WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Порівняльна характеристика Кримських і Карпатських гір - Реферат

Порівняльна характеристика Кримських і Карпатських гір - Реферат

Порівняльна характеристика Кримських і Карпатських гір
План.
1. Географічне положення.
2. Геологічна будова.
3. Тектонічні структури.
4. Клімат.
5. Рослинний і тваринний світ.
6. Заповідні території.
7. Екологічні проблеми.
Українські Карпати простягаються підковою на 1500 км від Братіслави до Залізних воріт, в кримські гори простягаються вздовж Північного узбережжя Чорного моря, на 180 км.
Наприклад: Передкарпатська підвищена рівнина простягається широкою смугою вздовж гірської дуги. На межиріччях поширені глина і лесові суглинки, а в заплавах - піски, галька. Карпати порівняно молоді, їм близько 25 млн. р. Геологічну будову Карпат становлять метаморфічні породи (гнейси, кварцит). А ось Кримські гори відносяться до Альпійської складності. Вони на відміну від Карпат складаються з трьох паралельних пасм - головного, внутрішнього і зовнішнього.
Континентальність клімату в Карпатах зростає з північного заходу на південний схід, а у Кримських горах клімат помірно-континентальний. В Карпатах випадає до 630-750 ммопадів, а в Криму від 900 до 1200 мм на головному пасмі. Ліси в Карпатах досить різноманітні - гірські та передгірні (ялина, бук, дуб). Є й дуже рідкісні рослини, серед них: цибуля ведмежа, зозулинці, билинець та ін. Кримська рослинність починається з молодих, мішаних дібров, там є лучні степи - яйли, вони вкриті чебрецем і шавлією. Тваринний світ Криму - олень, козуля, муфлон, борсук, а в Карпатах - тхори, куниці, кроти, рисі, олені, лосі. Серед птахів: корольок, рябчик, тетерів. У Криму багато геологічних і гідрологічних заказників, є природний заповідник, а Карпати багаті на пам'ятки природи, серед них: геологічні, гідрологічні та ландшафті пам'ятки.
Є біосферний заповідник.
Екологія в Криму досить забруднена, а екологія Карпат помірно забруднена. Забруднення атмосферного повітря в Криму сягає від 5 до 10 т. шкідливих реч., а Карпатах від 100 до 500 т.

 
 

Цікаве

Загрузка...