WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Планування та організація виконання комплексу топографо-геодезичних робіт при створенні планів в масштабі 1:2000 на Чернівецькому об’єкті (курсовий п - Реферат

Планування та організація виконання комплексу топографо-геодезичних робіт при створенні планів в масштабі 1:2000 на Чернівецькому об’єкті (курсовий п - Реферат

- кількість кутів у ході
Середня квадратична помилка вимірювання довжини сторони, см: до 500 м 1
Від 500 до 1000 м
Понад 1000 м 2
-
Створення планової геодезичної основи методом полігонометрії 1 розряду проводиться з дотриманням певних норм і правил.
На даному об'єкті запроектовано два полігонометричні ходи 1 розряду. Проектування потрібно проводити згідно технічних характеристик мереж полігонометрії 1 розряду наведених вище в таблиці 2.
Оцінка проекту 1 розряду.
Оцінка проекту в полігонометричному ході робиться так:
1) обчислюється очікувана середня квадратична помилка кінцевої точки:
ms - середня квадратична-помилка вимірювання сторін, яка в залежності від довжин сторін вибирається з табл. 2,
n- кількість сторін,
- середня квадратична помилка вимірювання кутів, яка залежить від класу чи розряду полігонометрії і вибирається з табл. 2.
[S] - довжина полігонометричного ходу, яку можна визначити з карти графічно, приклавши лінійку до початкової і кінцевої точок ходу.
Після цього обчислюють очікувану абсолютну нев'язку полігонометричного ходу
і очікувану відносну нев'язку полігонометричного ходу
і порівнюють її з граничною відносною нев'язкою, що вибирається з табл. 1.
Якщо
,
де =1:10000 для полігонометрії 1 розряду ,це свідчить про те, що запроектований хід відповідає необхідним технічним вимогам.
В протилежному випадку хід необхідно перепроектувати, змінивши його параметри (периметр, кількість сторін, середні довжини сторін).
Характеристика ходів:
Характеристика полігонометричних ходів 1 розряду
Таблиця 1.2
Розряд
полігонометрії Довжина сторін, км Довжина
ходу, км Кількість сторін ходу n Назва ходу
Smin
Smax
Sсер
1 0,700 0,800 0,772 6.950 9 п.п.4,4 кл-птр.Діброва,3кл
1 0,500 0,750 0,605 6.050 10 п.п.2,4кл- п.п.7,4кл
Sмах - максимальна сторона;
Sмін - мінімальна сторона;
[S] - довжина ходу;
Sсер - середня довжина ходу;
n - кількість сторін.
Виконаємо оцінку проекту першого полігонометричного ходу 1-го розряду.
1-ий хід:
=
см
Це свідчить про те, що запроектований хід відповідає необхідним технічним вимогам.
2-ий хід:
см
Це свідчить про те, що запроектований хід відповідає необхідним технічним вимогам.
Для топографічного знімання на об'єкті запроектовано планову геодезичну мережу у відповідності до вимог "Інструкції"[1], а саме:
- полігонометричний хід 4 класу, характеристика якого наведена в таблиці 1.1;
- два полігонометричні ходи 1 розряду, характеристики яких наведені в таблиці 1.2;
- три ходи висотної основи технічного нівелювання.
Вибір типів центрів для мереж згущення 4 кл.,
1, 2 розрядів.
Вибір типів центрів здійснюється у відповідності до "Інструкції". Вузлові пункти та суміжні до них пункти полігонометрії 4 класу закріплюються центрами
Типу 160 (рис.1).
Цей центр складається із залізобетонного пілота у формі паралелепіпеда з поперечним розрізом 16 х16, довжиною 120 см з маркою у верхній площині і бетонної плити (якоря) діаметром 48-50 см, висотою 40 см. В середині бетонної плити роблять отвір 20х20х10 см, у який встановлюють залізобетонний пілон. Ґрунтовий репер закладають у свердловину глибиною 180 см і діаметром 50 см. Якір з пілоном повинен скріплюватися цементним розчином. На дно свердловини також укладають шар цементного розчину товщиною не менше 3 см. Марка ґрунтового репера повинна розташовуватись від поверхні землі на глибині 50 см. При виході скелі на глибину до 70 см в неї закладають марку на цементному розчині.
Зовнішнє оформлення ґрунтового репера виконується квадратною окопкою із сторонами 140х140 см між внутрішніми сторонами канави. Канава має розміри 120 см зверху, 20 см знизу та глибину 50 см. Частина землі (ґрунту) з канави насипається майданчиком над ґрунтовим репером, інша - валиком за зовнішнім краєм канави. У кутку майданчика установлюють розпізнавальний стовп з охоронною пластиною.
Оскільки в даній курсовій роботі передбачено проектування окремих ходів, де вузлові пункти відсутні, проектують центри типів У15Н (на незабудованих територіях) (рис. 2). Рис.1
Центр пункту полігонометрії 1 і 2 розрядів для незабудованої території
Тип У15Н
Рис. 2
Створення висотної основи.
Проект висотної основи топографічного знімання. Оцінка точності.
На нівелірні роботи, метою яких є створення висотних геодезичних мереж державного призначення, складаються технічні проекти.
Технічний проект - це документів якому встановлюють обсяги робіт, технологію їх виконання, матеріально-технічну забезпеченість і кошторисну вартість. Складанню технічного проекту передує топографо-геодезична вивченість району робіт, збір і аналіз матеріалів раніше виконаних нівелірних робіт в цьому районі.
Одним з найважливіших елементів технічного проекту є проект ліній нівелювання на карті. Виконують проектування найдосвідченіші спеціалісти геодезичного виробництва.
Складають проект нівелірних ліній на картах масштабів 1:200000, 1:100000, 1:50000 і більших. На карту наносять усі пункти ДГМ, нівелювання яких було виконано раніше і які знаходяться від ліній, які проектуються, на віддалі до 3 км.
Лінії нівелювання І і II класів проектують переважно вздовж автомобільних доріг та залізниць, а при їх відсутності - вздовж ґрунтових доріг, стежок, берегів річок, тобто вздовж найбільш сприятливих для даного району ґрунтовими умовами трас з найменш складним рельєфом.
При проектуванні нівелірних ліній необхідно враховувати норми щільності пунктів та реперів ДГМ, які регламентуються "Основними положеннями..." 1998 р. [4], а саме:
для знімань в масштабі 1:25000 і 1:10000 - 1 репер на трапецію масштабу 1:10000;
для знімань в масштабі 1:5000 - 1 репер на 10-15 км2;
для знімань в масштабі 1:2000 і більших - 1 репер на 5-7 км2.
Для забезпечення об'єктів, що підлягають топографічному зніманню, необхідною щільністю пунктів висотної ДГМ, крім запроектованих на цих об'єктах реперів нівелювання усіх класів, до висотних мереж І, II, III і IV класів включають частину існуючих, або запроектованих пунктів планової ДГМ 2 і З класів і пунктів планових мереж згущення 4 класу, 1 і 2 розрядів, якщо вони закріплені або на яких запроектоване закріплення центрами, які відповідають вимогам, що ставляться до нівелірних знаків (типів У10П, У20П, УЗОП, 140П, 160 тощо ). Причому класи планових І висотних мереж можуть не співпадати. Наприклад, пункт тріангуляції 2 класу може бути одночасно пунктом висотної мережі III класу, І навпаки, пункт тріангуляції 3 класу може бути одночасно пунктом висотної мережі II класу.
Які ж пункти планових ДГМ і мереж згущення включають у висотні ДГМ? В основному, ті пункти, які знаходяться на віддалях до кількасот метрів від ліній нівелюванняі до яких-є

 
 

Цікаве

Загрузка...