WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Інженерно-гідрометеорологічні вишукування - Реферат

Інженерно-гідрометеорологічні вишукування - Реферат


Реферат на тему:
Інженерно-гідрометеорологічні вишукування
Гідрологічна мережа, річково-болочні водозбори, їх основні елементи. Склад та методика гідрологічних вишукувань при осушенні та зрошувані ґрунтів.
В ході проведення інженерно-гідрометеорологічних вишукувань забезпечується вивчення гідрологічних і метеорологічних умов району будівництва, а також проводиться оцінка можливостей змін цих умов під впливом будівництва і експлуатації будівель. Із комплексу робіт, які входять в гідрометеорологічні вишукування, найбільш тісно пов'язані з геодезією гідрометеорологічні роботи, при яких проводять вимірювання параметрів водостоків, і гідрометричних робіт, вивчаючи положення, розміри і режим водних об'єктів.
Гідрометричні роботи включають в себе: спостереження за коливанням рівня води, проведення вимірювальних робіт і руслових зйомок, вимірювання швидкості течії, визначення наносів і розходу води.
Польовим роботам передує збір, аналіз і узагальнення даних про гідрологію району і рекогносцировка. Визначення рівнів виконується на гідрологічних станціях і водозабірних пунктах шляхом фіксації відмітки поверхні відносно нуля графіка даного водомірного пункту. Спостереження в період стійких рівнів виконується зазвичай два рази на добу - 8 і 20год. За нуль графіку водомірного пункту на 0.5м нижче можливого найнижчого рівня води в даному місці водостоку. Відмітка нуля графіка встановлюється висотною прив'язкою до нівелірного репера, який закріплюється в районі водомірного пункту вище рівня високих вод.
По конструкції водомірних пристроїв для визначення рівнів пости можуть бути різних типів.
На реєчних постах рівні відраховуються по рейці, закріпленій у вертикальному положенні на сваї, маючих відмітку нуля графіка. Використовуються на ріках з невеликим перепадом рівнів.
На свайних постах рівень визначається по одній із груп сваїв, закріплених на перпендикулярному до течії створі з перевищенням між суміжними сваями 0,5-1м. Висотне положення сваїв перекриває весь можливий діапазон коливання рівнів. Спостереження рівнів ведеться з допомогою рейки відносно найближчої затопленої сваї. Свайні пости влаштовують на ріках і водоймищах з великою амплітудою коливання рівнів. Висоти сваїв визначають нівеліром.
На автоматичних водомірних постах запис рівнів проводиться безперервно. В облаштуванні цих постів використовують поплавкові передачі і дистанційні водомірні пристрої, перетворюючи вертикальні переміщення рівнів в електричні імпульси. Самописці рівнів (лімніграфи) в залежності від величини коливань забезпечують запис результатів спостережень в різних масштабах (1:1-1:20). Находять примінення при спостереженнях регістратори максимальних рівнів. Для постів з фіксацією рівнів рейками точність вимірів рівнів 1-0,5см.
На основі щоденних спостережень рівнів будуть графіки коливання рівнів і криві повторюваності і забезпечення, які мають велике значення для характеристики режиму річки і проектних робіт.
Інженерно-гідрометеорологічні вишукування повинні забезпечувати вивчення інженерно-гідрометеорологічних умов району (ділянки) будівництва і одержання матеріалів і даних і по річковій і морській гідрології і кліматології, необхідних для проектування об'єктів, а також для оцінки можливих змін гідрометеорологічних умов території і акваторії під впливом будівництва і експлуатації споруд і будівель.
В склад інженерно-гідрометеорологічних вишукувань входять:
- виділення басейнів малих рік і водозборів, їх класифікацію і шифровку (єдина система) оцінка існуючого забезпечення грутово-водоохоронних основ землекористування;
- усунення причин ерозії і забруднення ґрунтів і вод, створення систем, передбачених грунтово-водоохоронним (протиерозійних, водорегулюючих і водоохоронних) інженерно-біологічним комплексом в басейнах рік і на водозборах;
- перспективне оптимальне співвідношення орних, лучних, лісових і водних угідь в цілях формування культурного ландшафту і можливе їх використання в сільськогосподарському виробництві області;
- виділення охоронних і заповідних територій, режим їх використання;
- шляхи покращення землекористування і загальної організації території в умовах удосконалення господарського механізму і розвитку кооперації;
- визначення ефективності і черговості реалізації наміченою схемою міроприємств.
Система заходів по припиненню ерозійних процесів включає слідуючи системи: організаційно-господарську, агролісомеліоративну, лучно меліоративну і меліоративно-гідротехнічну.
Організаційно-господарська система.
На основі сукупності даних про землю, наявних проектних і перед проектних розробок, пропозицій і розрахунків в натурі визначають:
- трансформацію угідь по їх цільовому призначенню, виділяючи при цьому орнопридатні землі;
- міроприємств по рекультивації, культуртехнічним і іншим меліоративним роботам;
- границі категорій земель по інтенсивності їх господарського використання;
- розміщення границь полів, ділянок довготривалого залуження, багаторічних насаджень і кормових угідь;
- види і розміщення елементів облаштування території (лісополоси, гідротехнічні споруди, дорожня сітка і ін.);
- категорії захисних лісових посадок і асортимент порід для їх створення;
- зміна при необхідності границь виробничих підрозділів і господарств у відповідності до вимог грунтово-охоронної організації території;
- на місцевості і на планово-картографічному матеріалі виділяють заповідні і охоронні території (заповідники, заказники і

 
 

Цікаве

Загрузка...