WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Населення Єгипту - Реферат

Населення Єгипту - Реферат


Реферат
на тему:
Населення Єгипту
Населення Єгипту сьогодні перевищує 65 млн. осіб. і щорічно збільшується на 1,3 млн. В Каїрі (разом з приміською зоною) зараз проживає понад 17 млн. осіб, що відповідає чисельності населення всієї країни у 50-х роках ХХ ст.
Для Єгипту, як і для решти арабських країн, характерними є високі показники народжуваності при невисоких показниках смертності. Природний приріст населення великий і становить +17,6 на 1000 осіб. З середини 1960-х років у країні реалізується державна програма з обмеження народжуваності.
Середня тривалість життя у країні - 63,7 років (чоловіків - 61,6 років, жінок - 65,9 років).
Населення в Єгипті розміщене вкрай нерівномірно. Середня щільність населення - 65,4 осіб/км2, в долині Нілу цей показник сягає 1440 осіб/км2. Частина населення проживає в оазисах Нубійської та Лівійської пустель.
Більшість єгиптян живе в сільській місцевості, рівень урбанізації невисокий (45%). Рівень життя сільського населення дуже низький. Близько 50% єгиптян, переважно жінок, не вміютьчитати та писати. Частина населення до цього часу веде кочовий спосіб життя.
Найбільшими містами країни є: Каїр - 7, 5 млн. осіб (разом з приміською зоною - понад 17 млн.), Олександрія (3,8 млн.), Ель-Гіза (2,2 млн.), Шубра ел-Хайман (1 млн.).
Загальна кількість трудових ресурсів становить приблизно 23 млн. осіб, з них у сільському господарстві - 43%, промисловості - 23%, решта працюють на транспорті, у сферах торгівлі, послуг і зв'язку.
Етнічний склад: 98% населення Єгипту - араби.
Населення Єгипту достатньо однорідне за конфесійним складом. Загальновизнаними в країні є три світові релігії - іудаїзм, християнство і іслам Мусульмани (переважно суніти) складають близько 94% віруючих, християни-копти та інші - 6%. Іслам є державною релігією.
Державною мовою в країні є арабська. У великих містах та на курортах поширеними є англійська та французька.

 
 

Цікаве

Загрузка...