WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Матеріально-технічні ресурси сільського господарства - Реферат

Матеріально-технічні ресурси сільського господарства - Реферат


Реферат на тему
Матеріально-технічні ресурси сільського господарства
План
1. Засоби захисту і добрива
2. Сільськогосподарська техніка
Література
1. Засоби захисту і добрива (дані Комерційного Відділу посольства США в Україні)
Оціночно розмір ринку пестицидів (включно з усіма хімічними препаратами по боротьбі зі шкідниками та хворобами в тваринництві та рослинництві) становить 130-150 мільйонів доларів США, потенційно він може досягти в 1 мільярда доларів США.
На ринку засобів захисту все ще спостерігається зростання та є можливості для продажу іноземними виробниками препаратів з незначним вмістом хімічних речовин та малим ступенем ризику. Ринок пестицидів в Україні є досить значним: сьогодні загальний річний попит на пестициди складає від 30 до 35 тисяч тонн для використання на площі в 20 мільйонів гектарів. Шкідники, грибкові хвороби рослин та бур'яни є причиною втрати значної частини врожаю, і відсутність пестицидів призводить до втрати понад 30 % щорічного врожаю.
Приблизно 70-80 % пестицидів, які зараз реалізуються в Україні, є імпортними. Оскільки у вітчизняних виробників пестицидів немає сировини, високий рівень попиту на хімічні засоби захисту рослин створює реальні стимули для імпортерів засобів захисту. Більшість компаній, котрі займаються збутом пестицидів в Україні, є європейськими дочірніми компаніями іноземних мультинаціональних компаній.
Обсяги виробництва мінеральних добрив в Україні зростає: у 2002 році в країні було вироблено 2,4 мільйони тонн мінеральних добрив. Однак з огляду на нестачу обігових та готівкових коштів в українських сільгоспвиробників лише 16 % від загальної кількості вироблених добрив було реалізовано на внутрішньому ринку. У 2002 році в обсяги імпорту мінеральних добрив значно збільшились - приблизно у 7,5 разів. Однією з головних причин такого зростання було збільшення обсягів використання мінеральних добрив сільгосппідприємствами (дані Міністерства аграрної політики).
Джерело: Проект АМР США/CNFA "Фермер до фермера"
Вітчизняне виробництво пестицидів та агрохімічної продукції задовольняє лише 20% річних потреб України, та навіть цей обмежений рівень виробництва залежить від імпорту сировини. За оцінками експертів вітчизняне виробництво пестицидів з використанням місцевих інгредієнтів могло в 2004 році задовольнити лише четверту частину їхнього попиту, тому Україна вимушена використовувати імпортні складові хімічних препаратів для покриття дефіциту пестицидів.
На цей момент близько тридцяти компаній займаються постачанням агрохімічної продукції на український ринок. Основною стратегією збуту є реалізація продукції посередникам і дистриб'юторам, які мають місцеві ліцензії та дозволи.
На українському ринку агрохімічної продукції ситуація є складною внаслідок наявності численних іноземних компаній, які займаються розповсюдженням продукції як безпосередньо, так і за допомогою місцевих дистриб'юторів. У групі фунгіцидних препаратів, як і раніше, домінують швейцарські та українські компанії.
Завданням проекту АМР США/CNFA "Фермер до фермера" є прискорити створення системи розповсюдження матеріально-технічних ресурсів серед дрібних виробників за допомогою Програми тренінгів агродилерів в галузі бізнес-менеджменту. CNFA має на меті підготувати в межах цієї програми фахівців з надання послуг в галузі розвитку бізнесу по всій території України та надати їм право просувати, продавати та проводити курс для агродилерів в приватному порядку на комерційній основі. CNFA також проводить роботу із залучення до цієї програми в Україні 150 мультинаціональних та регіональних оптових дистриб'юторів (див. список основних постачальників первинних ресурсів у додатку). Для цього у 2004 році були розроблені чотири модулі тренінгів агродилерів, присвячені питанням складання бізнес-планів, фінансового менеджменту та маркетингу, а також було підготовлено 24 незалежних комерційних тренери, які отримають сертифікати в 2005 році. Все це сприятиме збільшенню до моменту завершення реалізації проекту обсягів продажів та надходжень від продажів 300 агродилерів програми.
Подальшу інформацію про компанії, які займаються матеріально-технічними ресурсами, можна дізнатися в додатку 2 цієї книги, а також з таких джерел:
Веб-сторінка "Пасаж" : http://www.passage.com.ua/traders/pest.htm
Міністерство аграрної політики України: http://www.minagro.kiev.ua/newenglish/index.html
Агрохімічний комітет Європейської Бізнес-Асоціації http://eba.com.ua/activities/committees/agrochemical/
Українська асоціація захисту рослин: http://ucpa.org.ua/ (лише українською мовою)
Новини агробізнесу: http://www.agriukraine.com/; http://www.agroperspectiva.com/en/; http://eridon/kiev/ua
2. Сільськогосподарська техніка
За оцінками проекту аграрної політики АМР США/ПРООН, зробленими в 2003 році, товаровиробникам належать близько 30 % тракторів та 20 % зернозбиральних комбайнів. За різними даними в Україні існує нагальна потреба в заміні фізично зношеної сільськогосподарської техніки та обладнання для переробки продукції, для чого необхідноп'ять-десять мільярдів доларів США інвестицій при щорічній поставці сільськогосподарської техніки на суму в один-два мільярди доларів США.
Таблиця 13. Наявність основних видів сільськогосподарської техніки в сільському господарстві у 2003 році, тис. одиниць
Сільгосппідприємства МТС Кількість техніки у приватних особистих селянських господарствах Разом
Трактори 259,6 5,2 120,0 384,8
Зернозбиральні комбайни 58,3 2,3 15,0 75,6
Кормозбиральні комбайни та силосозбиральні машини 26,3 0,3 2,0 28,6
Бурякозбиральні комбайни 13,0 0,14 1,5 14,6
Джерело: проект аграрної політики АМР США/ПРООН
За оцінками експертів, на даний момент фізичний знос сільськогосподарської техніки та обладнання становить 70-80 % (для порівняння у 1999 році - 55-60 %). Сорок

 
 

Цікаве

Загрузка...