Орендар моєї землі право відмовитися переоформити договір оренди, після того як я безоплатно отримав мою земельну частку (пай)?
Згідно з перехідними положеннями закону України "Про оренду землі" зі змінами від 2 жовтня 2003 року, громадяни, власники сертифікатів про земельну частку (пай), до відповідного визначення місцезнаходження їхньої землі, мають право укладати договори про оренду сільськогосподарських угідь, розташування яких визначається згідно з сертифікатами та законом, з урахуванням необхідності забезпечення раціонального плану місцевості та компактного використання землі.
Після безоплатного виділення земельних часток (паїв) власникам часток необхідно переоформити договір про оренду згідно з державним актом про право на приватне володіння землею на попередніх умовах договору, який може бути змінений лише у разі досягнення сторонами згоди.
Таким чином, Орендар не має права в односторонньому порядку відмовлятися укладати договір про оренду земельної ділянки після безоплатного виділення місцезнаходження земельної ділянки та видачі державного акту на цю земельну ділянку.
Чи має право Орендар моєї земельної ділянки використовувати її після закінчення строку дії договору про оренду, заявляючи, що я заборгував йому 100 гривень та що він не поверне землі, до тих пір поки я не виплачу цей борг?
Згідно зі статтею 34 Закону України "Про оренду землі", у разі закінчення дії або анулювання договору про оренду Орендар повинен повернути земельну ділянку орендодавцю згідно з положеннями договору. Орендар не має права утримувати земельну ділянку після завершення строку дії договору оренди, навіть з метою задоволення претензій по відношенню до орендодавця.
Таким чином, Орендар не має права продовжувати використовувати землю після завершення строку дії договору про оренду на підставі того факту, що орендодавець йому заборгував. Такі дії є протизаконними, і Орендар компенсує орендодавцю усі завдані збитки.
Чи необхідно проводити нотаріальне засвідчення договору про оренду землі?
Ви не зобов'язані нотаріально засвідчувати договір, однак ця дія може бути учинена за вимогою однієї із сторін.
Де можна дізнатися про результат грошової оцінки земельної ділянки (якщо це не зазначено в державному акті на право володіння землею)?
Цю інформацію можна отримати в обласному відділі земельних ресурсів шляхом направлення письмового запиту про видачу довідки стосовно грошової оцінки вашої земельної ділянки.
Декілька років тому я уклав договір про оренду на свою земельну частку (пай). Цього року я отримав мій державний акт на право володіння землею. Чи потрібно мені укладати новий договір про оренду?
Так, потрібно. Згідно з перехідними положеннями закону України "Про оренду землі" після безоплатного виділення земельних ділянок, договір про оренду слід переоформити відповідно до державного акту на право приватної власності на землю на тих самих умовах, що існували раніше, договір можна змінити лише за узгодженням обох сторін.
Чи має Орендар право здати землю в суборенду в тому разі, якщо це не передбачалося договором про оренду?
Питання суборенди земельних ділянок регулюються статтею 8 закону України "Про оренду землі" від 2 жовтня 2003 року, №1211-IV. Орендована земельна ділянка або її частина може бути передана Орендарем в суборенду без зміни призначення, якщо це допускається договором про оренду або при отриманні письмової згоди від орендодавця. Таким чином, у випадку, коли в договорі оренди для Орендаря не передбачене право передачі земельної ділянки в суборенду, право на такий тип оренди Орендар отримує лише після отримання письмової згоди орендодавця.
Варто нагадати, що умови договору про суборенду повинні відповідати умовам договору про оренду та що строк суборенди не повинен перевищувати строку оренди.
Що на практиці означає для сторін термін "право першого вибору для Орендаря на придбання земельної ділянки"?
У статті 9 закону України "Про оренду землі" від 2 жовтня 2003 року, № 1211-IV, Орендареві надається право першого вибору щодо придбання земельної ділянки, яку він орендує. Крім того, у ній роз'яснюється порядок використання цього права. Одна з умов полягає в тому, що Орендар повинен заплатити ціну, за яку продається земельна ділянка або у випадку продажу через аукціон - його пропозиція повинна дорівнювати кінцевій ставці на аукціоні. Законом передбачено обов'язкове повідомлення Орендаря орендодавцем стосовно наміру продати земельну ділянку третій особі із значенням ціни продажу та інших умов продажу.
Які існують обмеження щодо суми орендної плати?
У разі оренди земельних ділянок, що перебувають у приватній власності, розміри, форма та умови орендних платежів встановлюються за згодою сторін у договорі про оренду згідно зі статтею 21 закону України "Про оренду землі" від 2 жовтня 2003 року, № 1211-IV.
Щорічна сума орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває в приватній власності, не може перевищувати 10 % від її нормативної грошової оцінки. Але у разі визначення Орендаря на конкурентній основі, дозволяється встановлення вищої суми орендної плати.
Згідно з рішенням суду було анульовано договір про оренду. Чи повинен орендодавець повернути орендну плату за земельну ділянку?
У разі анулювання договору про оренду, орендна плата, отримана за той період, протягом якого земельна ділянка була фактично орендована, не повертається. Це передбачено статтею 21 закону України "Про оренду землі" від 2 жовтня 2003 року, № 1211-IV.
З ким потрібно укладати договори оренди на незатребувані земельні ділянки, які знаходяться на території сільської ради? Чи існують якісь обмеження щодо строку оренди таких земельних ділянок?
Згідно із статтею 13 закону України "Про порядок безоплатного виділення земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)" від 06.05.04, № 899, незатребувані земельні ділянки можуть передаватися в оренду для використання за призначенням. Договір про оренду на такі земельні ділянки повинен укладатися з відповідними органами державної влади або органами місцевого самоврядування, оскільки рішення про здачу в оренду цієї землі приймається сільською або міською радою або обласною державною адміністрацією, на території яких знаходяться ці земельні ділянки.
Щодо терміну, на який можна укладати договір про оренду незатребуваної земельної ділянки, то за законом він встановлюється до моменту отримання власником державного акту на право володіння нею, що слід чітко вказати в договорі про оренду. З огляду на те, що не завжди можна чітко передбачити час подачі заявки на такі земельні ділянки,

 
 

Цікаве

Загрузка...