WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Поняття про видозмінений спосіб вимірювання кутів у всіх комбінаціях. Поняття про спосіб неповних заходів. Приведення результатів кутових вимірів до ц - Реферат

Поняття про видозмінений спосіб вимірювання кутів у всіх комбінаціях. Поняття про спосіб неповних заходів. Приведення результатів кутових вимірів до ц - Реферат

теодолітом. При цьому спостерігач спочатку при крузі ліво наводить сітку ниток на центр пункту, піднімає трубу так, щоб її поле зору попадало на планшет. Помічник за вказівкою спостерігача позначає на двох протилежних кінцях центрувального листа дві точки С1, які визначають напрямок зі станції на центр пункту при крузі ліво.
Аналогічно проектують на центрувальний столик вісь обертання приладу і позначають дві точки і1, потім проектують вісь симетрії візирного циліндра і отримують дві точки v1. Повторюють всі операції при крузі право і поруч з кожною точкою с1, і1, v1 отримують ще по одній точці (їх не підписують, лише позначають).
Таким чином, на першій станції теодолітаотримали шість пар точок: по дві пари с1, і1, v1 (рис. 2.30).
Прокресливши рискою в кожній парі точок середину між ними і з'єднавши їх, отримують напрямки на центр с1с1, вісь приладу і1і1, вісь симетрії візирного циліндра v1v1.
Переходять з теодолітом на другу станцію. Аналогічно отримують шість пар точок на другій станції: по дві пари c2, і2, v2 (рис. 2.31).
Прокреслюють рискою в кожній парі точок середину між ними і почергово, приклавши до них лінійку, відмічають рискою перетин напрямку і2і2 з і1і1; напрямку v2v2 з v1v1.
Переходять з теодолітом на третю станцію. Аналогічно отримують шість пар точок: по дві пари c3, і3, v3.
Аналогічно прокреслюють напрямки c3c3, і3і3, v3v3.
Центрувальний лист №5
Пункт Ріка, 3 кл.
Елементи центрування Елементи редукції
l= l1=
?= на п. ?1= на п.
?= на п. ?1= на п.
Контрольний кут: на схемі _________? _______________?
із спостережень _________? _______________?
Виконав
Перевірив
Рис. 2.30. Вигляд центрувального листа після виконання
спостережень на першій станції.
Центрувальний лист №5
Пункт Ріка, 3 кл.
Елементи центрування Елементи редукції
l= l1= на п.
?= на п. ?1= на п.
?= на п. ?1= на п.
Контрольний кут: на схемі _________? _______________?
із спостережень _________? _______________?
Виконав
Перевірив
Рис. 2.31. Вигляд центрувального листа після виконання
спостережень на другій станції.
В місцях перетину з відповідними напрямками на двох попередніх станціях отримують трикутники похибок (рис. 2.32), які характеризують якість проектування центру пункту, осі приладу та осі симетрії візирного циліндра на центрувальний лист
Сторони трикутників похибок не повинні перевищувати 5 мм при проектуванні С та І та 10 мм при проектуванні V.
Якщо ці умови витримані, на око визначають центри ваг трикутників похибок, відмічають їх точками і позначають С, І та V відповідно.
До точки І та V по черзі прикладають візирну або просту лінійку і, провізувавши її на два пункти мережі і два орієнтирні пункти (якщо вони є), проводять на них напрямки, помітивши їх стрілками і підписавши. Якщо з висоти центрувального столика пунктів мережі не видно, то попередньо на їх простецевих (створених) лініях з допомогою теодоліта виставляють тички (віхи), на які й візують лінійки.
Після цього приступають до оформлення центрувального листа. Вимірюють лінійний (лінійкою) та кутовий (транспортиром) елементи центрування, лінійний та кутовий елементи редукції, записують їх.
Контроль кутових елементів центрування ? і редукції ?1 здійснюють за контрольними кутами на прокреслені напрямки пунктів мережі чи орієнтирних пунктів. Графічні значення цих кутів не повинні відрізнятися від виміряних більше ніж на 2? при l і l1 менших 10 мм, 1? - при l і l1 від 10 до 20 мм і 0,5 при l і l1 більших 20 мм.
Як вже вказувалось, визначення елементів приведення виконують двічі: до вимірювання горизонтальних кутів і після їх вимірювання.
Після повторного визначення порівнюють значення l і l1 з відповідними значеннями до спостережень. Вони не повинні відрізнятися більше як на 10 мм. Якщо ця умова витримана, за останнє приймають середнє значення. В протилежному випадку виконують третє визначення. Якщо його значення співпадає з першим, тоді друге вважається помилковим, якщо з другим - вважають, що відбулися зміни у положенні C, І, V за час, що пройшов між першим і повторним визначенням елементів приведення. В цьому випадку необхідно проаналізувати результати кутових вимірів і прийняти правильне рішення, які результати визначення елементів приведення прийняти за остаточні для введення поправок у виміряні напрямки.
Центрувальний лист №5
Пункт Ріка, 3 кл.
Елементи центрування Елементи редукції
l=0.14 м l1=0.26.
?=83? на п. тр. Гай ?1=93? на п. тр. Гай
?=186? на п. тр. Турка ?1=195? на п. тр. Турка
?=54? на п. ОРП №1 ?1=65? на п. на ОРП №1
?=139? на п. ОРП №2 ?1=151? на п. ОРП №2
Контрольний кут Гай-Ріка-Турка: на схемі 102? 30?
із спостережень 102? 44?
Виконав Петр Петренко І.
Перевірив ВасВ Василів В
Рис. 2.32. Вигляд центрувального листа після виконання
спостережень на третій станції і після його оформлення
3.5. Нестандартні випадки при визначенні елементів приведення
При визначенні елементів приведення можуть виникати нестандартні ситуації.
Ситуація 1. Проекції осі приладу, осі симетрії візирного циліндра і центру пункту не попадають на один центрувальний столик. В цьому випадку необхідно застосувати 2 або 3 центрувальних столики, на які необхідно спроектувати точки І, С, V.
Елементи l і l1 в цьому випадку можна виміряти рулеткою, а кути ? і ?1, як звичайно, транспортиром, попередньо прокресливши з точок І та V напрямки ІС та VC та напрямки на два пункти мережі і орієнтирні пункти.
Ситуація 2. В зв'язку з умовами спостережень високоточний теодоліт відставлений від центра пункту на віддаль 2-3 м.
В цьому випадку лінійний елемент l вимірюють рулеткою безпосередньо між центром пункту і віссю теодоліта, а кутовий елемент ? - теодолітом, який стоїть в точці І1. Для цього сітку ниток або візир на трубі наводять на сірник встановлений в центр пункту (при цьому на горизонтальному крузі встановлюють 0?0?), а потім на два пункти мережі та орієнтирні пункти. Відліки, зняті по горизонтальному крузі, будуть кутовими елементами центрування на відповідні пункти.

 
 

Цікаве

Загрузка...