WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Задачі і методи аналізу забруднень в ГІС. - Контрольна робота

Задачі і методи аналізу забруднень в ГІС. - Контрольна робота

указівкою вулиці й ідентифікатора типу (площа, проїзд, набережна й ін.), діапазону номерів будинків і ідентифікатором спеціальної непарно-непарної нумерації (поле "type"). Квартал у даній системі може бути розбитий на частині по границях зон. Вулиці повинні бути зазначені в стандартизованому виді, тобто кожна вулиця має тільки одне написання імені, ідентифікатор стоїть в окремому полі, або в стандартному місці (попереду або позаду) назви вулиці, має стандартний вид і не допускає різночитань. Написання ідентифікатора можна скорочувати.
Такий підхід був застосований у Новгороді. Розглянемо цей приклад докладніше, із указівкою службових таблиць, програм мовою MapBasic і способів відображення результатів. В адресній структурі (таблиці) 1045 елементів, її створення зайняло біля тижня. Основним джерелом служила карта масштабу 1:20.000 із указівкою границь кварталів і номерів кутових будинків. Карта була застарілої і деякого номера були відсутні, тому приходилося уточнювати схему у відділі головного архітектора міста. Крім адресної схеми в сучасних російських умовах необхідна таблиця перейменування назв вулиць. Така таблиця містить всього два полючи: стару назву і нова назва. Відзначимо, що нова назва може повторюватися, а старе - немає. Повторення відбувається у випадку двохкратного перейменування й у випадку поділу вулиці з перейменуванням. Така службова таблиця, як і сама адресна схема, робиться і змінюється в Mapinfo. У тому випадку якщо використовується тільки централізована БД, полючи якої містить добре перевірену й актуальну інформацію, їсти зміст вносити відповідні назви вулиць у таблицю адресної схеми і не проводити перейменування. Але як правило варто розраховувати на існування декількох БД, де імена вулиць можуть обновлятися, а можуть і не обновлятися. В адресній схемі, природно, ім'я кожної вулиці повинне бути тільки в одному варіанті.
В даний час система містить чотири службових програми, що запускаються і працюють у середовищі Mapinfo. У залежності від способу представлення вибірки з БД і структури адресної схеми з може бути більше або менше. Одна з них обробляє таблицю адресної схеми і запускається тільки один раз після створення чи схеми після її доповнення новими записами. Ця програма проставляє в графу "type" тип сторони вулиці - "пара" або "непара".
Ще дві програми обробляють таблицю вибірки з БД; одна видаляє знак простих лапок і запускається першої і тільки в разі потреби, інша приводить до стандартного виду назви вулиць у таблиці вибірки і перейменовує їх при необхідності, що робиться за допомогою таблиці перейменовування назв вулиць. Ці дві програми запускаються для кожної вибірки з БД. Програма спеціального геокодування працює довше інших. Вона обробляє таблицю вибірки приєднуючи до неї графічні крапкові об'єкти які володіють тими ж властивостями, що і крапкові об'єкти адресної схеми. Крім цього вона додає до цієї таблиці стовпець с' ім'ям "geocode_mistake_type" і заносить у нього коди результату геокодування. Програма обробляє також таблицю адресної схеми заносячи в додатковий стовпець "objects" кількість об'єктів з таблиці вибірки, що розміщені по даній адресі.
У ГІС Mapinfo існує стандартна програма геокодування. Але вона призначена для даних описаних у визначеному, не цілком зручному, стандарті. Таке геокодування не завжди проходить автоматично, і приходиться його доповнювати "ручним" геокодуванням. Засобу убудованого в ГІС мови MapBasic дозволяють побудувати більш ефективну, з урахуванням конкретної задачі і структури даних, програму геокодування.
Основні вимоги до цієї програми були: максимально можливий обсяг проведеного автоматично геокодування, вбудовування в таблицю вибірки стовпця з діагностикою полегшуючий пошук помилок у даних, приписування адресній схемі "вагових" характеристик для спрощення інтерпретації отриманих результатів, простота у використанні для кінцевого користувача не є фахівцем у ГІС -технологіях.
Просторовий аналіз отриманих результатів виробляється за допомогою стандартних засобів ГІС Mapinfo. Насамперед це тематичні карти. На основі таблиці вибірки з приєднаними графічними об'єктами можна робити різноманітні тематичні карти проводячи при цьому будь-які додаткові обчислення (у тому числі топологічні: включення об'єктів, перетинання областей і т.п.). Варто підкреслити, що можна представити інформацію в будь-якому виді, якому можна формально описати. Є також додаткова можливість швидко і наочно побачити результати геокодуовання за допомогою стандартної тематичної карти, що спирається на стовпець "objects" таблиці адресної схеми.
Які зміни в інформаційній, технічній, програмній підтримці проведення зонування у великих російських містах відбудуться в найближчі роки? По-перше зміняться електронні карти. Повсюдно буде відбуватися перехід з тимчасових, "робітників" карт на карти виготовлені професійно і сертифіковані на визначений масштаб. Такі карти розуміється виготовляються не тільки для задач зонирования. Це довгий, дорогий процес, використовуватися така карта повинна спільно різноманітними міськими службами, міністерствами, може бути великим бізнесом. Фінансування виготовлення такої електронної карти в сучасних умовах повинне бути змішаним, за участю обласного і міського бюджету, із залученням засобів міністерств, що будуть неї використовувати. Прикладом може служити Самара (1999 р.), де керуванням міського архітектора ведеться така робота. Планується, що карта буде виготовлятися в Москві на Центральному геодезичному підприємстві, займе це орієнтовно 2 роки, буде коштувати приблизно 100 млн. карбованців (4 млн$), повинна бути сертифікована і буде відповідати масштабу 1:500. Основою для виготовлення такої карти послужать існуючі матеріали сучасного аерофотознімання, що в наших умовах набагато надають перевагу сканування і векторизації існуючих планшетів. Розуміються підземні комунікації будуть уводитися з планшетів відповідними службами. Працювати з повною картою великого міста масштабу 1:500 з одночасним використанням великої кількості шарів на сучасної персональному комп'ютері практично неможливо. Але прогрес обчислювальної техніки такий, що можна припустити, що через два роки це буде цілком реально. У будь-якому випадку карту такого масштабу варто розбивати не тільки на шари, але і на територіальні фрагменти; це можуть бути райони, функціональні зони й інші осмислені елементи планування, але бажано не планшети. Така розбивка для зручності роботи повинна підтримуватися спеціальним програмним забезпеченням. Перед групою зонування встане проблема переносу границь зон і іншої напрацьованої на старих картах інформації на нову електронну карту. Це можна зробити за допомогою спеціальних програм перетворення (наприклад включених до складу GeoDraw) або просто перемалювати, що повинно зайняти усього кілька днів.
По-друге зміниться спосіб використовувати електронну карту в ГІС. Зараз це в основному (майже на 100%) рішення задач уведення графічної інформації, найпростіший опис такої інформації у відповідній таблиці (ідентифікатор типу, назва, коментар, у кращому випадку адреси для будинків), рішення задач висновку карт на печатку або перекладу

 
 

Цікаве

Загрузка...