WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Ейфелева вежа - Реферат

Ейфелева вежа - Реферат


Реферат
на тему:
Ейфелева вежа
Для більшості туристів Париж - це насамперед Ейфелева вежа. Символ Парижа і Франції, її було зведено у 1889 р. для Міжнародної виставки і до 100-річчя Великої французької революції. Спорудження найвищої у світі металевої вежі мало за мету продемонструвати технічну могутність і економічне процвітання Франції.
У 1886 р. уряд оголосив конкурс на створення 300-метрової металевої вежі. На конкурсі було представлено 700 проектів.
Переміг проект, вже відомого на той час, інженера-будівельника Гюстава Ейфеля, творця мостів та металевих конструкцій, серед яких залізний каркас для американської статуї Свободи.
Вежа була зведена у рекордно короткий термін - за 2 роки і 2 місяці. Ейфель власноруч виконав креслення окремих частин у натуральну величину. Споруда складається з 15 тисяч деталей. До 1931 р. вона була найвищою спорудою у світі. Загальна вага металевої конструкції досягає 7300 тонн.
У 1904 році на вершині вежі було вперше встановлено антену для радіотелеграфного зв'язку.
Сьогодні через Ейфелеву вежу відбуваються радіо- та телезв'язок, тут знаходитьсямаяк, лабораторія повітряних сполучень та метеорологічна станція. Взимку 2004/2005 рр. на нижньому майданчику вежі було залито каток з метою рекламації Парижа як кандидата на прийняття літньої Олімпіади 2012 р.
31 грудня 1985 р. була введена в дію нова система ілюмінації вежі. Тепер усередині її встановлені 292 прожектори, обладнані натрієвими лампами у 100 ват. Їх світло, що спрямоване вгору підкреслює легкість і добірність конструкції і робить її схожою на ажурний ювелірний виріб.
Ліфти, що були спроектовані Ейфелем безвідказно працювали півстоліття і раптово вийшли з ладу у червні 1940 року, коли в Париж увійшли німецькі війська.
Вежа поділена на три рівні: перший - на висоті 57 м, другий - 115 і третій - 274. На двох перших платформах розташовані ресторани і бари, де туристи можуть відпочити і насолоджуватися унікальною панорамою Парижа. Одним із найромантичніших місць у Парижі є майданчик перед Ейфелевою вежею, де зустрічаються закохані.

 
 

Цікаве

Загрузка...