WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Значення кадастру нерухомості для економіки України в контексті європейського досвіду - Реферат

Значення кадастру нерухомості для економіки України в контексті європейського досвіду - Реферат


Реферат на тему:
Значення кадастру нерухомості для економіки України в контексті європейського досвіду
Кадастр кожної країни тісно пов'язаний з її соціально-політичним укладом, економічним становищем, наявністю окремих видів мінерально-сировинних ресурсів тощо. Звідси, кадастр окремої країни має свої притаманні особливості, які залежать від ряду факторів. Однак в розвитку кадастру є багато спільного: технологія ведення кадастрових робіт, технічні засоби, програмне забезпечення та інше.
Історично кадастр було введено для цілей оподаткування. Розвиток економіки та демократії країн привели до розширення функцій кадастру. Тепер в країнах Європи кадастр відіграє важливу роль не тільки в оподаткуванні, але й в захисті прав власності, інформаційному забезпеченні даними про нерухомість різного роду споживачів, перспективному плануванні розвитку територій та управлінні ними, оцінці нерухомості та її впливу на довкілля .
Захист прав власності в значній мірі залежить від існуючої системи реєстрації об'єктів нерухомості та прав на них.
В сільській місцевості захист прав власності надає право використання та володіння землею тим, хто на ній працює. Інформаційне забезпечення дозволяє на більш високому економічному рівні планувати використання територій та управляти ними, ефективніше застосовувати закони та нормативні акти, уникнути конфліктів з законодавством, отримувати інвестиції в нерухомість, сприяє отриманню кредитів.
В країнах Європи ринок землі охоплює найбільш урбанізовані території. В більшості випадків це землі, які вже використовуються або покинуті. В цьому випадку для освоєння землі необхідно визначити справжнього землевласника, встановити межі земельних ділянок, забезпечити законність прав.
Відмінності кадастру європейських залежить від таких основних чинників:
історичного розвитку країни;
етнічних особливостей;
традицій, звичаїв та способу життя;
законодавчих актів та нормативів, що регулюють земельні питання;
природних ресурсів даної країни.
Існуючі системи кадастру нерухомості характеризують правовими та організаційними чинниками, рівнем перспективного розвитку територій та контролем їх використання, багатоцільовим використанням кадастрової інформації.
Аналіз зарубіжних кадастрових систем вказує, що основними базовими елементами кадастру нерухомості є реєстрація прав власності, яка базується на певній правовій основі, а також облікова одиниця. В переважній більшості країн реєстрація базується на титулах і є обов'язковою. Правовою базою в цьому випадку є цивільне законодавство. Земельна ділянка в більшості країн є основною обліковою одиницею.
Кадастрові системи є важливим правовим елементом захисту прав власності. Юридична сила реєстрації полягає в тому, що держава несе відповідальність за правильність реєстраційних процесів. Незареєстровані права вважаються неіснуючими, а зареєстровані - правильними. Складовою частиною реєстру є кадастрові плани та карти. При визначенні прав володіння чи користуваннями кадастровими об'єктами вказують на певні обмеження чи обтяження, які можуть мати місце.
В кадастрових системах важлива роль відводиться концепції меж земельних ділянок. Як правило межі земельної ділянки повинні бути зафіксовані в натурі, що реєструють в реєстрі.
Кадастр нерухомості тісно пов'язаний з існуючими на даний час топографічними планами і картами. Відомо, що топографо-геодезичні матеріали можуть служити основою створення кадастрових планів і карт. В більшості країн кадастр охоплює майже всю територію країни, за винятком труднодоступних та малопродуктивних регіонів. Нові формування кадастрових об'єктів, розподіл або консолідація існуючих систематично заносять до реєстру і показують на кадастрових планах та картах.
Кадастрові системи служать цілям стратегічного планування розвитку територій, а також адміністративного та операційного контролю. В більшості випадків на регіональному рівні ці функції виконують єдині державні структури.
Позитивними сторонами кадастрових систем є правовий захист та державна гарантія титулу, доволі великий обсяг інформації про кадастровий об'єкт, порівняно швидке та якісне обслуговування споживачів інформацією про нерухомість. Поряд з цим, кадастровим системам притаманні ряд недоліків. Зокрема, обмеженість використання комп'ютерної інформації, недостатній зв'язок між системою реєстрації і кадастровими картографічними матеріалами.
Аналіз показує, що основними напрямками реформування існуючих систем кадастру є вдосконалення сервісного обслуговування споживачів; підвищення якості інформації з точки зору підвищення як точносних параметрів, так і термінів введення в систему нової інформації або змін до існуючої; введення системи багатоцільового використання кадастру.
Таким чином, резюмуючи вищевикладене можна зробити наступні висновки:
кадастр нерухомості став важливою державною інституцією, багатоцільового призначення. Він служить не тільки фіскальним цілям, але є важливим механізмом управління та розвитку територій, їх плануванням, охорони довкілля та прав власності;
кадастр нерухомості відіграє важливу роль і є основоположним при реєстрації кадастрових об'єктів і прав на них;
основним (базовим) об'єктом кадастру нерухомості є земельна ділянка з чітко визначеними границями в відповідності до чинного законодавства даної країни;
будівлі та споруди є також основними об'єктами кадастру нерухомості;
інформація кадастру нерухомості має бути відкритою, доступною до широкого кола споживачів. Вона включає як описову частину так і графічну (кадастрові карти).
Перехід України до ринкової економіки створив умови формування нових ринків нерухомості, зокрема квартир та землі. Громадяни держави отримали право продажу земельних ділянок під забудовою, дачними будівлями, а також земельні ділянки несільськогосподарського призначення різного функціонального використання.
Поряд з ринком будівель і споруд поступово зростає ринок землі. В більшості випадків частина цих земель знаходиться в державній або комунальній власності, а тому продаж цих земельних ділянок сприяє додатковим надходженням до державного та місцевого бюджетів.
Якщо зважити, що в містах проживає основна кількість населення країни, то стає зрозумілим, що в першу чергу, ринок землі буде розвиватися в містах. Власне тут прискореними темпами мають розвиватися іпотечні процеси та вдосконалюватись правові і економічні механізми ринку нерухомості.
Успішне вирішення проблем пов'язаних з розвитком ринку нерухомості в Україні, перш за все вимагає наявності достовірної кадастрової інформації в кожному населеному пункті на рівні кварталу

 
 

Цікаве

Загрузка...