WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Телевежа у Шанхаї - Реферат

Телевежа у Шанхаї - Реферат


Реферат
на тему:
Телевежа у Шанхаї
Шанхайська телевежа "Перлина Сходу" (Oriental Pearl TV Tower) є найвищою в Азії і третьою за висотою у світі. Вона розташована у новому районі Пудун на східному березі річки Хуанпу, яка поділяє Шанхай на стару і нову частини. Збудували вежу 1-го жовтня 1994 р.
Висота башти 468 м, вага - понад 120 тисяч тонн. Основу споруди складають три вертикальні залізобетонні циліндри діаметром у 9 метрів.
Хмарочоси, які розташовані позаду телевежі, і сучасні промислові будівлі, що мають вихід на набережну річки, демонструють досягнення мегаполісу, - вигляд цієї частини міста у наш час став візитною карткою Шанхаю.
На кожній із трьох куль у верхній частині телевежі розташовані оглядові майданчики; найвищий рівень, на який піднімається швидкісний ліфт, складає 360 метрів. Щоб дістатися на самий вершечок телевежі, треба пересідати у три ліфти. Загалом у будівлі шість швидкісних ліфтів, у кожен з них може вміститися до 30 осіб. На великі свята, особливо на Новий рік), який у Китаї випадає на 7-8 лютого, телевежу відвідує дуже багато людей. Переважно - це самі китайці, які цілими сім'ями на свята прямують з усіх куточків країни до великих міст.
З оглядового майданчикаможна роздивлятись Шанхай з висоти пташиного польоту і повною мірою насолоджуватись цим сучасним і неповторним містом. На кожному з поверхів башти облаштовані прогулянкові галереї та крамнички, де туристи можуть придбати сувеніри на згадку про перебування у Шанхаї.
Усередині кулі, на рівні 267 метрів, знаходиться єдиний у Азії ресторан, що обертається на такій такій висоті. У ресторані можна скуштувати страви східної та західної кухні.
На першому поверсі телевежі розташований музей історії Шанхаю. У ньому через воскові фігури, моделі старих шанхайських вулиць, старовинні фотографії і експозицію сучасних досягнень міста передається історія Шанхаю з давніх часів до сьогодення.
Вночі шанхайська телевежа світиться різнобарвними вогнями, навколо вежі запалюються незвичайні ліхтарі, б'ють фонтани з неоновим підсвічуванням. З оглядових майданчиків відкривається нічна панорама міста. Все це додає шанхайській телевежі "Перлина Сходу" ще більшу красу і чарівність. Щороку телевежу відвідує понад 2,8 млн. китайських та іноземних туристів.

 
 

Цікаве

Загрузка...