WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Сільськогосподарські кредити - Реферат

Сільськогосподарські кредити - Реферат

займають такі області: Черкаська (17 кредитних спілок), Донецька (12), Луганська (12), Тернопільська (11), Івано-Франківська (10), Львівська (9), Харківська (8) та Закарпатська (7).
Фінансування кредитними спілками дрібних фермерів і власників господарств населення є обмеженим. Загальний розмір портфеля непогашених позик кредитних спілок, наданих сільському господарству, становить близько 22 млн. гривень, що дорівнює 3 % усього кредитного портфеля непогашених позик. Процентні ставки у них є вищими, ніж у комерційних банках, у 2004 році вони в середньому складали 40 %. Однак кредитні спілки мають і ряд переваг перед банками: як правило, вони не вимагають забезпечення; процедура подачі заявки на отримання кредиту набагато простіша та швидша, ніж у комерційних банках.
Урядова програма сприяє покращенню доступу фермерів до кредитів шляхом надання субсидій на погашення частини процентної ставки, проте більшість дрібних фермерів не знають про цю програму. Кредитні спілки в основному функціонують у містах, а не у сільській місцевості, тому виділені на субсидії малого сільського господарства урядові фонди в 2003 році не були повністю використані.
З трьох мільйонів гривень, виділених у державному бюджеті на субсидії для сільськогосподарських позик, що надаються кредитними спілками, було витрачено лише 35 600 гривень. Із загальної суми в 824 100 гривень найбільше сільськогосподарських кредитів видали в Луганській (240 500 гривень), Полтавській (177 тис. гривень), Київській (199 тис. гривень) та Львівський (120 000 гривень) областях.
млн.
гр.
Джерело: Міністерство аграрної політики України
Рис. 13. Обсяги кредитів сільськогосподарського призначення в портфелях кредитних спілок, 2004 рік, млн. гривень
Станом на ІІІ квартал 2004 року лідерами в кредитуванні кредитними спілками сільськогосподарських виробників і приватних фермерів були такі області (тис. гривень):
Луганська 4 211,4 (20,01 %)
Херсонська 3 513,7 (16,69 %)
Полтавська 2 552,5 (12,13 %)
Миколаївська 1 454,3 (6,91 %)
Львівська 1 427,0(6,78 %)
Запорізька 1 378,4 (6,55 %) та Черкаська 1 306,1 (6,20 %).
Контакти:
Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України http://www.dfp.gov.ua
Веб-сайт Національної асоціації кредитних та ощадних спілок http://www.unascu.org.ua ;
Податки в сільському господарстві
У 1999 році було спрощено механізм сплати податків. Запровадження фіксованої ставки податку зменшило податкове навантаження порівняно з попередніми податковими періодами майже на один мільярд гривень на рік.
Оподаткування приватних фермерів та невеликих сільськогосподарських товаровиробників
Нині фіксована ставка податку на одиниці сільськогосподарських угідь (гектар) встановлюється як певний відсоток від грошової оцінки або ринкової вартості угідь. Ця ставка становить 0,5 % для ріллі, луків та пасовищ; і 0,3 % для багаторічних насаджень. У середньому сільськогосподарські виробники платять 20-23 гривні (4-5 доларів США) фіксованого сільськогосподарського податку за один гектар. У 2004 році надходження в бюджет від фіксованого сільськогосподарського податку становили приблизно 450 млн. гривень.
Оподаткування особистих селянських господарств
Особисті селянські господарства сплачують податок за власну та орендовану землю у розмірі в середньому 50 гривень за гектар.
Оподаткування сільськогосподарських кооперативів
Чинний Податковий Кодекс містить багато перешкод для створення фермерами сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, у т.ч. завищені ставки ПДВ для посередників, які надають послуги з реалізації врожаю, ніж для окремих виробників, які самостійно реалізують власну продукцію. Крім того, існує подвійне оподаткування, при якому в кооперативах податок на прибуток визначається до розподілу дивідендів, як це має місце в інших компаніях, а після цього їх члени ще повинні додатково сплачувати податок на дивіденди, отримані при розподілі чистого прибутку кооперативу. Більшість фермерів надають перевагу неформальним способам спільної роботи, обміну інформацією та ресурсами, власну продукцію натомість вони продають окремо для уникнення додаткового оподаткування.
Оподаткування посередників
Широкого розповсюдження набула діяльність із закупівлі сільськогосподарської продукції та її подальший перепродаж переробним підприємствам, що в принципі і належить до функцій посередників. Такі посередники реєструються як приватні підприємці та стають на облік у податкових органах як платники єдиного податку, сплачуючи щомісяця 20-200 гривень - суму, котра встановлюється місцевими органами влади.
Література
Проект АМР США/ПРООН Аграрна політика для людського розвитку
Сектор сільського господарства в економіці України в 2003 р. М. Пугачов (ред.), В. Артюшин, Й. Василенко, В. Дем'янчук, В. Жигало, М. Кобець, І. Кобута, О. Протченко, Н. Серепович, О. Сікачина, Н. Степанець, М. Терещенко, І. Чапко, О. Шевцов, О. Ярославський. Відділ аналізу політики, уряд України.
Аграрна політика в Україні: Аналіз та дослідження, 1999-2002 рр., проект "Аграрна політика для людського розвитку"/ GAPCCS, Київ, 2003.
Аграрна політика в Україні: Аналіз та дослідження, 2003-2004 рр.", проект "Аграрна політика для людського розвитку"/ GAPCCS, Київ, 2004.
Держкомстат
Сільське господарство України. Статистичний щорічник, 2004 р.
Розподіл української землі серед користувачів, 2004 р.
Приватні фермери в Україні, 2004 р.
Харчові баланси та споживання харчових продуктів в Україні, 2004 р.
Особисті селянські господарства України, 2004 р.
Семінар DFID з обміну досвідом: уроки програми "Рівень життя в сільській місцевості" в Європі та Центральній Азії [DFID Europe and Central Asia Rural Livelihoods Lesson Sharing Workshop]
Матеріали семінару/ у редакції та з доповненнями Інституту розвитку села, Київ, 2003 р.

 
 

Цікаве

Загрузка...