WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Транспорт Угорщини - Реферат

Транспорт Угорщини - Реферат


Реферат
на тему:
Транспорт Угорщини
Угорщина досить добре забезпечена залізницями, річковими, шосейними та повітряними шляхами. Через Угорщину проходить декілька важливих транс'європейських залізничних магістралей, що сполучають Західну Європу з Балканським півостровом.
Залізниця сполучає Будапешт безпосередньо з 15 столицями континенту, сюди регулярно прибуває 48 міжнародних потягів. Загальна протяжність залізниць Угорщини - 7,8 тис. км.
Рівнинний характер території країни полегшує облаштування шосейних доріг. Загальна довжина автомобільних доріг Угорщини - близько 30 тис. км. Найважливішою автомагістраллю є ділянка трансєвропейської траси Братислава - Будапешт - Белград. Вона перетинає країну з північного заходу на південь. Іншими двома важливими автомагістралями є Будапешт - Сольнок - Орадя (Румунія) та Будапешт - Сегед - Арад (Румунія).
Компанія Воланбус, що є членом EUROLINES, - займає провідне місце у міжнародному автобусному транспорті Угорщини. Рейси здійснюються в наступні країни Європи: Великобританію, Австрію, Бельгію, Болгарію, Чехію, Данію, Францію, Грецію, Голландію, Хорватію, Польщу, Німеччину, Італію, Румунію, Іспанію, Швейцарію, Швецію, Сербію, Словаччину, Словенію, Туреччину та Україну. Рейсами компанії Воланбус можна дістатись до будь-якого великого міста, а з пересадкою - до будь-якого населеного пункту Угорщини
У Будапешті діють 200автобусних, 15 тролейбусних і 33 трамвайних маршрутів. Всі вони працюють зазвичай з 4.30 ранку до 23 вечора.
У Будапешті працюють три лінії метрополітену. Перетин трьох ліній знаходиться в центральній частині міста, на площі Деак. Метро працює з 4.30 ранку до 23.10. Будапештське метро вважається одним з найстаріших у Європі. Першу лінію було прокладено вздовж проспекту Андраші від майдану Вьорошмарті до площі Героїв. Ця лінія функціонує і до теперішнього часу. По лінії курсують поїзди, яких стилізовано під старовину.
В авіаційному транспорті Угорщини існує тільки міжнародне сполучення. Внутрішні авіарейси через їх нерентабельність і добрий розвиток сухопутних видів транспорту були у 1960-х роках ліквідовані. Будапешт, що знаходиться в центрі Європи, є значним аеропортом міжнародного значення. Рейси лайнерів національної угорської авіакомпанії "Малев" безпосередньо сполучають Будапешт з 38 найбільшими містами 28 країн, а літаки 27 іноземних компаній регулярно прибувають до столиці країни.
Судноплавні річки Дунай і Тиса слугують для сполучення усередині країни, а також для зовнішньоекономічних перевезень. У самому Будапешті розвинутий прогулянковий водний транспорт. Досить поширеними є річкові трамвайчики.

 
 

Цікаве

Загрузка...