WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Сільськогосподарські кредити - Реферат

Сільськогосподарські кредити - Реферат

ставок був поширений на позики, що надаються сільськогосподарським підприємствам комерційними банками, а також кредитними спілками. Ця норма стосувалася також і переробних підприємств у разі придбання наперед сільськогосподарської продукції у її виробників.
У 2004 році програма часткових компенсацій охоплювала не лише короткострокові, а й довгострокові кредити. У 2002 році в межах програми підтримки придбання складної сільськогосподарської техніки, виробленої в Україні, з бюджету компенсувалося 30 % вартості, після того як покупець сплачував 70 % загальної вартості. Завдяки цій програмі усувався ризик несплати покупцем вартості придбаної техніки.
Позитивним результатом запровадження часткової компенсації процентних ставок стало збільшення в чотири рази обсягів кредитів, наданих сільському господарству, порівняно з 2000 р. (таблиця 12). Загальний обсяг позик, наданих підприємствам АПК склав у 2004 році 7,7 мільярдів гривень.
Таблиця 12. Обсяги кредитів, наданих агропромислову комплексу (мільярдів гривень)
Показник 2000 2001 2002 2003 2004
Загальна сума кредитів 1,8 5,6 5,6 7,7 7,7
- з яких за програмою часткової компенсації 0,818 2,8 2,2 3,2 3,2
у т.ч. сільському господарству 0,456 1,0 1,8 2,9 2,9
Джерело: Проект аграрної політики АМР США/ПРООН
Починаючи з 2000 року кількість фермерських господарств та господарств населення, які брали кредити в кредитних установах, зросла приблизно у три рази. Однак, частка фермерських та особистих селянських господарств в загальній кількості позичальників залишається незначною - лише 6 % та 0,2 % відповідно (доповідь Світового Банку/Організації з економічного розвитку та співробітництва).
Джерело: Державний комітет статистики
Рис. 12: Кредитування агропромислового комплексу в Україні комерційними банками в 2000-2004 роках
Основні комерційні банки, які є лідерами в кредитуванні сільського господарства
Аваль http://www.aval.kiev.ua/eng/corporate/credit_transactions/credit_agr/
Укрсоцбанк http://www.usb.com.ua/en/services/crediting/
ПриватБанк http://www.pbank.com.ua/info/index1.stm?fileName=4_2ar.html
УкрСибБанк http://www.ukrsibbank.com.ua/russian/fcorporate/credit
УкрексімБанк http://www.eximb.com/ua/service/legal/credit.html
ПромінвестБанк http://www.pib.com.ua/service/loan_jur.php
Правекс Банк http://www.pravex.com/divisions/1020934190735/
Надра
http://www.nadrabank.com.ua
Діяльність Банку "Надра" у сфері кредитування сілького господарства (http://www.nadrabank.com.ua )
У межах Програми сільськогосподарського кредитування АМР США приватному українському Банку "Надра" було надано часткові гарантії на портфель кредитних ресурсів для збільшення кредитування дрібних фермерів і постачальників. У цьому проекті задіяний механізм, який повинен забезпечити альтернативний спосіб розподілу ризику для мобілізації приватного капіталу в Україні, що допоможе вирішити проблему відсутності доступу до кредитів як дрібних фермерів, так і постачальників ресурсів, особливо в секторі середньострокових і довгострокових позик.
Максимальний розмір кредиту для фермерів встановлений на рівні 60 тис. доларів США, а для постачальників - 250 тис. доларів США. У грудні 2004 року середній розмір позики становив 80 тис. гривень, мінімальний - 9 000 гривень. Процентна ставка за короткостроковими кредитами становить відповідно 19 та 18 %.
У 2004 році Банк "Надра" надав дрібним фермерам 115 кредитів на суму в 1,5 мільйон доларів США, а всього банком надані на ці цілі 130 кредитів на 1,7 мільйонів доларів США.
Програма мікрокредитування в Україні (UMLP) http://www.microcredit.com.ua/eng/about/info.
Програма мікрокредитування в Україні (UMLP) реалізується спільними зусиллями Європейського Банку реконструкції та розвитку і Німецько-українським фондом (GUF). Мета цієї програми полягає в сприянні розвитку малих підприємств шляхом полегшення їх доступу до банківських кредитів на постійній основі. Підтримку реалізації цієї програми надають Агентство з міжнародного розвитку США (USAID), Євросоюз та Німецький Кредитний банк реконструкції [Kreditanstalt fur Wiederaufbau] (KfW) у рамках TRANSFORM - програми німецького уряду із співробітництва у Східній Європі. На сьогоднішній день до участі у програмі UMLP залучено 6 партнерських банків, зокрема Банк Аваль, Банк Форум, Кредитпромбанк, Банк Надра, ПриватБанк, ПроКредитБанк, які надають мікрокредити у понад 70-ти містах України. У 2005 році деякі партнерські банки започаткували спеціальну програму для обслуговування дрібних і малих сільськогосподарських виробників, що надає останнім реальну можливість отримати кредит за спрощеною процедурою.
Право отримати кредит надається українським малим і дуже малим підприємствам, які здебільшого мають статус юридичної особи або приватного підприємця, з кількістю зайнятих на них людей до 100 осіб. Розміри такого кредиту коливаються в межах від 100 до 125 тис. доларів США, а місячна процентна ставка становить 1 - 1,75% для кредитів, наданих у доларах США та євро, та 1,7 - 2% для кредитів у гривнях. Станом на 31 березня 2004 року українським малим підприємствам було видано майже 74 тис. кредитів на загальну суму в 421 мільйон доларів США.
Кредитні спілки
Загальна кількість зареєстрованих в Україні кредитних спілок, які обслуговують потреби сільського господарства, становить станом на 1 червня 2005 року 152 одиниці (загальна кількість кредитних спілок, зареєстрованих Державною комісією з ринків фінансових послуг України, складає 756).
Існують дві загальноукраїнські асоціації кредитних спілок: Національна асоціація кредитних спілок України (UNASCU) (кількість зареєстрованих кредитних спілок -144) та Всеукраїнська асоціація кредитних спілок (AACU) (кількість зареєстрованих кредитних спілок - 47).
Лідируючі позиції в сфері кредитування фермерів і господарств населення станом на 1 червня 2005 року

 
 

Цікаве

Загрузка...