WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Значення кадастру нерухомості для економіки України в контексті європейського досвіду - Реферат

Значення кадастру нерухомості для економіки України в контексті європейського досвіду - Реферат

міста, тобто необхідна повна реєстрація всіх об'єктів кадастру нерухомості населених пунктів.
При цьому кадастрова інформація про оцінку вартості об'єкта кадастру нерухомості, яка служить основою встановлення податку на неї, представлятиме стабільне джерело поповненнябюджету. Податок на нерухомість слід розділити на дві складові: податок на земельні ділянки та податок на будівлі і споруди. Це дозволяє державним органам та органам місцевого самоврядування більш об'єктивно, динамічно, оперативно та диференційовано здійснювати моніторинг якості кадастрових об'єктів, змінювати ставки та величину оподаткування об'єктів, робити переоцінку цих об'єктів. Сплата податку на нерухомість є одним із способів контролю за її використанням. Це надає можливість розробки оптимальних та ефективних методів управління нерухомістю.
Ринок нерухомості в Україні починає зростати, а це призводить до зростання кількості власників, що в свою чергу призводить до збільшення надходжень в бюджет від податків.
Тільки за рахунок податку на землю населених пунктів в 1998 році в бюджет України поступило більше 700 млн.грн. (70% від загального земельного податку). Поступлення в бюджет Дніпропетровської області складали 89%, Одеської та Сумської - 82%, Криму - 76, Рівненської - 67, Волинської - 63, Чернігівської та Чернівецького - 60 і найменше в Черкаській - 48% [2] .
Для стабілізації економіки та фінансування своїх потреб Україна потребує доступу до міжнародних фінансових капіталів, які можуть проявлятися як в вигляді кредитів так і інвестицій. Прозорі ринки об'єктів нерухомості сприятимуть зменшенню ризику інвестицій, сприятимуть розвитку фінансування соціальної інфраструктури.
Створення інформаційної системи кадастру нерухомості на регіональних рівнях сприятиме розвитку економіки підприємств в регіонах і прискореному становленню регіональної економіки в цілому. Це в свою чергу посилить фінансування сфери торгівлі і обслуговування населення, що дозволить створити нові робочі місця, зменшити вклад коштів органів місцевого самоврядуванн в дану інфраструктуру. Вилучені, таким чином, місцеві кошти можна буде направити на розвиток медицини, освіти, громадського транспорту та вулично-шляхової мережі.
Зростаючий продаж нерухомості підвищує ефективність управління нею та зменшує операційні витрати органів місцевого самоврядування. В першу чергу, зменшуються витрати на отримання основних фондів, оскільки вони стають власністю нових фізичних та юридичних осіб. А це призводить до зменшення витрат із місцевого бюджету, направлених на підвищення якості утримання нерухомості. По друге, розвинутий ринок нерухомості стабілізує ринкові ціни. Тоді податковим службам та органам місцевого самоврядування стає можливим більш об'єктивно встановити вартість нерухомості та величину податку на неї в залежності від зон містобудівної цінності. Диференціація величини податку стає більш обґрунтованою в різних економіко-планувальних зонах, що зменшує рівень управлінської складності, спрощує механізми та процедуру дотримання вимог чинного законодавства і нормативних актів особливо для тих підприємств, де є складні процеси регулювання підприємницької діяльності і встановлення величини податку.
Якщо розглядати роль кадастру нерухомості на близьку і далеку перспективи, то в першому випадку стає можливим швидкого нарощування капіталу держави, що в свою чергу дозволить підняти рівень платоспроможності країни, а значить використовувати цей капітал для забезпечення своїх боргових зобов'язань і отримання нових позик. При цьому питома вага вартості позики в загально-платіжному балансі країни падає пропорційно зростанню вартості всього капіталу проданої нерухомості.
На далеку перспективу використання інформації кадастру нерухомості, яка веде до зміни структура власності з пріоритетним розвитком приватної власності дасть можливість власнику нерухомості отримати довготермінові вигоди від використання майна, а й можливо прибуток від його продажу. Особливо це має відношення до земельних ділянок, де власник старається покращити їх якість та привабливість.
На даний час в особистому володінні громадян перебуває 4360.9 тис. га земель, із них для ведення колективного та індивідуального садівництва 212,5 тис. га., для городництва 302,6 тис. га для сінокосів 1325,8 тис. га [1] . Наявність у приватній власності великої кількості земельних ділянок різноманітного за своїм функціональним призначенням стимулюватимуть ринок Землі.
В Україні широкого розвою набула оренда нерухомості. Безумовно, що кадастр нерухомості забезпечуватиме орендарів і орендодавців достовірною інформацією про вартість нерухомості в різних районах і різних умовах, що дозволить сформувати більш об'єктивну плату за оренду в угодах оренди. Однак зауважимо, що угоди оренди є більш несприйнятими для орендаря ніж для власника нерухомості. Ці угоди ставлять більш жорсткі вимоги щодо використання нерухомості для господарської діяльності ніж угоди купівлі-продажу.
В ряді випадків Орендодавець вимагає змін умов угоди щодо плати за оренду, та можливої функціональної зміни нерухомості, яка з часом стала неприбутковою. З іншого боку Орендареві трудно змінити функціональне призначення збиткової нерухомості.
Таким чином, підсумовуючи вищевикладене можна зробити наступні висновки про роль кадастру нерухомості в економіці України.
Дані кадастру нерухомості сприяють створенню ринку нерухомості, що дозволяє:
піднести роль приватної власності ;
поповнити державний та місцеві бюджети за рахунок купівлі-продажу об'єктів нерухомості;
стабілізувати економічне та фінансове становище регіонів і держави в цілому, що сприятиме доступу до міжнародного капіталу та покращенню інвестиційного клімату;
розвинути соціальну інфраструктуру і створити нові робочі місця;
сприяти прискореному розвитку регіональної економіки;
стабілізувати ціни на нерухомість;
створити широкий та прозорий доступ фізичних та юридичних осіб до ринку нерухомості;
створити об'єктивну та оперативну систему реєстрації нерухомості та прав на неї;
створити моніторинг нерухомості, що дозволить робити переоцінку нерухомості і на цій основі міняти ставки на величину податку;
дати стабільні та постійні фінансові поступлення в бюджет за рахунок величини податків;
підвищити якість та оперативність управління нерухомістю;
здійснити контроль за станом нерухомості.
Література
1. Новаковський Л.Я. і інші. Земельна реформа і землеустрій в Україні.- К.: 2001.- С.152.
2. Хвесик М.А. Проблеми реформування земельних відносин у містах. // Землевпорядний вісник.- 1999.- № 2.- С.14-17.

 
 

Цікаве

Загрузка...