WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Матеріально-технічні ресурси сільського господарства - Реферат

Матеріально-технічні ресурси сільського господарства - Реферат

процентів усього тракторного парку це трактори, випущені 15-25 років тому. Нині існує значний попит на надійну сільськогосподарську техніку, який зумовлений відсутністю належного вітчизняного виробництва. Високоякісне іноземне обладнання може позитивно вплинути на продуктивність сільського господарства України. Присутність в Україні може забезпечити іноземним компаніям блискучі можливості для виходу на ринки сусідніх країн, зокрема Росії та інших країн СНД. Щороку до України ввозиться до однієї тисячі зернозбиральних комбайнів за цінами, які коливаються в межах від 5 тис. доларів США (віком понад 15 років) до 17 тис. доларів США (9-12 років). Потреба в заміні існуючого парку сільськогосподарської техніки є критичною. (Джерело: Комерційний довідник Комерційного Відділу посольства США (FCS Commercial Guide), 2004 рік).
В Україні є приблизно 40 виробників сільськогосподарської техніки, які все ще постачають значну частину сільськогосподарської техніки в країні, зокрема плуги, борони, культиватори, сіялки та оприскувачі.
Фактичний рівень виробництвана більшості діючих заводах сільськогосподарської техніки коливається від 15 до 30 % від загальної потужності. Ціна на сільськогосподарську техніку вітчизняного виробництва є недешевою, що пов'язано з неефективністю та застарілістю технологій. Все це знижує привабливість вітчизняної техніки для сільськогосподарських підприємств.
Нову вітчизняну техніку в основному продають "Украгролізинг" та СП лізингова компанія "Украгромашінвест". У зв'язку з незадовільним станом машинно-тракторного парку, що є у розпорядженні сільськогосподарських підприємств, протягом декількох останніх років у державному бюджеті було передбачено кошти на субсидії для придбання складної сільськогосподарської техніки у розмірі 30 % ціни, запропонованої заводом-виробником. Завдяки цьому значно підвищився попит на вітчизняну техніку та було надано поштовх для подальшого розвитку вітчизняного виробництва сільськогосподарської техніки та її продажу. Урядова програма часткової дотації покупок користується значно більшою популярністю порівняно з придбанням техніки через державні лізингові компанії.
Згідно з даними проекту аграрної політики АМР США/ПРООН в 2003 році фактична сума бюджетних коштів, асигнованих на фінансування лізингових операцій, становила 113,4 мільйонів гривень. Ці кошти було використано для придбання 437 тракторів та 40 зернозбиральних комбайнів.
Водночас для часткової компенсації вартості складної сільськогосподарської техніки було використано лише 34 мільйони гривень, що внаслідок мультиплікаційному ефекту забезпечило сільськогосподарським підприємствам значну суму приватних інвестицій у вигляді придбаної техніки, в тому числі 781 тракторів та 51 зернозбиральних комбайнів.
На українському ринку активно працюють західноєвропейські компанії, які усвідомлюють, що попри існування перешкод для ведення бізнесу в Україні потенціал експорту агробізнесу є значним. Зернозбиральні комбайни на територію України імпортуються в основному з Німеччини, Росії, США, Італії та Данії. Представники іноземних виробників техніки здебільшого продають свої машини на умовах повної передоплати.
Сільськогосподарська техніка виробництва США здобула в Україні гарну репутацію. До списку американських виробників входять: AGCO Corporation, Massey Ferguson, John Deere, Caterpillar та Case/New Holland. Американські компанії з виробництва сільськогосподарської техніки пропонують усі види обладнання та деталей до неї, у т.ч. запчастини, що використовуються для обробітку грунту, догляду за рослинами, збирання врожаю та транспортування, а також обладнання для годівлі тварин.
Веб-ресурси та контакти:
Основні постачальники сільськогосподарської техніки: http://agrosouz.ua; http://amacoint.com; http://rise.kiev.ua; http://www.agcocorp.com; http://avtek/com/ua; http://eridon/kiev/ua ; http://www.magnus/kiev/ua; http://www.ukrfood/com/ua; http://www/united-agro/com/ua; (див. також додаток 7).
Міністерство аграрної політики України: http://www.minagro.kiev.ua/newenglish/index.html;
Американська торговельна палата в Україні: http://www.amcham.ua
Інформація в галузі агробізнесу: http://dorada.org.ua; http://www.agriukraine.com/; http://www.agroperspectiva.com/en/; http://www.lol.org.ua
Виставки у сфері сільського господарства та харчової промисловості: Київ АгроХорт (сільськогосподарська техніка та агрохімічні засоби) та УкрПродМаш (технології виробництва продуктів харчування та напоїв, пакувальні технології та обладнання), Веб-сайти організаторів виставок: www.bto-і exhibitions.nl та www.pe.com.ua
Література
Проект АМР США/ПРООН Аграрна політика для людського розвитку
Сектор сільського господарства в економіці України в 2003 р. М. Пугачов (ред.), В. Артюшин, Й. Василенко, В. Дем'янчук, В. Жигало, М. Кобець, І. Кобута, О. Протченко, Н. Серепович, О. Сікачина, Н. Степанець, М. Терещенко, І. Чапко, О. Шевцов, О. Ярославський. Відділ аналізу політики, уряд України.
Аграрна політика в Україні: Аналіз та дослідження, 1999-2002 рр., проект "Аграрна політика для людського розвитку"/ GAPCCS, Київ, 2003.
Аграрна політика в Україні: Аналіз та дослідження, 2003-2004 рр.", проект "Аграрна політика для людського розвитку"/ GAPCCS, Київ, 2004.
Держкомстат
Сільське господарство України. Статистичний щорічник, 2004 р.
Розподіл української землі серед користувачів, 2004 р.
Приватні фермери в Україні, 2004 р.
Харчові баланси та споживання харчових продуктів в Україні, 2004 р.
Особисті селянські господарства України, 2004 р.
Семінар DFID з обміну досвідом: уроки програми "Рівень життя в сільській місцевості" в Європі та Центральній Азії [DFID Europe and Central Asia Rural Livelihoods Lesson Sharing Workshop]
Матеріали семінару/ у редакції та з доповненнями Інституту розвитку села, Київ, 2003 р.

 
 

Цікаве

Загрузка...