WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Економічні аспекти проведення екологічної політики - Реферат

Економічні аспекти проведення екологічної політики - Реферат

0,01$ за кг скла до 0,05$ за кг пластику, і 0,04$ при комбінуванні різних матеріалів) - кошти надходять до Центрального Екологічного Фонду і використовуються для фінансування програм спрямованих на усунення екологічних проблем пов'язаних з виробництвом, використанням чи захороненням даних продуктів.
Крім того, Чеська і Словацька республіки звільняють на 5 років від податку на прибуток впроваджувачів альтернативної енергії. Чеська Республіка надає можливість пільгової знижки на податок на нерухомість для будинків, де запроваджені заходи для економії тепла і користування екологічно сприятливішими видами палива. Також не оподатковуються пожертви на екологічні цілі.
В Угорщині, за певних умов, виробники можуть претендувати на зменшення податку на прибуток при інвестуванні у виробництво екологічно сприятливої продукції. Виробництва, що обслуговують громадські інтереси, наприклад забезпечують утилізацію твердих відходів або стічних вод, не обкладаються податком на прибуток.
Польща запровадила велику кількість податкових пільг. Серед них:
- звільнення від податків пожертв на екологічні потреби;
- зменшення податку на прибуток до 5% від вартості матеріалів вторинного походження, що використовуються в виробничому процесі;
- зниження податку на прибуток для с/г інвестицій в обладнання для охорони навколишнього середовища;
- звільнення від оподаткування громадських екологічних організацій;
- звільнення від податку на нерухомість земель відведених для водопостачання, очищення стічних вод, водних резервуарів, гідроелектростанцій, зайнятих лісами певного призначення;
- звільнення від екологічних платежів підприємств, які реалізують програму скорочення понаднормових викидів за 3-5 років.
Чеська і Словацька Республіки визначили найнижчий податокна додану вартість (відповідно 5% і 6%) на ряд продуктів означених як "екологічно безпечні". В Угорщині, податок на продаж автомобілів був значно зменшений (від 12% до 50% залежно від ваги автомобілів) для автомобілів обладнаних каталітичним конвектором. Такі ж автомобілі, а також електричні у Словаччині були звільнені від дорожнього податку.
§ Авансово-компенсаційна система працює через включення ціни пакувальної продукції в вартість основної продукції. Вартість першої повертається при її поверненні до продавців або спеціально призначених установ по її збору.
У Чехії та Угорщині дана система застосовується лише для склотари. Польська система поширюється як на склотару так і двохлітрові пластикові пляшки.
§ Торгівля дозволами - квотами. Її принцип полягає в отриманні сумарного ефекту для зменшення забруднень на визначеній території через можливості компенсувати надлишкові емісії з одного джерела скорочення забруднень на таку ж величину або й більшу з іншого джерела. При цьому встановлюється можливість для більшого забруднювача купити право чи дозвіл на забруднення (Польща).
§ Плата за понаднормативні викиди, що накладаються на забруднювачів. Вони можуть бути пропорційними до величини шкоди або прибуток може бути зменшений на величину суми за порушення (всі країни).
§ Заставні облігації як плата державним структурам під гарантію дотримання екологічних вимог. Облігації компенсуються при дотриманні вимог.
§ Компенсаційні плати вводяться для відшкодування збитків спричинених забрудненнями. Кошти спрямовуються на спеціально сформовані фонди.
§ Субсидії - це всі форми фінансової допомоги забруднювачам чи користувачам природних ресурсів. (Таблиця до додатку, Данилишин - ст. 652).
Література:
1. Анучин В.А. Основы природопользования: теоретический аспект. - 430 с.
2. Анучин В.А. Географический фактор в развитии общества. - М.: Мысль, 182. - 334 с.
3. Боков В.А. Геосистемные взаимодействия: их учет в природопользовании // Физ. география и геоморфология. - 1989. - Вып. 36. - С.8-14.
4. Бронштейн А.М., Литвинов В.А., Русин И.Н. Экологизация экономики: методы регионального управления.- М.: Наука, 1990.- 120с.
5. Вампилова Л. Б. Концепция регионального историко-географического анализа // Изв. Российск. географ. об-ва. - 1996. - Т.128.- Вып. 1. - С. 64-69.
6. Генсірук С.А. Регіональне природокористування: Навчальний посібник. - Львів: Світ, 1992. - 336с.
7. Генсирук С.А., Нижник М.С., Мищенко В.С. Эколого-экономические аспекты природопользования.- К.: Наукова думка, 1982.- 175с
8. Герасимов И.П. Научные основы современного мониторинга окружающей среды // Изв. АНСССР. Сер. Географ. - 1975.- №3.- С. 13-25.
9. Герасимов И.П. Моніторинг окружающей среды // Современные проблемы географии.- М.: Наука, 1976.- С. 19-29.
10. Герасимов И.П. Принципы и методы геосистемного мониторинга // Изв. АНСССР. Сер. географ. - 1982. - №2.- С.5-12.
11. Герасимов И.П. Экологические проблемы в прошлой, настоящей и будущей географи мира. - М.: Наука, 1985.- 247 с.
12. Герасимов И.П., Клюев Н.Н., Мухина Л.И. Геоэкологический аналіз // Изв. РАН. Сер. географ.- 1995. - № 1.- С. 21-30.
13. Голуб А.А., Струкова Е.Б. Экономика природных ресурсов.- М.: Аспект Пресс, 1998.- 319с.
14. Гофман К.Г. Экономическая оценка природных ресурсов Вопросы теории и методологии.- М.: Наука, 1987.
15. Грин А.М. Геосистема как объект мониторинга // Геосистемный мониторинг в биосферных заповедниках.- М., 1984.- С 43- 54.
16. Данилишин Б.М., Дорогунцов С.І., Міщенко В.С., Коваль Я.В., Новоротов О.С., Паламарчук М.М. Природно-ресурсний потенціал сталого розвитку України.- Київ, РВПС України. 1999.-716 с.
17. Дмитриевский Ю.Д. Природный потенциал и его количественная оценка.- "Изв. Вис. Геогр. о - ва", 1971, №1, с. 41-47.
18. Донской Н.П., Донская С.А. Основы экологии и экономика природопользования.- Мн.: УП "Технопринт", 2000.- с.308.
19. Дорогунцов С.І., Коценко К.Ф., Аблова О.К. та ін. Екологія: навчально-методичний посібник.-К.: КНЕУ,1999,-С.152.
20. Еколого-економічні приорітети у вирішенні проблеми відходів /Б.Горлицький, доктор геолого-мінеральних наук //Економіка України. - №3, - 1995. - С.55.

 
 

Цікаве

Загрузка...