WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Методика закладання і проведення польового досліду з оптимізації параметрів дренажу в Ратнівському районі, Волинської області - Курсова робота

Методика закладання і проведення польового досліду з оптимізації параметрів дренажу в Ратнівському районі, Волинської області - Курсова робота


Курсова робота
Методика закладання і проведення польового досліду з оптимізації параметрів дренажу в Ратнівському районі, Волинської області
?
1.1. Місце розташування дослідної ділянки та її історія
Волинська область - одна з 25 областей України, утворена 4 грудня 1934 року.
Площа області становить 20,2 тис км2 , що становить 33 % території України.
Крайня західна точка області - с .Забужжя Любомльського району; східна с.Липне Ківецівського району; південна - с. Піски Горохівського району; північна - с. Мукошин Любещівського району. Розташована на заході України. На Півночі межує з Брестською областю, на Сході з Рівненською областю, на Півдні з Львівською. Центр - м. Луцьк. Населення - Населення 10345 тис. чоловік. Більша частина Волинської області лежить у межах зони мішаних лісів, південна частина - у межах лісостепової зони.
Дослідна ділянка розташована в Ратнівському районі у північно-західній частині Волинської області. Центром району є селище міського типу - Ратне. Розташоване за 126 км від обласного центру Луцька і за 22 км від залізничної станції Заболоття. Через селище проходить шосейна магістраль Київ - Луцьк - Ковель - Брест. Річка Прип'ять поділяє селище на дві частини - Старе і Нове Ратне. Населення складає 5,1 тис. чоловік. Ратнівський район було утворено в 1940 році. У 1962-65 роках він входив до складу Камінь-Каширського району. Поверхня району - полого-хвиляста. Річки - Прип'ять та її притоки Турія і Вижівка. В районі - 32 озера, у т.ч. Турське озеро, Оріховець, Оріхове, які зв'язані між собою Турським каналом. Лісами і лісовими насадженнями вкрито 63,1 тис. га, протікає - 3 річки, найбільша Прип'ять довжиною 56 км на території району.
Район розташований у - Поліській фізико-географічній зоні . На Сході області тече річка Турія. Саме неподалік якої знаходиться дослідна ділянка.
Район межує з - Любешівським, Камінь-Каширським, Старовижівським, Шацьким районами Волинської області, Брестською областю Білорусії. По території району проходить державний кордон протяжністю 104 км, На кордоні розташований пункт переходу Доманове.
Кількість населених пунктів - 73.
Найбільші підприємства - хлібокомбінат, лісохімічний завод, деревообробний і овочесушильний зоводи, промкомбінат, м'ясо-молочне тваринництво, лісгоспзаг у Ратному.
1.2. Кліматичні умови
Клімат Волинської області помірно-континентальний з м'якою зимою і теплим вологим кліматом. Пересічна температура січня - 4,9? , липня +18,2?. Період з температурою понад +10? становить 155 днів. Опадів 900 мм на рік, найбільше їх випадає влітку, найменше - взимку. Висота снігового покриву 12 - 14 см. Належить до вологої, помірно теплої агро кліматичної зони. Літо завжди тепле, нежарке, з достатнім зволоженням. На території району воно починається в третій декаді травня, коли середня добова температура повітря стає вище 15°. Влітку бувають зливи з грозами, іноді - град. Внаслідок злив в окремих місцях змивається верхній шар ґрунту. Взимку низькі температури тривають до 25 днів, ожеледь - 15 днів і більше, паморозь - від 10 до 20 днів. Часто бувають відлиги, під час яких утворюється льодова кірка. Значної шкоди завдають низькі весняні і ранні осінні заморозки. Північно-західна частина області належить до вологої, помірно теплої, південно-східна - до недостатньо вологої, теплої агро кліматичної зони. Діє 6 метеостанцій (Володимир-Волинський, Ковель, Луцьк , Любешів, Маневичі, Світязь).
Дослідна ділянка розташована в Ратнівському районі Волинської області. Розташована у північно-західній частині області, за 22 км від залізничної станції Заболоття.
Населення становить 51,9- тис. чол., у тому числі: міське населення 13,3 тис.чол; сільське населення 38,6 тис.чол. Проживає в районному центрі 8,9 тис.чол. Народжуваність на 1000 жителів 14,6. Смертність на 1000 жителів 14,6 Природний приріст на 1000 жителів - 0. Пенсіонерів - 13335чол.
Пересічна температура січня -4,9?, липня +18,2?. Опадів 549 мм на рік. Розвинуті деревообробна, легка, харчова, переробна, будівельних матеріалів галузі промисловості.
За багаторічними спостереженнями середня температура найхолоднішого місяця січня в Луцьку становить -4,6?, найтеплішого місяця липня +18,6?, у Ковелі відповідно -4,8? і +19?.Річний хід температури характеризується поступовістю змін протягом року. Це видно з таких даних (див. табл. )
Таблиця 1
Середньомісячні температури повітря
Станції I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Луцьк
Ковель -4,6
-4,8 -3,6
-3,7 0,7
0,3 7,4
7,1 14,0
13,6 16,7
17,5 18,6
19,0 17,4
17,9 13,7
13,7 7,8
7,9 1,8
-1,4 -2
-3
Зима у зв'язку з переваженням західних та південно-західних вітрів і високої відносної вологості (90%) порівняно м'яка. Проте бувають роки, коли морози досягають 30? і більше.
Кліматичні відмітки в межах області незначні у зв'язку з невеликою її територією. Різниця в середніх температурах північної і південної частин області в січні становить 0,8? а в липні 0,4?.
Весна в області починається у другій декаді березня і триває 70-80 днів. Початком весняного сезону вважають дату стійкого переходу середньої добової температури повітря через 0?. Для весни характерним є швидке наростання температур. У першій декаді квітня середні добові температури стають вищими 5?, а в третій декаді - переходять через 10?. З цим пов'язаний інтенсивний ріст більшості рослин. Весною бувають часто приморозки, які завдають шкоди садам і городнім культурам.
Літо завжди тепле, нежарке, з достатнім зволоженням. На території області воно починається в третій декаді травня, коли середня добова температура повітря стає вище 15?. В найтеплішому місяці - липні середня температура 17-19?, максимальна 36-38?. Влітку бувають зливи з грозами, іноді град. Внаслідок злив подекуди вилягає хліб, в окремих місцях змивається верхній шар ґрунту.
Осінь починається наприкінці вересня, а в деяких місцях - на початку жовтня. Середньодобова температура повітря проходить через 10? до нижчої.
У передосінній і осінній період в умовах Волинської області зменшується кількість опадів. Вересень - місяць ще теплий і здебільшого без затяжних дощів.
Зима починається наприкінці листопада, коли температура повітря переходить через 0? до нижчої і триває близько 3,5 місяців, до 10-15 березня.
Для оцінки можливостей вирощування різноманітних культур у Волинській області практичне значення має вивчення умов сонячної радіації і кількості наявного тепла. Географічне положення області забезпечує достатню кількість тепла для вирощування майже всіх зернових і багатьох технічних культур помірного пояса. Сума температур вище 10? дорівнює 2400-2500?.
Серед рівних територій України Волинська область, поряд з Рівненською, належить до найбільш зволожених. Середня річна сума опадів тут часто перевищує 600 мм, створюючи достатнє, а в окремі роки,навіть надмірне зволоження. Волинська область не знає згубних посух. Дуже важливим і сприятливим моментом для сільського господарства є стабільність надходження вологи у весняний період. Влітку нерідко бувають значні дощі під час жнив.
В умовах неглибокого

 
 

Цікаве

Загрузка...