WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Проект автоматизованої системи реєстрації землекористувачів, землевласників, земельних ділянок і прав на них - "Реєстр 1.0" - Реферат

Проект автоматизованої системи реєстрації землекористувачів, землевласників, земельних ділянок і прав на них - "Реєстр 1.0" - Реферат


Реферат на тему:
Проект автоматизованої системи реєстрації землекористувачів, землевласників, земельних ділянок і прав на них - "Реєстр 1.0"
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 2 грудня 1997 року за №1355 "Про Програму створення автоматизованої системи ведення державного земельного кадастру" та з метою створення єдиної інформаційної основи ведення державного земельного кадастру для управлінської структури Держкомзему всіх рівнів з 1999 року в науково-дослідній лабораторії геоінформатики РДТУ розпочалась розробка автоматизованої системи "РЕЄСТР" - реєстрації землевласноків, землекористувачів, земельних ділянок і прав на них.
До цього часу в органах Держкомзему автоматизація виробничих процесів становить близько 4% [2], тобто майже вся земельно-кадастрова інформація аналізується та зберігається виключно на паперових носіях без використання технологій баз даних, доступу до баз даних та Internet.
В проекті автоматизованої системи "РЕЄСТР" структурна схема бази даних програми розроблена у відповідності до "Структури і змісту кадастрового реєстру автоматизованої системи ведення державного земельного кадастру" затвердженого вказівкою Держкомзему України від 30.12.1997р. [3]. Тобто, в системі "РЕЄСТР" реалізовано і зв'язано чотири реєстри - реєстр власників і користувачів земельних ділянок (фізичні і юридичні особи, нерезидентні), реєстр земельних ділянок, реєстр прав на земельні ділянки і реєстр правових документів.
Рис. 1. Вікно старту системи "РЕЄСТР 1.0"
Система працює у багатовіконному режимі, що дозволяє одночасно виконувати роботу у всіх чотирьох реєстрах.
Головним полем бази даних є кадастровий номер земельної ділянки, через який реалізовано зв'язок зі всіма іншими реєстрами, причому автоматично виконується каскадне оновлення даних та автоматичний запис введеної або оновленої інформації (рис. 2). Система є гнучкою і може бути налаштована до вимог будь-якого користувача.
Програмний код системи написаний на мові програмування Visual Basiс6.0, а база даних - у форматі Microssoft Access97/2000 - .mdb.За таких умов система дозволяє:
виконувати прямий зв'язок із ГІС MapInfo;
одночасний доступ до однієї сторінки бази даних 26 користувачам;
виконувати експорт/імпорт даних з іншими базами даних -Informix, FoxPro, Oracle тощо.
Вже тепер автоматизована система може працювати у районних відділах, міських і обласних управліннях земельних ресурсів, центрах державного земельного кадастру та їх філіях. Схема роботи не складна - на головній машині робочої групи, яка працюватиме як сервер, необхідною умовою є наявність платформи Windows NT або Windows 2000 Server, на всіх інших комп'ютерах користувачів локальної сітки може бути розміщена будь-яка платформа сімейства Windows.
Рис. 2. Робочі вікна автоматизованої системи "РЕЄСТР 1.0".
Під час закінчення роботи над першою версією системи "РЕЄСТР" виникла ідея виконання доступу до баз даних системи через Internet, що дозволило б ефективніше виконувати роботу з наповнення баз даних земельно-кадастровою інформацією. Ця можливість буде реалізована в наступній версії системи за допомогою Data Transformation Wizard шляхом переведення всієї інформації баз даних на формат MS SQL-Server 2000 - .mdf. Це дозволить виконувати доступ до бази даних системи, яка можливо буде розміщена в Регіональних центрах державного земельного кадастру, через відомі Web-браузери - Netscape, Internet Explorer тощо, до 1024 користувачам одночасно з будь-якої точки України і світу взагалі.
Література
1. Про удосконалення ведення Державного земельного кадастру в зв'язку з його автоматизацією: Наказ Держкомзему України від 03 вересня 1999 р.// Землевпорядний вісник № 3, 1999 р.
2. Програма створення автоматизованої системи ведення державного земельного кадастру, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 2 грудня 1997 р. № 1355.
3. Про організацію створення кадастрового реєстру, вказівка Держкомзему від 30 грудня 1997 р. за №63.

 
 

Цікаве

Загрузка...