WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Доступ до світових ринків для невеликих сільськогосподарських виробників України - Реферат

Доступ до світових ринків для невеликих сільськогосподарських виробників України - Реферат

іноземних інвестицій в Україну стабілізувалося на середньорічному рівні в 700 мільйонів доларів США. Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій до України станом на 1 січня 2004 року склав 6 568 мільярдів доларів США. Чистий приріст іноземного капіталу в 2003 році становив 1 319 мільярди доларів США, що майже вдвічі перевищує зафіксований в 2002 році показник.
Прямі іноземніінвестиції в українську економіку в 2004 році збільшилися на 1,56 мільярдів доларів США, річне зростання становить 31,5 %, що є свідченням того, що більше іноземних бізнесменів розпочинають свою діяльність у країні. Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій за даними Держкомстату (http://www.ukrstat.gov.ua), станом на 1 січня 2005 року перевищив 8,35 мільярдів доларів США, що становить 177 доларів США на душу населення. Традиційно харчова промисловість та галузь переробки продукції сільського господарства є одними з найпривабливіших сфер для інвестицій: 17 % від загальної суми прямих іноземних інвестицій, або 852,3 мільйонів доларів США спрямовано у цю сферу. Прямі іноземні інвестиції надійшли до таких галузей економіки України: тютюнова промисловість, виробництво пива, напоїв, кондитерська промисловість, виробництво харчових концентратів (сухі товари та приправи) та виробництво соняшникової олії. Крім того, значно зріс обсяг інвестицій у виробництво та переробку цукру, морозива, м'яса, риби, молочних продуктів, овочів та фруктів. Основними інвесторами були компанії з Нідерландів, США, Великобританії, Кіпру, та Німеччини. У сферу сільського та мисливського господарства надійшло прямих іноземних інвестицій на загальну суму 100 млн. доларів США, що становить 2,5 % від загального обсягу інвестицій в країну. (Комерційний гід по країні, підготовлений Комерційним Відділом посольства США та звіт Комерційного сільськогосподарського Відділу США).
Джерело: Державний комітет статистики України
Рис. 15. Прямі іноземні інвестиції у сільське господарство України у розрізі країн-інвесторів(на початок року), мільйонів доларів США
4. Зовнішньоекономічна діяльність
Процес вступу України до ФАО
У 2003 році Україна стала членом ФАО - Організації ООН з питань продуктів харчування та сільського господарства. Країна отримала доступ до системи інформації та статистики, яка стосується міжнародного ринку, а також до автоматичних систем сучасної наукової та технічної інформації в галузі продуктів харчування та сільського господарства. Зараз Україна отримала змогу брати участь у:
розробці ефективних систем використання земельних, водних, лісових та рибних ресурсів;
захисті довкілля;
створенні всесвітнього фонду рослинних і тваринних генетичних ресурсів;
встановленні міжнародних стандартів якості сільгосппродукції, які слід розробляти з дотриманням вимог СОТ;
наданні допомоги у сфері захисту рослин;
розробці та запровадженні заходів, спрямованих на боротьбу з особливо економічно небезпечними захворюваннями тварин;
встановленні всесвітньої системи спостереження та передачі інформації про агро-кліматичні умови, поточний стан врожаю, біомасу та ерозію ґрунтів (Проект аграрної політики АМР США/ПРООН).
Процес вступу України до Світової організації торгівлі
Нині Україною реалізуються заходи, спрямовані на виконання ряду важливих завдань щодо завершення процесу вступу до СОТ. Уряд перебуває в стані підписання протоколів про надання доступу до українських ринків товарів і послуг. Перед цим відповідні департаменти повинні узгодити процес поступового зниження тарифів до початку та протягом перехідного періоду після вступу країни до СОТ.
Українську сільгосппродукцію включено до кількох категорій вразливих товарів. СОТ та Україна повинні досягти домовленості щодо тарифних ставок для таких товарів, навколо яких точиться суперечка: рибні субпродукти, морепродукти, цукор, соняшникова олія, пиво та тютюнові вироби. Крім того, Україна повинна внести зміни та модернізувати свої санітарні та фіто-санітарні стандарти й пом'якшити або зняти технічні бар'єри в торгівлі (TBT).
У межах програми безпеки продуктів харчування, здійснюваної Місією АМР США в Україні, було створено Інститут безпеки та якості продуктів харчування, який надає допомогу Україні, Молдові, Грузії та Азербайджану в розвитку нормативної бази, законодавства з питань безпеки харчових продуктів та їх узгодження з вимогами СОТ та ЄС. У рамках проекту пройшли підготовку 1 000 осіб, які працюють в українській промисловості та в державних регуляторних органах, 111 з них отримали сертифікати з аналізу ризиків та критичних контрольних точок (HACCP) Управління з контролю за продуктами та лікарськими препаратам США та Департаменту США з сільського господарства. Українською та російською мовами було перекладено п'ять посібників із тренінгів в галузі безпечності продуктів харчування, плани HACCP було впроваджено та виконано на двох українських переробних заводах. Крім того, було налагоджено співпрацю між українськими та американськими регуляторними органами, зокрема з FDA (Управління з контролю за продуктами та лікарськими препаратами), що має на меті узгодження законодавства в галузі безпечності продуктів харчування з міжнародними вимогами. http://pfid.ubwlab.org; http://www.agro-iks.org.
Україна повинна взяти на себе зобов'язання щодо скорочення державної підтримки, яка надається сільському господарству країни. І нарешті, для того, щоб Україна стала повноправним членом СОТ потрібно внести зміни до відповідного законодавства.
Веб-ресурси: Міністерство економіки: (http://www.me.gov.ua)
Література
Проект АМР США/ПРООН Аграрна політика для людського розвитку
Сектор сільського господарства в економіці України в 2003 р. М. Пугачов (ред.), В. Артюшин, Й. Василенко, В. Дем'янчук, В. Жигало, М. Кобець, І. Кобута, О. Протченко, Н. Серепович, О. Сікачина, Н. Степанець, М. Терещенко, І. Чапко, О. Шевцов, О. Ярославський. Відділ аналізу політики, уряд України.
Аграрна політика в Україні: Аналіз та дослідження, 1999-2002 рр., проект "Аграрна політика для людського розвитку"/ GAPCCS, Київ, 2003.
Аграрна політика в Україні: Аналіз та дослідження, 2003-2004 рр.", проект "Аграрна політика для людського розвитку"/ GAPCCS, Київ, 2004.
Держкомстат
Сільське господарство України. Статистичний щорічник, 2004 р.
Розподіл української землі серед користувачів, 2004 р.
Приватні фермери в Україні, 2004 р.
Харчові баланси та споживання харчових продуктів в Україні, 2004 р.
Особисті селянські господарства України, 2004 р.
Семінар DFID з обміну досвідом: уроки програми "Рівень життя в сільській місцевості" в Європі та Центральній Азії [DFID Europe and Central Asia Rural Livelihoods Lesson Sharing Workshop]
Матеріали семінару/ у редакції та з доповненнями Інституту розвитку села, Київ, 2003 р.

 
 

Цікаве

Загрузка...