WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Задачі і методи аналізу забруднень в ГІС. - Контрольна робота

Задачі і методи аналізу забруднень в ГІС. - Контрольна робота

алгоритмів і т.д. для висновку рішень. Для одержання ж самих функцій переваг можуть бути використані рішення задач 4-го класу за результатами господарювання за попередні роки.
8.5 Задачі масового обслуговування стосовно до обслуговування територій. Сюди відносяться численні задачі, починаючи з класичної задачі комівояжера і кінчаючи задачами оптимального розміщення торгових точок, відділень зв'язку, організації різних інформаційних мереж, включаючи стільникові мережі зв'язку, мережі збору даних для задач екологічного моніторингу територій і т.п. Стосовно до координатно-прив'язаної інформації ці задачі також мають специфіку, що відрізняє їхній від класичних задач масового обслуговування. Але вони настільки різноманітні, що поки важко говорити про загальні методи їхнього рішення. Швидше за все, тут також не обійтися без використання методів штучного інтелекту. [1-2]
Теми для науково-інженерних досліджень.
Перспективи переростання даної реферативної роботи в дослідницьку, як мені здається, великі. Насамперед, можна спробувати розробити програму, що вирішує яку-небудь із приведених вище задач, придумати нові способи і методи візуалізації отриманих результатів. Спробувати розробити нові методи рішення цих чи задач удосконалити вже існуючі. Тому що даний реферат відбиває суб'єктивну точку зору автора, то можна розробити власну, більш об'єктивну класифікацію задач, розв'язуваних подібними системами.
Нижче представлені можливі теми для науково-інженерних досліджень:
1. "Вибір оптимального місця для трасування трубопровідних магістралей".
2. "Розробка уніфікованих безрозмірних шкал інформаційних ознак при визначенні областей перетинання полів розподілу цих ознак".
3. "Розробка нових способів візуалізації при побудові картографічних геоінформаційних полів".
4. "Розробка програмного пакета для визначення геометричного центра виділеної зони".
5. "Оптимізація агротехнології вирощування пшениці з урахуванням геофізичних особливостей розміщення посівних площ і впливу погодних умов".
6. "Вибір оптимального планування використання сільськогосподарських угідь".
7. "Побудова кількісної моделі зв'язку декількох пересічних геоінформаційних полів".
Список літератури:
1. Цвєтков В. Я. Геоінформаційні системи і технології. М.: Фінанси і статистика, 1998. 288с.
2. Біляків С.Л. Нечіткі знання і висновок у геоінформаційній системі // Інформаційні технології. 2001. №12. С. 16-19.
3. Дрейзин В.Э. Типізація задач і методи аналізу і підтримки прийняття рішень у геоінформаційних автоматизованих системах керування // Інформаційні технології. 2003. №3. С. 2-8.
4. Системи, що розпізнають: Довідник / В. И. Васильєв. Київ: Наукова думка, 1983. 422 с.
5. Дрейзин В.Э. Основні проблеми застосування методів розпізнавання образів для рішення класифікаційних задач контролю, який не руйнується, // Методи і прилади автоматичного контролю, що не руйнується. Рига: РПИ, 1982. С. 77-89.
Використання ГІС-технологій у проектах зонування міських територій.
На основі досвіду комп'ютерної підтримки проектів зонування в містах з населенням 0.5-1.3 млн. жителів у 1996-1999р.
У плині ряду років USAID фінансувало проекти правового зонування в російських містах (далі буде розглядатися досвід роботи в Новгороді, Твері, Іркутську, Самарі, Хабаровську). Виповнювалися проекти різними фірмами: Bancroft Group, PADCO, Інститут економіки міста. Наступність забезпечувалася не тільки передачею матеріалів, але, головне, наявністю постійного "ядра" виконавців як з російської, так і з американської сторони.
У чому особливості даного періоду часу в Росії з погляду використання ГІС технологій?
У багатьох країнах (у тому числі розвитих) застосування комп'ютерів у керуванні міськими територіями, веденні кадастру, аналізі ринкових тенденцій у рамках міста дуже обмежено. У зв'язку з цим виділимо причини, по яких автоматизація рішення міських задач, у тому числі і зонування території, у російських містах представляється дуже розумної:
- усі матеріали зв'язані з нерухомістю, у тому числі з земельними ділянками, у розвитих капіталістичних країнах велися задовго до винаходу комп'ютерів і переклад їх у комп'ютерну форму зв'язаний з великими одноразовими витратами, а в Росії такі матеріали тільки з'являються;
- у Росії в даний час динаміка використання нерухомості (перехід з рук у руки, зміну функцій і обсягів) значно вище чим у стабільних країнах, а це значить, що оперативність доступу до інформації, що забезпечує комп'ютер здобуває в нас більше значення;
- в даний час перед міською владою часто стоїть задача відновлення всієї картографічної інформації з міста, тому що існуюча традиційна картографічна інформація застаріла, недостовірна, окремі її частини суперечать один одному;
- в даний час у Росії вже існує значний комп'ютерний парк і значні потужності по випуску комп'ютерів. Ціни на комп'ютери (у відмінності від багатьох інших товарів) нижче чим у більшості країн.
- у силу особливостей соціалістичного етапу розвитку країни в Росії існує багато високопрофесійних програмістів і системних інтеграторів (у тому числі на місцях) здатних вирішувати складні інформаційні задачі в рамках міста при обмеженому фінансуванні і вартість, що створили оригінальні програмні комплекси, яких (особливо в умовах кризи 1999 року) значно нижче закордонних;
- деякі фірми-виробники програмного забезпечення передбачаючи ріст попиту на ГІС і бажаючи закріпитися на ринку надають пільгові умови продажу.
Це сприятливий збіг обставин носить тимчасовий характер, тому важливо не упустити можливості.
На жаль є обставини перешкоджаючі коректній роботі з міською інформацією. Це насамперед усепроникаючі правила дотримання таємності. Особливо це стосується проектів за участю іноземців. Практично недоступна загальноміська інформація масштабів від 1:10000 до 1:500. Секретної є і міська система координат у який прив'язані всі міські об'єкти. Можуть бути наступні шляхи одержання необхідної для задач зонування інформації в таких умовах:
- покупка виданих останнім часом і вільно розповсюджуваних у торгівлі міських карт масштабів 1:20000 - 1:30000 з подальшому скануванням і векторизацією,
- використання матеріалів відділу головного архітектора, міських іцентральних проектних організацій. Насамперед це стосується уточнень планування окремих кварталів і складання адресної схеми.
- заявка на розсекречення плану міста визначеного масштабу. Як правило такі роботи проводяться в організаціях картографії і геодезії. Також це можуть зробити військові картографи, причому в них часто такі карти вже існують готові. Розсекречення карти коштує порядку тисяч доларів і містить у собі зняття з карти секретних і стратегічних об'єктів, іноді внесення перекручувань.
- використання знімків з космосу. На сьогоднішній день з погляду картографії точність отриманої зі знімків (не військових) інформації не краще масштабу 1:20000. Такі знімки досить дорогі і трудомісткі в оцифровці, але їх вигідно відрізняє оперативність і актуальність. Характерно те, що ввіз такого знімка в Росію, сполучений із труднощами проходження

 
 

Цікаве

Загрузка...