WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Про деякі технічні аспекти ведення містобудівного кадастру - Реферат

Про деякі технічні аспекти ведення містобудівного кадастру - Реферат

кожної ділянки в єдину систему координат.
Взагалі слід мати на увазі, що похибки у визначенні площі ділянки зростають із збільшенням витягнутості полігону і кількості поворотних точок із-за впливу головним чином похибок кутових вимірів.
На території міста вимоги до точності вимірювання площ земельних ділянок головним чином пов'язані з економічними факторами. Вартість ділянки землі можна розрахувати за відомою формулою В = РС, де Р - площа ділянки в м2; С - ціна 1 м2 землі.
Відносне середнє квадратичне відхилення вартості ділянки землі визначається формулою
, (1)
де , - відповідно відносні середні квадратичні відхилення площі і вартості 1 м2 ділянки землі.
Припустимо, враховуючи малий вплив помилок площі на кінцевий результат розрахунку вартості земельної ділянки, справедливість співвідношення
, (2)
де коефіцієнт приймає значення від 3 до 5, найбільш ймовірно = 4.
Тоді відповідно
Приймаючи до уваги відносне відхилення =0.01 (тобто помилка в оцінці вартості 1 м2 земельної ділянки становить 1%), одержимо =0.25 % або =1/400. Отже, використовуючи формулу (2)
, (3)
де ; r=0.65 - коефіцієнт кореляції, встановимо що с.к.п.
, (4)
визначення координат точок поворотів меж ділянки повинна обчислюватись за формулою
Виконані розрахунки за формулою (4) для площі до 1000 м2 показують, що mt < 0.05м.
Таким чином, координування меж земельної ділянки на території міст доцільно виконувати з точністю 5 см. Це досить висока точність, якщо приймати до уваги фізичні контури меж ділянки і її можна забезпечити ,використовуючи лише сучасні технічні засоби , якими є електронні тахеометри та GPS приймачі.
Зупинемось ще на одному аспекті - створені кадастрового плану території міста. На сьогоднішній день переважає паперова технологія ведення великомасштабних карт. У 50-70-і роки ГУГК СРСР створив планшети М 1 500 на території міських поселень . Той, у кого планшети 80-х, -"везунчик". Недоліків паперової технології є багато, але є одна незаперечна перевага це ТЕХНОЛОГІЯ , у якій кожен учасник процесу займає своє місце, знає свої права й обов'язки і машинально, не задумуючись, виконує запропоновані процедури. Та хоча згадана технологія містить значні зміни від міста до міста - у кожнім з них вона доведена до автоматизму. Але найближче майбутнє вимагає переходу ДО КОМП'ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ. Хоча потрібно остаточно визнати , що грошей на створення повного комплекту векторних карт 500-го масштабу нехай навіть на саму невелику адміністративну одиницю сьогодні немає - ні методом геодезичної зйомки, ні навіть оцифруванням планшетів, і найближчим часом не буде . Так це і не потрібно - і, що саме цікаве, з цим уже мало хто сперечається.
Сьогодні основним технологічним рішенням в усьому світі стає об'єднання растрової і векторної графіки . Технологічний процес у загальному випадку може виглядати в такий спосіб:
усі планшети скануються цілком чи вроздріб у залежності від формату сканера;
обробляються растрові образи планшетів (обрізка зарамкового оформлення, чи зшивка з нарізкою на більш дрібні частини, геометрична трансформація растра);
здійснюється чищення і підвищення чіткості растра;
здійснюється реєстрація растрових файлів у місцевій системі координат та створюється єдине растрове поле шляхом розміщення кожного планшета "на своєму місці" із прив'язкою по кутах з наступною зшивкою або без неї (враховуються похибки сканування, збереження і ведення планшетів).
В результаті впровадження такої технології для перегляду і викопіювання постійно доступне все місто (по внутрішній комп'ютерній мережі служби архітектури з відповідним рішенням проблем обмеження доступу і таємності), планшети можна роздрукувати цілком - якщо плотер дозволяє (правда, без зарамкового оформлення, оскільки воно відрізано), чи частинами комбіновано, а також вирізувати частину растра на необхідну територію поза залежністю від її форми і площі і видати файл для споживача інформації чи проектувальнику вставити в будівельне завдання.
Геодезичній фірмі видається тверда копія планшета чи його частини, на якій вручну викреслюється нова зйомка, після чого вона сканується, при необхідності трансформується і записується на своє місце. Старий шматочок растра відправляється в архів.
Усі процедури супроводжуються відповідним документообігом, що дозволяє відстежити виконавця і контролера кожної операції В даній технології взагалі ніяких векторних даних не з'являється . Єдино можлива програмна надбудова дозволяє по номенклатурі планшета створювати стандартне зарамкове оформлення.
Запропоноване рішення далеке від ідеалу, але воно - найменш витратне. Використовується програмне забезпечення одного класу - для обробки растра . Не потрібно вирішувати організаційні проблеми з постачальниками і споживачами геоданних (дотримання вимог до складу і змісту даних ).
Література
1. Дані Львівського міського управління земельних ресурсів
2. "Програми створення автоматизованої системи ведення державного земельного кадастру " затверджену постановою Кабінету Міністрів України від 2 грудня 1997 р. №1355
3. Інструкція по створення топографічних карт
4. Вказівка Державного комітету України по земельних ресурсах " Про створення кадастрового реєстру " від 30 грудня 1997 року №63 (Додаток)

 
 

Цікаве

Загрузка...