WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Планування та організація виконання комплексу топографо-геодезичних робіт при створенні планів в масштабі 1:2000 на Житомирському об’єкті (курсовий п - Реферат

Планування та організація виконання комплексу топографо-геодезичних робіт при створенні планів в масштабі 1:2000 на Житомирському об’єкті (курсовий п - Реферат

запроектовані нівелірні пункти служитимуть висотною основою.
На території Житомирського об'єкту необхідно запроектувати висотну основу зйомки технічного нівелювання.
Нівелірна сітка технічного нівелювання створюється в вигляді окремих ходів, систем ходів і полігонів з вузловими точками. Кожний нівелірний хід повинен опиратися обома кінцями. на репери нівелювання вищих класів або на вузлові точки. В необхідних випадках допускаються висячі ходи, які прокладаються в прямому і зворотному напрямках.
Технічне нівелювання виконується методом геометричногоі тригонометричного нівелювання. Нівелірні ходи прокладають тільки в одному напрямку. Спостереження на станціях виконують по двох сторонах рейок при одному горизонті, або по одній стороні рейки при двох горизонтах
Технічне нівелювання виконається з точністю яка забезпечує отримання неув'язки в ході чи полігоні величиною не більше 50мм л/L, де L - довжина ходу в км.
При проектування висотної основи всі пункти полігонометрії вважаються реперами. Для закріплення " пунктів нівелювання " на місцевості використовуються ґрунтові і стінні репери.
На території Житомирського об'єкту запроектовано висотну основу топографічного знімання методом технічного нівелювання, а саме три нівелірні ходи:
1. Rp Коритне, IV кл-Rp Плоска,IV кл, який проходить по пунктах полігонометрії 4 класу із півдня на північ, довжина якого 8,95 км;
2. П.п 3 , IV кл-Rp Плоска,IV кл, який проходить по пунктах полігонометрії 1 розряду в північно-західній частині об'єкта, довжина якого-7,15 км;
3. П.п 2 , IV кл-п.п 5,IV кл, який проходить по пунктах полігонометрії 1 розряду в південно-східній частині об'єкта, довжина якого-5,4 км.
Характеристика нівелірних ходів
Таблиця 1.3

ходу Клас нівелювання Запроектовані роботи Кількість старих знаків Всього реперів і пунктів полігонометрії Найбільша віддаль між знаками
Нівелювання Закладання знаків Реперів Пунктів тріангуляції
Всього погонних, км В т.ч. на забудованих територіях Ґрунтових реперів Стінних реперів (марок)
1 Технічне 8,95 -- -- -- -- 2 7 1,450
2 Технічне 7.15 -- -- -- -- 0 11 0,800
3 Технічне 5.40 _--_ _--_ _--_ _--_ 0 8 0,750
Виконаємо оцінку проекту першого нівелірного ходу:
Mвих = 30 мм.
= 25 мм/км
М = 42,99мм
Виконаємо оцінку проекту другого нівелірного ходу:
М = 39,59мм
Виконаємо оцінку проекту третього нівелірного ходу:
М = 35,97мм
Мдоп
h - січення рельєфу
h = 0.5м
Мдоп = 62,5мм.
Отже запроектовані нівелірні ходи відповідають технічним вимогам.
1.2 Проектування топографічного знімання
1.2.1 Основні вимоги до топографічного знімання
Результатом топографічного знімання є топографічні плани, які створюються в графічному або цифровому вигляді. Вимоги, які ставляться до створення планів приведені в "Інструкції з топографічного знімання в масштабах 1:5000, 1:2000, 1:1000 та 1:500": п. п 1.1.8,1.1.16,1.1.18, Вкажемо їх.
1. Відповідно п. 1.1.8 топографічні плани в масштабах 1:5000, 1:2000, 1:1000 та 1:500 створюються шляхом топографічного знімання або картоскладанням (крім масштабу 1:500) за матеріалами топографічних знімань більшого масштабу. Топографічні знімання виконують такими методами:
- аерофотографічним ( стереографічне або комбіноване знімання);
- наземним ( мензульним або тахеометричним зніманням).
2. Згідно п. 1.1.16 середні помилки в положенні на плані предметів та контурів місцевості з чіткими обрисами відносно найближчих точок знімальної основи не повинні перевищувати 0.5мм, а в гірських та лісових районах 0.7мм. На територіях з капітальною і багатоповерховою забудовою середні помилки у взаємному положенні точок на плані найближчих контурів не повинні перевищувати 0.4мм. Для переходу від середніх помилок (?) до СКП (m) застосовується коефіцієнт 1.25.
3. У пункті 1.11.18 середні помилки знімання рельєфу відносно найближчих точок геодезичної основи не повинні перевищувати за висотою:
- 1/4 прийнятої висоти перерізу рельєфу при кутах нахилу до 2? ;
- 1/3 прийнятої висоти перерізу рельєфу при кутах нахилу від 2? до 6? для планів масштабу 1:5000 і 1:2000.
У лісовій місцевості ці допуски збільшуються в 1.5 рази.
У районах з кутами нахилу понад 6? для планів масштабів 1:5000 та 1:2000 та більше 10? для планів масштабів 1:1000 та 1:500 кількість горизонталей повинна відповідати різниці висот, що визначена на перегинах схилів, а середні помилки висот, які визначено на характерних точках рельєфу, не повинні перевищувати 1/3 прийнятої висоти перерізу рельєфу.
4. У пункті точність планів оцінюється за відхиленням положення контурів та висот точок, що нанесені на плані, від даних контрольних вимірів. Граничні відхилення не повинні перевищувати подвоєних значень середніх помилок, що наведені в пунктах 2 і 3.
Помилка взаємного положення суміжних точок межі не повинна перевищувати 0.1мм в плані розмежування с/г землеволодінь та землекористувань.
1.2.2 Метод топографічного знімання
Згідно із завданням на технічне проектування, для топографічного знімання пропонується прийняти комбінований метод, який передбачає таку технологічну схему робіт:
- маркірування;
- аерофотознімання;
- упорядкування проекту розміщення пізнавальних знаків на накидному монтажі;
- планово-висотна прив'язка пізнавальних знаків;
- дешифрування;
- камеральні роботи.
Аерофотознімання застосовують на закритих і напівзакритих територіях. При цьому передбачають різне сполучення польових геодезичних і аерофототопографічних зйомок і фотограмметричних методів опрацювання знімків (комбіновані зйомки).
Перший варіант комбінованої зйомки має наступну технологічну схему (мал.1):
Він передбачає виготовлення фото планів із наступною мензульною зйомкою на них рельєфу і дешифрування контурів на місцевості. Робочий варіант карти створюється на полі.
Другий варіант комбінованої зйомки здійснюється при скороченому терміні польового сезону. Мензульну зйомку і дешифрування роблять на фото схемах і фотознімках. Потім контурну частину і рельєф у камеральних умовах переносять на фото план на універсальних стереофототопографічних приладах, тобто оригінал карти створюють у камеральних умовах (мал.2).
Комбінована зйомка включає наступні види робіт: маркірування; аерофотознімання; упорядкування проекту розміщення пізнавальних знаків на накидному монтажі; планово-висотна прив'язка пізнавальних знаків; дешифрування; камеральні роботи. Маркірування робиться безпосередньо перед зйомкою. Пізнавальні знаки не повинні закриватись високими об'єктами і їхніми тінями. На світлому тлі необхідний темний пізнавальний знак, на світлому - темний. Марки мають форму хреста, як правило, на кожний знак складається картка, у якій

 
 

Цікаве

Загрузка...