WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Оренда землі - Реферат

Оренда землі - Реферат


Реферат на тему
Оренда землі
У цьому розділі інформація та поради надаються у форматі відповідей та запитань для власників земельних часток (паїв), які розглядають питання здачі в оренду своєї землі. Додаткову інформацію з цього питання можна отримати на веб-сайті проекту приватизації землі в Україні (АМР США/Chemonics) - http://www.ulti.kiev.ua
Я став власником земельної ділянки, і мені порадили здати її в оренду. Що це означає?
Здача землі в оренду означає, що власник земельної ділянки передає її у використання на певний період іншій особі з метою отримання орендної плати. Вчинивши такі дії, власник зданої в оренду землі стає Орендодавцем, а особа, яка взяла в оренду земельну ділянку на підставі договору про оренду землі стає Орендарем.
На який строк можна передавати в оренду земельну ділянку?
Земельну ділянку можна передавати в оренду на будь-який термін строком від 1 до 50 років. Однак, слід зазначити, що короткострокова оренда (від одного до трьох років) може бути невигідною для Орендаря, в той час як довгострокова оренда (на 20 або більше років) не відповідатиме вашим інтересам як власника землі. Тому дуже важливо визначити такі умови оренди, які були б прийнятні для обох сторін.
Чиї інтереси краще захищені законом: того, хто здає землю в оренду на підставі державного акта чи того, хто здає на підставі сертифіката про земельну частку (пай)?
Звичайно, тієї особи, яка здає землю в оренду на підставі державного акту. Власник земельної ділянки, підтвердженої державним актом, знає її точне розташування, у той час як власник земельної частки (паю), підтвердженої сертифікатом про земельну частку (пай), володіє умовною земельною ділянкою, межі та місцезнаходження якої не були визначені. Крім того, власник земельної ділянки може самостійно організувати свою власну приватну сімейну справу/ферму, у той час як у власника земельної частки (паю) такої можливості немає.
Як укласти договір про оренду землі?
Договір про оренду землі укладається у письмовому вигляді між власником землі та особою, яка хоче взяти в оренду земельну ділянку. За вимогою сторін контракт може бути нотаріально засвідчений.
До договору про оренду землі додаються:
карта ділянки або схема орендованої земельної ділянки;
кадастрова карта земельної ділянки, на якій показано всі обмеження (перешкоди) та існуючі земельні сервітути;
акт про безоплатне встановлення меж земельної ділянки.
Після укладання договір про оренду землі підлягає державній реєстрації.
Яку інформацію слід включати до договору про оренду землі?
Договір про оренду землі повинен містити наступні відомості:
1) об'єкт оренди (місцезнаходження та розміри земельної ділянки);
2) строк дії договору про оренду;
3) орендну плату (сума, коригування відповідно до ставки інфляції, форми платежів, умови, порядок розподілу та перегляду, відповідальність за затримки виплат);
4) призначення та умови використання зданої в оренду земельної ділянки;
5) положення щодо збереження стану об'єкту оренди;
6) умови передачі земельної ділянки Орендареві;
7) умови повернення земельної ділянки Орендареві;
8) наявні обмеження та перешкоди щодо використання земельної ділянки;
9) визначення сторони, яка несе ризик випадкових збитків у зв'язку з руйнуванням об'єкту оренди чи його частини;
10) відповідальність сторін.
Відсутність будь-яких з вищезазначених положень у договорі про оренду служить підставою для відмови в державній реєстрації договору про оренду, та позбавляє його чинності з точки зору законодавства.
Відповідно до домовленостей договір про оренду може також включати додаткові положення, а саме: якісний стан земельної ділянки, порядок виконання сторонами своїх зобов'язань, порядок страхування об'єкту оренди, порядок компенсації втрат, які виникли внаслідок здійснення робіт із захисту та поліпшення об'єкту оренди, проведення меліоративних робіт, підстави, що обумовлюють внесення змін до договору про оренду або припинення його дії тощо.
Що потрібно зробити для здачі земельної ділянки в оренду?
По-перше, вам слід знайти особу або організацію, котрі готові взяти в оренду вашу земельну ділянку за певну орендну плату. Це може бути як сільгосппідприємство, такі і мале сімейна фермерське господарство. По-друге, необхідно укласти договір про оренду з цією стороною.
Як сплачується орендна плата?
Відповідно до домовленостей між орендодавцем та Орендарем орендна плата може здійснюватися в грошовій, натуральній (продукцією) формах або послугами. Сторони можуть передбачити у договорі про оренду землі комбінації вищезазначених форм оплати, або домовитися про якісь інші форми внесення орендної плати.
Що робити, якщо використання землі Орендарем призводить до погіршення її стану, зменшення плодючості або забруднення?
Якщо діяльність Орендаря земельної ділянки призводить до вищезазначених наслідків, тоді він повинен повністю компенсувати орендодавцю завдану шкоду.
Чи повинен спадкоємець укладати новий договір оренди після смерті орендодавця?
Ні, не повинен, якщо тільки в самому договорі про оренду не передбачено інше. Згідно з §4 статті 32 закону України від 2 жовтня 2003 року "Про внесення змін до закону України про оренду землі" передача іншій особі прав власності на здану в оренду земельну ділянку не дає підстав для зміни умов або анулювання договору про оренду, якщо тільки в самому контракті не передбачене інше.
Чи має право фермер передати земельну ділянку в суборенду?
Він має на це право, якщо це дозволено згідно із самим договором, або якщо він отримав письмову згоду орендодавця. Згідно зі статтею 8 закону України "Про оренду землі" № 161-XIV від 6 жовтня 1998 року, , умови договору щодо суборенди земельної ділянки (або її частини) повинні бути зазначені в договорі оренди земельної ділянки (або її частини) та не повинні суперечити йому. Термін суборенди не може перевищувати періоду дії договору оренди земельної ділянки.
У випадку призупинення або припинення договору про оренду дія договору про суборенду повинна бути припинена.
Чи звільняють форс-мажорні обставини Орендаря від обов'язку внесення орендної плати?
Ні, згідно з чинним законодавством, форс-мажорні обставини (посуха, повінь, пожежа тощо) звільняють Орендаря від штрафів або покарань за затримку з платежами та від компенсації втрат, проте не звільняють його від виплати орендної плати.
Яким є порядок поновлення договору про оренду землі?
Законом України "Про оренду землі" від 10.02.2003 спрощено порядок поновлення договорів про оренду землі. Тому у разі продовження використання Орендарем земельної ділянки після закінчення строку дії договору про оренду, та у разі, якщо орендодавцем впродовж одного місця після

 
 

Цікаве

Загрузка...