WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Аналітичний огляд існуючих і перспективних систем навігації наземних рухомих об'єктів - Реферат

Аналітичний огляд існуючих і перспективних систем навігації наземних рухомих об'єктів - Реферат

1986 р. Гіроскопічний пристрій, акселерометри.
ІНС визначає Х, У, Н Прив'язка проводиться за допомогою гірокомпаса, лазерного віддалеміра і теодоліта. Час орієнтування 8-10 хв. Маса ІНС -120 кг 1,5-2,5 м заХ, У; . 0,9-3,5м за висотою (Н) з обліком корекції через кожні 3-5 хвилин (час корекції - 20 с)
У 1986 р. американські фахівці випробували модернізований варіант системи PADS, який отримав найменування IВ. Помилки визначення планових координат об'єкта за маршрутом руху становили 1,5-2,5 м, висоти 0,9-3,5 м з урахуванням корекції через 3-5 хв. руху носія ІНС.
В табл. 1.1 для порівняння наведені основні характеристики зарубіжних ІНС на гіростабілізованих платформах.
3. Безплатформні інерціальні навігаційні системи
Останнім часом намітилася тенденція переходу від ІНС на гіростабілізованих платформах до безплатформних інерціальних навігаційних систем (БІНС).
У наш час розроблені БІНС на лазерних, волоконно-оптичних, динамічно-вібраційних гіроскопах. Найбільше поширення отримали лазерні гіроскопи.
Фахівці виділяють наступні переваги лазерних гіроскопів перед механічними:
нечутливість до прискорень і перевантажень;
високі характеристики точності;
малий час доведення до готовності;
малу споживану потужність;
високу надійність і тривалий термін служби;
низьку вартість в порівнянні з механічними гіроскопами.
У кінці 70-х років дві фірми США "Spezzy" і "Honeywell" зуміли, подолати ряд технологічних труднощів і створити безплатформні інерціальні системи навігації (БІНС) на лазерних гіроскопах.
Використання лазерних гіроскопів дозволяє повністю реалізувати переваги безплатформних систем і, крім цього, відповідно до прогнозів зарубіжних фахівців, забезпечити значне зниження вартості таких систем, за умов серійного випуску. Успішні випробування в 1975 р. БІНС для літаків фірми "Honeywell" привели до активізації робіт найбільших зарубіжних фірм у цій галузі.
У кінці 70-х років американською фірмою "Litton" була розроблена БІНС LLN-80, призначена для установки на різні наземні рухомі об'єкти. Система здійснює вимірювання прямокутних координат, курсу руху, тангажу і крену машини. Крім, власне інерціального пристрою, до складу системи входить пристрій вимірювання швидкості машини, дані з якого вводяться в БЦОМ. Чутливими до прискорення елементами є два двоступеневих гіроскопи, що динамічно настроюються, та три акселерометри. За повідомленнями періодичних видань, проведені в Родстоунському арсеналі (штат Алабама) випробування БІНС LLN-80 на дистанції 90 км. показали, що середня квадратична помилка визначення місцеположення рухомого об'єкта становила 0,3% пройденого шляху, а визначення північного напряму - 0,1%.
У 1987 р. в США введена в експлуатацію модульна система навігації і геодезичної прив'язки MAPS фірми "Honeywell". До складу системи входять: три лазерних кільцевих гіроскопа; три акселерометра; одометр; пристрої управління і відображення інформації. Точність визначення поточних координат в горизонтальній площині - 7 м (СКП) на перших 4 км, а потім 0,15% пройденого шляху, у вертикальній площині 7 м (СКП) на перших 10 км, а потім 0,07% пройденого шляху. Об'єм апаратури 20 дм3, споживана потужність - 115 Вт.
У таблиці 1.2 для порівняння приведені основні характеристики розглянутих БІНС.
У 1988 р. в США введена в експлуатацію інша модульна система навігації MAPS фірми "Zinger". За складом апаратури і задачами, що вирішуються, вказана система не відрізняється від системи фірми "Honeywell", але її характеристики дещо гірші. Точність визначення поточних координат в горизонтальній площині - 10 м (СКП) на перших 4 км, потім 0,25% пройденого шляху, у вертикальній площині - 10 м (СКП) на перших 10 км, потім 0,1% пройденого шляху. Об'єм апаратури 25 дм3, споживана потужність 125 Вт.
Таблиця 1.2.
Основні характеристики безплатформних інерціальних навігаційних систем
Найменування БІНС, фірма, країна, рік розробки Склад і характеристики БІНС Точність визначення місцеположення
LLN-80
"LITTON"
США 1979 р. Два гіроскопа, що динамічно настроюються, три акселерометра, одометр. Система визначає Х, У, Н, aон 0,3 % (СКП) пройденого шляху; 0,1(п.к.) (СКП) a північного напряму
МАР
"Honeywell"
США 1987 р. Три лазерних кільцевих гірокомпаса, три акселерометра, одометр. Система визначає Х, У, Н Час приведення в готовність 5 хв. Загальний об'єм апаратури - 20,5 дм3 ; споживана потужність - 115 Вт. В горизонтальній площині -7м (СКП) на перших 4 км, а потім 0,15% пройденого шляху; у вертикальній площині 7м (СКП) на перших 10 км, потім 0,07% пройденого шляху
МАРS
"Zinger"
США 1988 р. Три лазерних кільцевих гірокомпаса, три акселерометра, одометр. Система визначає Х, У, Н Час приведення в готовність 15 хв. Загальний об'єм апаратури - 25 дм3 ; споживана потужність - 125 Вт В горизонтальній площини-10м(СКП) на перших 4 км, а потім 0,25% пройденого шляху; у вертикальній площині 10 м (СКО) на перших 10 км, потім 0,1 % пройденого шляху.
1. Одометричні навігаційні системи
Для визначення місцеположення наземних об'єктів широко застосовуютьс одометричні навігаційні системи (ОНС), де швидкість руху на кожній прямолінійній ділянці шляху вимірюється за кількістю обертів коліс (трансмісії) транспортного засобу. Курсовий кут на такій ділянці визначається за допомогою гірокомпаса. Як правило, до складу ОНС входять гірокомпаси, гірокурсовказівники, обчислювальні блоки; одометричні датчики. До таких систем відносяться німецька ОНС FNA-615, англійська ОНС LNS-202, російські ОНС ТНА-4, 15Ш55 і інші.
Система FNA-615 за складом апаратури і способом визначення координат об'єкта являє собою типовий зразок одометричної навігаційної системи Точність визначення місцеположення об'єкта за маршрутом руху носія ОНС - 0,3% (КВП) пройденого шляху.
Система навігації LNS-202, розроблена в 1985 р. є СН подвійного призначення і встановлюється на різні наземні рухомі об'єкти. До складу системи входять гірокомпас, одометр, апаратура користувача космічної радіонавігаційної системи "NAVSTAR". Помилка визначення координат 0,5% (КВП) пройденого шляху.
На початку 1980 р. в Радянському Союзі розроблена одометрична навігаційна система 15Ш55. Система містить гірокурсовказівник, механічний датчик швидкості (одометр), доплерівський датчик швидкості, курсовказівник і БЦВМ. Середня квадратична помилка визначення шляху при русі за маршрутом довжиною до 20-25 км не перевищує 20-25 м. Час готовності системи - 15 хв. Споживана потужність - 1 кВт. Маса апаратури - 150 кг.
У наш час в СНД на різних об'єктах широко застосовуєтьс система навігації ТНА-4. У склад ТНА-4 входять гірокурсовказівник курсової системи "Маяк",

 
 

Цікаве

Загрузка...