WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Найпопулярніші гірськолижні курорти Польщі - Реферат

Найпопулярніші гірськолижні курорти Польщі - Реферат

Реферат на тему:
Найпопулярніші гірськолижні
курорти Польщі
Чи варто відвідувати гірськолижні курорти Польщі, коли поряд, на відстані витягнутої руки, маємо інші пропозиції, наприклад, з Альп? Після детального аналізу можна ствердити, що Польща теж має чим похвалитися. Для громадян України відпочинок у Польщі є особливо привабливим, оскільки в цьому випадку немає візових обмежень.
Найвідомішим польським курортом вважається Закопане, місто, що лежить у підніжжя Татрів, і яке любителі зимових видів спорту називають "зимовою столицею Польщі". Назва ця не випадкова, оскільки в Закопаному знаходиться найбагатша туристична інфраструктура, найвищі лижні траси та найгарніші пейзажі. Погодні умови дозволяють займатися лижним видом спорту протягом шести місяців на рік, а у випадку природних аномалій, коли тане сніг, лижні траси покривають штучним снігом.
Розташування містечка має одночасно свої переваги та вади. Доїхати сюди зимою надзвичайно важко. Єдиною дорогою від Кракова до Закопаного є відома "Закоп'янка", що належить до найбільш перевантажених доріг країни. Подорож залізницею теж не з приємних: прокладена лише одна лінія, котра часто буває заблокована через погодні умови або технічні аварії.
В Закопаному знаходиться близько 40 підйомників та 7 канатних доріг, найстаріша серед них, побудована ще перед війною, - канатна дорога, що завозить туристів на Каспровий Верх. Численні траси задовольнять будь-якого любителя цього виду спорту. Професіоналів зацікавлять траси на Носалю, для обслуговування яких використовують 9 підйомників і одну підвісну канатну дорогу. Там знаходиться небезпечна, інколи покрита льодом траса для слалому, одна з небагатьох, що відповідає стандарту FIS. Траси на Каспровому Верху (Халя Гонщенніцова і Халя Горичкова) також характеризуються високим рівнем складності. Погодні умови на схилах Каспрового досить швидко змінюються, тому ці траси рекомендують досвідченим лижникам.
Хто себе впевнено почуває на лижах, але ще не вважається професіоналом, вибирає чудові траси Буфорового Верху та Губалувки, а також трасу на Шумонівській Поляні, де знаходиться один з найсучасніших підйомників. Поряд розташований відомий готель Каспровий. Початківці, котрі приїжджають до Закопаного, щоб оволодіти технікою, також знайдуть щось для себе.
На підніжжі Носалю знаходиться декілька невисоких підйомників, котрі, щоправда, швидко набридають досвідченим лижникам. До легких належить також траса від Халі Горичкової до Кужніц, Ліпек та кілька пологих схилів на території міста.
Закопанe добре приготувалося до прийому туристів. Тут можна не лише зарезервувати місце в готелі, але також зупинитися у численних пансіонатах або приватному секторі. Для детального ознайомлення з пропозиціями житла радимо відвідати Інтернет сторінку
Зимову столицю Польщі відвідує дуже багато людей. Тим, хто не любить галасу міста і хоче насолоджуватися пейзажами Татрів, рекомендують такі місцевості, як Підхалля, Буковина і Бялка Татшаньська.
Буковина Татшаньська розташована на підніжжі Татрів, поряд з польсько-словацьким кордоном. Ця невелика місцевість характеризується гірським ландшафтом та специфічним суворим кліматом. Місцезнаходження Буковини поряд з Високими Татрами створює чудові умови для літніх піших мандрівок. Зимою Буковина стає досконалим та затишним гірськолижним курортом. Тут функціонує 34 лижних підйомника, що обслуговують ділянки різного рівня складності та довжини трас, і працюють прокатні пункти. Ціни прокату знаходяться в межах 25-40 злотих/день. Більшість трас освітлена, тому тут їздять на лижах навіть у сутінках.
Зупинитися можна в одному з численних пансіонатів або приватному секторі. Варто порекомендувати пансіонат "У Маложа", котрий складається з двох частин: "бацувки" (так у Польщі називають дерев'яні гуцульські хатини, у яких зупинялися на ніч пастухи) та пансіонату, що знаходиться на відстані 300 метрів. Бацувка має простий інтер'єр, але тут організовують масові вечірки під акомпанемент живого оркестру. Пансіонат пропонує 2-3-4- та 5-містні номери.
Загалом пансіонат розрахований на 30 місць. Кожний номер оснащений санвузлом. На території пансіонату знаходиться також їдальня, світлиця з каміном та автостоянка. Пансіонат організовує вогнища, прогулянки на санях, дискотеки, вечірки з місцевою музикою та смаженням баранів і поросят.
Конкуренцію для пансіонату "У Маложа" складає Буковинський пансіонат "Зося". Дещо менший, він розташований в 1000 м над рівнем моря і надає такі ж послуги. Ціна 48 злотих за добу. Можна також зупинитися у більш камеральних будинках відпочинку. Кожен з них пропонує подібні послуги, і тут можна домовлятися про ціну.
Гуцульське село Бялка Татшанська, що розташоване на гірському схилі, нагадує Буковину. Чудовий краєвид влітку приваблює любителів піших прогулянок, бігу, прогулянок верхи та дельтапланеризму. Зимою сюди приїздять любителі лижного спорту. Найбільш популярні гірськолижні траси на горі Баня (778 м над рівнем моря). В середині сезону звичайним явищем є черги до підйомників. Менш людно на схилах Високого Вєшху, де діють три групи підйомників, розміщені вздовж усього схилу. Ці траси рекомендують для початківців. Лише траса Літвінової Грапи вимагає хорошої техніки володіння лижами.
Для любителів сноуборду приготовлені спеціальні траси.
Зупинитися можна в одному з пансіонатів, що пропонують від 15 до 45 місць, в 1-2-3-4 та 5-місних номерах. Власники пансіонатів та баз змагаються між собою в організації таких розваг, як вогнища, прогулянки на санях та подорожі верхом. У більшості пансіонатів про ціну можна домовлятися.
З року в рік все важче відповісти на питання про найкращий гірськолижний курорт Польщі, оскільки поступово пальму першості Закопаного відвойовує розташоване в хребті Сілезьких Бескидів містечко Щирк. Справді, майже кожний схил тут пристосований до гірськолижного спорту. Тут знаходяться бугельні підйомники для початківців та лижні траси для майстрів, деякі з штучним освітленням. Справжньою гордістю Щирку є траси, що відповідають стандартам Міжнародної організації лижників FIS.
Найдовшим, середнього рівня складності, вважається лижний спуск "Ондрашек", котрий назвали на честь відомого розбійника. Іншими трасами, які варто відвідати, є позначена чорним кольором траса Бєнькуля, легка для початківців траса Бяли Кшиж або траса, що йде північним схилом Малего Скшичнего. На любителів сноуборду також чекають чудові місця.
Загалом, у Щирку знаходиться близько 60 км лижних трас, отже, кожен аматор лижного спорту знайде тут щось для себе. Початківців зацікавлять школи лижного спорту "Бескид", "Нова", "Спорт" та "Станіславський". Як і у інших зимових курортах, на відпочиваючих чекають численні готелі, пансіонати та приватні квартири.
Другим за популярністю лижним курортом, розташованим на хребті Бескиду Сілезького, є Вісла, котру називають "перлиною Бескидів". Це чимале містечко, відоме не лише як батьківщина Адама Малиша, але такожзавдяки чудовим умовам для гірськолижного спорту. Кожна з долин має свою вершину, з якої веде лижна траса.
Найскладнішою вважається "Шьчяна" (з польської - "стіна") - одна з трьох трас, котра йде зі Стожка (989 м

 
 

Цікаве

Загрузка...