WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Планування та організація виконання комплексу топографо-геодезичних робіт при створенні планів в масштабі 1:2000 на Івано-Франківському об’єкті (реф - Реферат

Планування та організація виконання комплексу топографо-геодезичних робіт при створенні планів в масштабі 1:2000 на Івано-Франківському об’єкті (реф - Реферат

туристи з усіеї країни, а також з багтьох Европейських країн таких як: Польша, Угорщина, Румунія, Молдова, Білорусь, Росія та багатьох інших. На тереторії області в Карпатах розташована велика кількість санаторіїв та баз відпочинку. Найбільшими такими центрами відпочинку являются: турбаза "Карпати" роташована в м. Яремче, турбаза "Заросляк" - селище Ворохта, гірсколижниі курорти "Буковелб" розташований в с. Поляниця, та гірско-лижна база "Драгобрат" в с. Ясіня, Косівський гірсько-лижний курот, а також багато інших. Із одоровчих центів е саноторії в м. Яремче, Косові, Верховині в які приїжжають діти та дорослі з всієї країни а також з закордону. В Карпатах також е соляні печери які відносятся до оздоровчих центрів області.
Клімат області помірно континентальний з вологим літом і відносно м'якою зимою. Пересічна температура січня -5,7С, (Карпати - 8,2), липня + 18,9С. (Карпти +15,5). Абсолютний мінімум -35-40С, абсолютний максимум +35+40С. Період з температурою понад +10С становить 158 днів. Сума активних температур 2390-2520С. Опадів на Півночі області 600мм, на Півдні - 1070мм на рік, Такий великий перепад опадів зумовлений розташуванням значної частини області в гірському поясі Українських Карпат. Найбільше їх випадає влітку, та взимку в гірській частині області. Висота снігового покриву 20-30 см., а в Карпатх понд 45-55 см. З несприятливих кліматичних явищ спостерігаються бездощові періоди до 60 днів, сильні дощі, 2-3 дні (рідше 4-6 днів) з градом. В горах кількість опадів на рік тановить близько 70%. Значної шкоди завдають пізні весняні та ранні осінні заморозки. В Карпатах і Прикпрпатській частині області значної шкоди завдають повені спричинені весняним таненням снігу та надмірною кількістю опадів в літку. Взимку можливі і низькі температури протягом 25 днів, ожеледь до 15 днів і більше. Івано-Франківська область належить до вологої помірно теплої агрокліматичної зони. На території області діють 5 метеостанцій (Івано-Франківськ, Колмия, Косів, Снятин, Ворхта).
Гідрографічна сітка густа, територією області протікає 221 річка завдовжки понад 10 км кожна. Всі вони належать до басейну Прута та Дністра. Найбільшими річками області є: Дністер, Прут, Бистриця, Чорна Тиса, Черемош, Пістень. Пересічна густота річкової сітки 0,36 км/км. кв., у гірській частині 0,40 - 0,46 км/км. кв. Для річок області характерне мішане живлення з переважанням снігового. Понад 50% річкового стоку припадає на талі снігові води. Також в області багато озер, більша частина яких розташована в Карпатах.
Серед зональних типів грунтів за площею поширення переважають дерново - підзолисті ґрунти піщаного, глинисто-піщаного і супіщаного механічного складу, оглеєні (52,4 % площі області). В балках, долинах річок переважно дернові ґрунти, в заплавах і зниженнях рельєфу сформувалися болотні і торфово - болотні ґрунти, а також чорноземи опідзолені, на лесових "островах" формуються ясно - сірі лесові ґрунти. Є невеликі масиви чорноземів мало гумусних глибоких і неглибоких вилугуваних ( 35% площі області ).
Івано-Франківська область лежить у межах Захіно-Української геоботанічної провінції. Лісами вкрито 1.2 млн. га (32% площі області). Завдяки сприятливим грунтово кліматичним умовам тут росте понад 100 різних порід дерев і чагарників. Найпоширенішими є: дуб, смерека, бук, береза, тополя, сосна, береза та ін. Господарське значення мають також ялина, граб, ясен, осика, клен, тополя. Культивуються сосна кримська, сосна банська, модрина, дуб червоний, акація біла, бархат амурський.
Для охорони та вивчення незайманого рослинного і тваринного світу на території понад 20 тис. га Надвірнянського, Верховинського, та Косівського районів створено Карпацький заповідник; Ці заповідники організовані для відтворення й збагачення фауни області.
Різноманітний тваринний світ Івано-Франківщини. В лісах живуть лосі, олені, дикі свині, кози лисиці, зайці, білки, куниці, бобри, а в лісах Карпат - ведмеді та вовки, з птахів - дикі качки, куріпки, тетеруки, рябчики, фазани і глухарі. У водоймах області водяться щуки, окуні, коропи, карасі тощо, у водоймах Карпат водятся харіус та форель які занесені до Червоної Книги Укаїни!
Основна частина трудових ресурсів зайнята в галузях матеріального виробництва (55,3%) з них 35,7% - у промисловості.
Вивченість об'єкта в топографо-геодезичному відношенні.
Для виконання даного курсового проекту викладачем видана учбова карта масштабу 1:50000. Номенклатура карти N-34-37-В. Система координат 1942 року. Система висот балтійська. Висота січення рельєфу 10 метрів. Суцільні горизонталі проведено через 10 метрів. Схилення на 2002р. східне 6 ° 15'. Середнє зближення меридіанів західне 2 ° 21'. При прикладанні бусолі (компаса) до вертикальних ліній координатної сітки середнє відхилення магнітної стрілки східне 8°36'. Річна зміна схилення східна 0°02'. Поправка в дирекційний кут при переході до магнітного Азимуту мінус 8°36'.
Згідно завдання на Івано-Франківському об'єкті знаходяться вихідні планово-висотні пункти: в північній частині - п. тр. Діброва, 3 кл.; в південній частині - п. тр. Федорівка, 3 кл., вони є одночасно реперами нівелювання IV кл.
1 Технічна частина
1.1 Вихідні дані до проекту
Відповідно до завдання на курсове проектування, використовується карта масштабу 1:50000, на якій розташовані два пункти тріангуляції 3 кл Діброва і Федорівка.
Для Івано-Франківського об'єкта здійснено проектування планово-висотної основи топографічного знімання у масштабі 1:2000. Проектування виконано у відповідності до вимог "Інструкції" [1]
Проектування полігонометричного ходу 4 класу. Оцінка точності.
Згідно з програмою і завданням необхідно запроектувати один полігонометричний хід 4 класу.
Полігонометричні мережі 4 класу створюють для згущення державних планових геодезичних мереж 1, 2 і 3 класів, яких недостатньо для виконання топографічних знімань.
Полігонометричні мережі 4 класу, 1 і 2 розряду для територій поза населеними пунктами проектують на топографічних картах, як правило, масштабів 1:25000-1:10000, а для територій, що знаходяться в населених пунктах або на будівельних майданчиках - на планах масштабів 1:5000 та 1:2000.
Полігонометричні мережі проектують у вигляді окремих ходів або систем з однією або кількома вузловими точками.
Основні вимоги щодо проектування мережі 4 класу представлені в табл.1. Проектується прив'язка полігонометричних ходів 4 класу, до пунктів державної геодезичної мережі. Висячі ходи не допускаються.
Віддалі між пунктами паралельних ходів полігонометрії одного і того ж класу чи

 
 

Цікаве

Загрузка...