WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Австралія - Реферат

Австралія - Реферат

розколинах і западинах, де менше відчутний руйнівний вплив хвиль і течій.
На рифах зустрічаються трепанги. Це незграбні, довгі морські безхребетні тварини класу глотурій.
Трепанг
Колір їх буває від блідо-кремового до темно-коричневого, зрідка навіть майже чорний. Найчастіше на рифах трапляються трепанги з темною спинкою і яскраво-червоним черевцем. Довжина їх від 10 до 45 см.
У районі рифів багато великих безформних утворень, які в періоди відпливів лежать на поверхні пухкою драглистою масою. Це так звані м'які корали, будова яких схожа з будовою гумової губки. Від твердих коралів вони відрізняються тим, що не виділяють цементуючої рідини, за допомогою якої утворюється міцний кістяк колонії.
Корали Бар'єрного рифу
За формою багато з них нагадує велетенські бородавки або пухлини на поверхні рифів. Найчастіше м'які корали зеленого, жовтого або коричневого кольору, поверхня їх вкрита численними ямками, складками, вигинами і пальцеподібними виступами. Розглянути утворення м'яких коралів можна тільки вдень, коли вони перебувають у стані повного спокою. З настанням темряви поліпи випускають пухнасті щупальця, які служать для захоплення їжі, і загальний вигляд колонії відразу змінюється.
Скрізь на рифах трапляються морські водорості, ніжні, як пух, або грубі і жорсткі як дріт, соковито-зелені, коричневі, яскраво-червоні - найрізноманітніших форм, кольорів і відтінків, і це багатство кольорів становить приємний контраст з рівномірно забарвленими колоніями твердих коралів. У густих заростях водоростей ховаються численні представники тваринного світу підводного царства рифів.
Тваринний світ Австралії
Тваринний світ Австралії та прилеглих великих і малих островів дуже своєрідний.
Природа створила в Австралії ніби величезний заповідник. Фауна материка вирізняється високим ендемізмом і глибокою давністю. Тут збереглися тварини, дуже близькі до тих, що населяли Землю в далекі часи. У палеозої і мезозої, коли Австралія мала сухопутні зв'язки з Південно-Східною Азією, тваринний світ її не був таким своєрідним. Відомо, наприклад, що в пермі і тріасі в Австралії жили представники рептилій північної півкулі. Сумчасті, нині типові тільки для Австралійської області, прийшли в Австралію задовго до початку четвертинного періоду.
Відокремлення Австралії від Південно-Східної Азії, що відбулося в неогені - на початку четвертинного періоду, виключило можливість проникнення на материк вищих ссавців, у тому числі хижих, які знищили сумчастих в інших місцях земної кулі.
Сумчастих ссавців в Австралії і на найближчих до неї островах близько 180 видів. Малята в сумчастих тварин народжуються недорозвиненими й безпорадними. Свій розвиток вони закінчують у складці шкіри, яка утворює на животі самиці кишеню, або сумку. У найбільшої сумчастої тварини - великого кенгуру - маля народжується завбільшки з волоський горіх, сліпим і лише з зачатками ніг. У тілі матері воно розвивається один місяць, а сумці - близько 8 місяців. Обрісши шерстю, маля на розвинених, міцних ногах може виходити з сумки й бігати біля матері.
Кенгуру з малям
Однак воно ще деякий час ховається в сумку, хоч вже ледве вміщується там: ноги його стирчать назовні. Від небезпеки кенгуру рятується втечею, несучи в сумці маля. Коли великий кенгуру біжить спокійно, він робить стрибки 3 м завдовжки, а переслідуваний - до 10 м. Кількість кенгуру в Австралії зменшується. Їх винищують заради цінної шкури.
У тропічних лісах Австралії і Нової Гвінеї водяться деревні кенгуру. Вони добре лазять по деревах. Довгі пальці на передніх ногах дають їм змогу триматися за гілки й хапатися за гілки й хапати плоди.
Кускуси, які живуть у лісах, схожі на нашу білку. Серед них один вид має назву кузу-лиса. Це дуже важлива хутрова тварина Австралії. Щороку добувають близько мільйона шкурок цих звірят.
Живе в Австралії сумчастий мурашкоїд завбільшки з білку. У самок цієї тварини сумка нерозвинена, і малята висять, присмоктавшись до сосків матері.
Вомбат - незграбний звір, який нагадує бабака або маленького ведмедя, живе в тропічних лісах південної Австралії. Вобат - нічна тварина. Він риє в землі глибокі нори, де й оселюється.
Коала веде деревний спосіб життя, водячись в евкаліптових лісах східної Австралії. Коала вкритий густою і м'якою шерстю. Хутро вобмата і коали називають у хутровій торгівлі хутром "австралійського ведмедя". Як і всі сумчасті, коала з'являється на світ надзвичайно маленьким: довжина маляти близько двох сантиметрів, вага - 5 грамів.
Коала
Однак воно відразу може без сторонньої допомоги перебратися в мамину сумку, де п'ять-шість місяців підряд безперервно ссе молоко. На кінець цього часу воно вже досягає сімнадцяти-вісімнадцяти сантиметрів і починає виглядати з сумки. Підросте ще - вилазить і висить у матері на спині. Але тільки від року коала повністю стає самостійним. Приручити коалу, як приручають собаку або кішку, не можна, але коали, яких тримають у неволі у численних приватних звіринцях, дуже прихильні до людей.
Серед різних видів кажанів особливої уваги варті великі крилани, або летючі собаки. Крилани є також у тропічних областях Африки та Азії. Летючі собаки люблять м'які плоди. Шкода, якої вони завдають садівництву Південного Уельсу (штат Австралії) оцінюється тисячами фунтів стерлінгів. Живуть летючі собаки зграями.
Дикий собака Австралії динго, як гадають, здичавілий свійський собака. Він попав на материк до появи там європейців. Динго заподіює шкоди вівчарству й свійській птиці.
Дикий собака динго
Кріль був привезений до Австралії до Австралії з Європи і розмножився у великій кількості. Він став бичем вівчарства: кролячі нори псують великі пасовища.
В Австралії, Новій Гвінеї й Тасманії живуть цікаві тварини - качконіс і єхидна. Качконіс - невеликий звір, близько 60 см завдовжки, вкритий густою бурою шерстю, з перетинками на лапах і качиним дзьобом. Качконіс живе в норах по берегах річок; самка відкладає там два яйця. Малята, вилупившись з яєць, живляться молоком матері. У самки замість сосків на череві є отвори молочної залози, і молоко, виділяючись з них, збирається в заглибині на череві, звідки малята злизують його. Качконіс живиться дрібними тваринами - молюсками й рачками.
Єхидна водиться в сухих місцях Австралії,Тасманії та на Новій Гвінеї. Тіло її вкрите грубою шерстю, а на спині - голками. Маленька головка витягнута й утворює щось подібне до дзьоба. Єхидна особливо охоче поїдає мурашок. Самка відкладає одне яйце й ховає його в сумку на черевці. Маля живиться молоком матері, яке виділяється з отворів молочних залоз, що відкриваються всередину сумки.
У сухих місцях північної Австралії живе велика плащоносна ящірка. Складки шкіри, зібрані на її шиї, утворюють комір. Ящірка швидко бігає на задніх ногах.
Біля берегів північної Австралії живуть крокодили, у ріках - двоякодихаюча риба цератод, або рогозуб, споріднена з африканським протоптерусом.
Світ птахів Австралії має своїх дуже цікавих представників. Серед них - австралійські страуси ему та каузар з голою шиєю і головою, яскраво забарвлені в гарні голубий, жовтий і червоний кольори. Голову каузара вкриває виріст у вигляді шолома.
В Австралії дуже багато різних видів папуг. Дуже красиві какаду - білі або рожеві, з яскравими чубчиками на голові; вони живуть у дуплах дерев і на скелях.
Какаду
Хвилясті маленькі папуги тримаються величезними зграями, як наші горобці. Вони налітають на посіви й завдають шкоди місцевому сільському господарству.
У лісах Нової Гвінеї водиться великий темно-синій вінценосний голуб. На голові в нього велике гарне віяло з пір'я.

 
 

Цікаве

Загрузка...