WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Земельний кадастр і використання земель Михальчівської сільської ради Городенківського району Івано-Франківської області - Дипломна робота

Земельний кадастр і використання земель Михальчівської сільської ради Городенківського району Івано-Франківської області - Дипломна робота

реєстрації земельних ділянок, об'єктів нерухомості та прав на них, забезпечення можливостей ефективної обробки і управління інформацією, підтримки інформаційного зв'язку з іншими галузевими кадастрами та інформаційними системами.
Головним критерієм формування структури кадастрового номеру є забезпечення його унікальності в межах України протягом всього періоду існування земельної ділянки.
Кадастровий номер земельної ділянки - це унікальний на території України код, який присвоюється кожній земельній ділянці з метою її ідентифікації і залишається незмінним на протязі всього часу фізичного та юридичного існування земельної ділянки як єдиного цілого.
Сформованийкадастровий номер використовується тільки для ко-дування земельних ділянок, несе в собі інформацію щодо місцеположення земельної ділянки в межах адміністративно-територіального устрою і не обов'язково повинен слугувати об'єктом синтаксичного чи семантичного аналізу з метою отримання будь яких інших даних похідного характеру.
Система кадастрової нумерації земельних ділянок є єдиною на всій території України. Кадастрові номери присвоюються земельним ділянкам всіх форм власності. При переході прав на земельну ділянку від одного власника до іншого та при зміні самого виду прав кадастровий номер земельної ділянки залишається без змін.
Сформованим новим земельним ділянкам в результаті виділення або поділу чи об'єднання їх, присвоюються нові кадастрові номери. При цьому попередні кадастрові номери отримують статус архівних і в подальшому не використовуються для ідентифікації земельних ділянок.
Кадастрові номери земельним ділянкам присвоюються місцевими органами виконавчої влади з питань земельних ресурсів.
Структура кадастрового номера земельної ділянки є однорідною на всій території України і має наступну ієрархічну структуру:
| КОАТУУ |:| НКЗ |:| НКК |:| НЗД |
|КОАТУУ| - код одиниці адміністративно-територіального устрою України;
| НКЗ | - номер кадастрової зони;
| НКК | - номер кадастрового кварталу в межах кадастрової зони;
| НЗД | - номер земельної ділянки в межах кадастрового кварталу;
Позиційна структура кадастрового номера земельної ділянки має вид:
: : :
Номер земельної ділянки (чотирьохзначний)
Номер кадастрового кварталу (трьохзначний)
Номер кадастрової зони (двохзначний)
Код об'єктів адміністративно-територіального устрою України (десятизначний)
Складові кадастрового номера відокремлюються одна від однієї знаком "двокрапка" |:|.
Перша складова частина кадастрового номера відповідає кодовому значенню об'єктів класифікації КОАТУУ введеному в дію Наказом Держкомстандарту України від 31 жовтня 1997 року №659 і складається з десяти знаків. Для забезпечення повного покриття території України об'єктами адміністративно-територіального устрою використовуються коди наступних об'єктів: сільських (селищних) рад; міст районного значення та міст обласного значення. Інші об'єкти адміністративно-територіального устрою, що знаходяться в межах цих земель, розглядаються як кадастрові зони (одна чи декілька). Так, наприклад, якщо в межах сільської ради знаходяться один і більше населених пунктів, то їх землі розглядаються як зони. Друга складова частина кадастрового номера відповідає номеру ка-дастрової зони (НКЗ) в межах території, визначеної кодом адміністративно-територіального устрою. Номер кадастрової зони складається з двох чисел. Таким чином, максимальна кількість кадастрових зон в межах одного об'єкта адміністративно-територіального устрою становить 99.
Третя складова частина кадастрового номера відповідає номеру ка-дастрового кварталу (НКК) в межах кадастрової зони. Номер кадастрового кварталу складається з трьох чисел. Таким чином, максимальна кількість кадастрових кварталів в межах кадастрової зони становить 999.
Четверта складова частина кадастрового номера відповідає номеру земельної ділянки в межах кадастрового кварталу. Номер земельної ділянки складається з чотирьох чисел. Максимальна кількість земельних ділянок в межах кадастрового кварталу може становити 9999.
Кадастровий номер вперше присвоюється земельній ділянці на стадії кадастрових зйомок. При цьому використовується індексний кадастровий план об'єкта адміністративно-територіального устрою з поділом на кадастрові зони і кадастрові квартали та їх нумерацією.
3.3. Застосування даних державного земельного кадастру при:
3.3.1. Купівлі-продажу земельних ділянок
Відповідно до указу Президента України "Про заходи щодо розвитку та регулювання ринку земель населених пунктів, інших земель сільськогосподарського призначення" від 4 лютого 2000 р., розроблено положення про порядок продажу земельних ділянок. Відповідно до цього предметом продажу є земельна ділянка, або право її оренди з установленими межами і правовим режимом використання.
Об'єктом купівлі-продажу є:
" земельні ділянки, або право їх оренди на яких знаходяться об'єкти не-завершеного будівництва, законсервовані об'єкти, що підлягають приватизації згідно законодавства України;
" земельні ділянки, які вільні від забудови та розміщені у межах населе-них пунктів, а також земельні ділянки сільськогосподарського призначення поза їх межами.
Продавцями земельних ділянок, або права їх оренди є місцеві ради, державні адміністрації, які здійснюють продаж через місцеві державні органи земельних ресурсів. Продаж земельних ділянок, що є у комунальній власності здійснюється за рішенням сільських, селищних, міських рад.
Продажу земельної ділянки, її визначення до переліку ділянок, які готуються на продаж, здійснюється після погодження місця розташування об'єкту, розміру ділянки та правового режиму її використання. Матеріали погодження місце розташування земельної ділянки включають:
" акт вибору земельної ділянки;
" викопіювання із топографічного плану масштабу не дрібніше 1:2000 в межах населених пунктів, 1:10000 поза їх межами з нанесеними розмірами і формою та площею земельної ділянки, наявними комунікаціями;
" план земельної ділянки;
" письмові висновки районного відділу земельних ресурсів, районного відділу містобудування та архітектури, представлення інспекції державного управління екологічної безпеки, головного державного санітарного лікаря району, землекористувача, із земель якого вилучається земельна ділянка, у випадках вилучення земель державної власності У разі наявності землевпорядної та містобудівної документації по зонуванню земель населених пунктів, акт вибору земельної ділянки не складається і погодження проводиться тільки із землекористувачами і місцевими державними органами земельних ресурсів.
При підготовці купівлі-продажу земельних ділянок проводиться визна-чення ціни земельної ділянки та встановлюється технічний паспорт земельної ділянки. Визначення оцінки земельної ділянки проводиться за експертною грошовою оцінкою.

 
 

Цікаве

Загрузка...