WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Найпопулярніші гірськолижні курорти Польщі - Реферат

Найпопулярніші гірськолижні курорти Польщі - Реферат

над рівнем моря). Помірятися силами з нею можуть лише досвідчені професіонали, котрі досконало володіють гірськолижною технікою. Теж складною, хоча дещо довшою трасою вважається Есо, розташована на вершині гори. Хто хоче похвалитися з'їздом зі Стожка, але не опанував технікою володіння лижами, може скористатися простою лижною трасою, котра серпантином веде з гори.
На одному з відрізків споруджена спеціальна траса для слалому, і, дякуючи електронній техніці, можна перевірити свій час у цій дисципліні. Початківцям варто порекомендувати лижні траси з Сошова (886 м над рівнем моря), біля підніжжя якого працює прокат снігових скутерів. Цікавою трасою середнього рівня складності вважається Чєнкова (720 м над рівнем моря).
Зимою Вісла приготована до прийому 15 тис. туристів. У Пансіонаті "Аделаїда" доба коштує 25 злотих з особи. Більш камеральним об'єктом, котрий має лише 7 двомісних номерів та 5 апартаментів, є пансіонат "Стальекспорт" на вул. Вілловій. Оскільки цей пансіонат відрізняється найвищим стандартом, то ціни тут відповідно високі. Окрім бару, кав'ярні та кімнати для гри в більярд, є конференц-зал на 25 місць.
Подібним стандартам відповідає також пансіонат "Гощінєц Венеція" на вул. Визволення. Менш заможні можуть зупинитися у кемпінгах: кемпінг "На Пшислопю" під Баранячою горою, "Над Рувнем", "Приватне на Сошовє", "На Стожку". Усі ці кемпінги розташовані поблизу лижних трас.
На околицях Вісли динамічно розвивається агро-туризм. Господарства, котрі займаються діяльністю такого типу, організовують вогнища та гриль, дитячі містечка. Серед основних переваг - місце розташування, як, наприклад, у випадку розташованого поблизу річки та лижного підйомника господарства "Йоанна" або розташованого під лісом зі струмком господарства "Марек та Єва Густав". Господарства "Чешляр Марія" та "Мітренга Анеля та Ян" додатково пропонують відкритий басейн.
Більшість власників агро-туристичних господарств передбачає можливість викупу готових обідів, купівлю сільськогосподарських продуктів.
Одним з найгарніших та найпривабливіших гірських хребтів є Карконоші, що приваблює туристів надзвичайним багатством та розмаїттям гірських утворень, вершинами гір та глибокими котловинами, залишеними льодовиком, куди рідко сягає сонячне проміння. За право називатися найкращим зимовим курортом змагаються дві місцевості: Шклярська Поремба та Карпач.
Шклярська Поремба - єдине у Польщі курортне містечко, що характеризується специфічним мікрокліматом, подібним до альпійського. Це приваблює численних туристів, котрі мають змогу побувати в "Альпах" на території Польщі. Початківцям варто порекомендувати короткі та легкі лижні траси, що знаходяться в місті і які обслуговують 8 підйомників та 2 траси поза містом, що ведуть до Якушиц.
До легких трас зараховують також Халю Шреніцьку та освітлений схил Пухатка (1468 м над рівнем моря). Для тих, хто володіє лижною технікою, але ще не відчуває себе достатньо впевнено, рекомендують траси: "Снєжка", "Бистра", та найдовшу "Лолобригіда".
Найбільша кількість спусків знаходиться на Шреніци. Серед них траса, що відповідає стандартам FIS. Любителям бігових лиж рекомендують трасу довжиною 13 км в Якушицах. Ціни квитків на підйомники залежать від місця спуску: від 8 злотих за підйом на Халі Шреніцькій до 12,5 злотих на Шреніци-Шчяна та Святечним Каменю. Можна заощадити гроші, купуючи квиток на 10 підйомів.
Під час зимового сезону найкраще затриматися в одному з пансіонатів чи кемпінгів. Доба у кемпінгу "У Румцайса" коштує від 15 злотих; і від 10 до 12 злотих, якщо турист використовуватиме власний спальний мішок. Біля кемпінгу знаходяться два водоспади та оглядова площадка, з якої відкривається чудовий краєвид на "Високий Камень" або ж "Закрент Смерчі". Доба у молодіжному кемпінгу "Промінь 2", розташованому у лісі, коштує трохи дорожче: від 10 до 25 злотих.
Цікавою пропозицією є пансіонат "Рокош". Цей повністю дерев'яний будинок був привезений з Норвегії. Розрахований він максимально на 6 місць. Ціна оренди усього будиночка коштує від 220 до 250 злотих за добу. Варто згадати також пансіонат "Ату", розміщений на підніжжі гори Шреніца.
Конкуренцію складає туристичне містечко Карпач, розташоване на підніжжі Снєжки. Хоча містечку не притаманний характерний мікроклімат, що панує у Шклярскій Порембі, Карпач є одним з найвідоміших гірських курортів Польщі. Лижні траси у цьому районі Карконошів широкі та сонячні, проте деякі гірські відрізки є досить крутими. Такі траси, як Лічижепа та Пома характеризуються різними рівнями складності. Для обслуговування трас використовують штучний сніг.
Для тих, хто достатньо володіє лижною технікою, пропонується траса "Злотувка", що складається з двох відрізків, а для початківців - траса "Ян". В Карпачу дедалі популярнішим стає ski-alpinizm, котрий полягає в з'їздах з крутих схилів гір, покритих лісом. Ця дисципліна призначена лише для справжніх професіоналів.
В Карпачу варто затриматися на віллі "Янечка", розташованій лише в 300 м від центру містечка. Ціни коливаються в межах 20-50 злотих. Для тих, хто планує затриматися довше, ніж 10 днів, а також для постійних клієнтів пропонується знижка 5%, а для дітей до 7 років - 50%. Варті уваги також численні кемпінги. Одним з найстарших вважається "Самотнє", історія якого сягає ще XVII століття. Як і в кемпінгу "Академіцка Стшеха", тут можна провести ніч, а вранці вирушити в дорогу.
Візитною карткою польських гір вважається Криніца Гурська. Місто відоме не лише як батьківщина тенора Яна Кєпури, але й через досконалі умови для гірськолижного спорту. Передусім туристів приваблює Явожина Криніцька (1114 м над рівнем моря) та Слотвина. Гора Явожина Криніцька знаходиться близько 5 км від центру Криніци. Лижні траси вимагають досвіду та хорошої техніки володіння гірськими лижами.
Довжина стандартної траси Явожини дорівнює 2,5 км, а деякі відрізки досить складні. На схилах цієї гори знаходяться дві дещо коротші, але теж складні траси, що за рівнем складності відповідають стандартам FIS до слалому. Тут є найсучасніша в Польщі канатна дорога та кілька підйомників.
Недалеко від Явожини знаходиться Гора Кшижова (820 м над рівнем моря), а зупинитися можна на туристичній базі "Слотвини" на підніжжі гори. Початківці знайдуть для себе хороші траси, а завдяки спеціальному підйомнику створені чудові умови для навчання техніці лижного спорту малих дітей.
Слід нагадати, що лижний спорт можливий не лише в горах. З цією метою у Познані та Варшаві спеціально створили штучні траси. У Познані знаходяться 2 освітлені траси довжиною 150 м. Зимою, за відсутності снігу, одна з них покривається штучним снігом. Весною, коли сніг тане, використовують другу, покриту полістиролом. На думку лижників, різниці між ними немає. Дляобслуговування трас використовують бугельні підйомники.
Варшавська штучна траса на горі Шченшлівскій молодша від Познанської. Довжина дорівнює 240 м, різниця висоти між підніжжям та вершиною становить 40 м. Весною траса змінює колір з білого на зелений - такий колір має спеціальне покриття, що дозволяє займатися лижним спортом літом. Інфраструктура цієї траси краща - працюють два підйомники.

 
 

Цікаве

Загрузка...