WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Задачі і методи аналізу забруднень в ГІС. - Контрольна робота

Задачі і методи аналізу забруднень в ГІС. - Контрольна робота

програмні продукти. З 1995 року Chevron починає ініціативи по впровадженню ГІС-технологій на корпоративній основі. Ми затвердилися в думці, що ГІС є серйозним інструментом, корисним для нашої галузі і які забезпечують сучасні повноцінні рішення.
Сучасні ГІС підтримують операції з об'єктами виробничої і фінансово-господарської діяльності нафтових компаній: шпарами, трубопроводами, дорогами, ріками і водотоками, селищами, інженерними комунікаціями, профілями і пунктами сейсмозондування, іншими елементами інфраструктури нафтопромислів і природних об'єктів. Крім того, ГІС забезпечують роботу зі звітними матеріалами і документацією: інженерної і бізнес графікою, фотографіями споруджень, усть шпар, звітами про стан навколишнього середовища, розливах нафтопродуктів, правами на землю і дозволами на ліцензування ділянок, супутниковими знімками, табличними даними. ГІС усе тісніше взаємодіють з іншими інформаційними технологіями, такими як реляційні СУБД і сховища даних, збір і обробка даних дистанційного зондування (аэро- і космічних знімків), архівація і збереження растрових зображень (прикладом може служити технологія MrSID компанії Lizardtech), системи керування матеріальними і фінансовими ресурсами підприємства (типу SAP R/3), Інтернет, системи підготовки звітів (типу Seagate Crystal Reports) і т.д. Причому ця інтеграція відбувається як на рівні створення прозорих інтерфейсів, так і в результаті убудовування відповідних інструментальних засобів у конкретні ГІС продукти. Деякі з ініціатив в області ГІС успішно розвиваються і реалізуються у виді виробничих систем, інтегрованих у бізнес процес, створюються спеціальні групи по їхньому впровадженню, постійно росте число кінцевих користувачів, що відкривають нові шляхи і можливості витягу доходів від застосування цієї технології.
Стимули застосування ГІС у нафтогазовій індустрії
Масштаби застосування ГІС у нафтовій індустрії зростають у силу як технічних, так і комерційних передумов.
Технічні передумови
Апаратне забезпечення. Швидкодіючі і відносно дешеві комп'ютери з високоякісними графічними моніторами, з'єднані надійними мережами, стали звичайним явищем у галузі. За кілька тисяч доларів зараз можна придбати широкоформатні кольорові плотери, зовсім недавно вони були на порядок дорожче і значно повільніше працювали. Тому що однієї з основ успіху в нашому бізнесі є збір, оперативна обробка й аналіз інформації, то за допомогою карт, створених у ГІС які забезпечують найбільш наочне представлення різноманітної інформації, тверді копії можна створювати "по запиті", просто, швидко, з високою якістю і вірогідністю.
Програмне забезпечення. Робота з ГІС-продуктами, такими як ArcView GIS, став набагато більш простій. Оскільки ця програма має досить могутню функціональність і працює на всіх основних комп'ютерних платформах, вона придатна для підтримки будь-яких типових видів діяльності нафтових компаній, включаючи, наприклад:
- Відстеження фінансових аспектів видобутку і транспортування нафти і нафтопродуктів, огляд діяльності конкурентів.
- Точне відображення розташування об'єктів на поверхні для інженерних служб, яким потрібно знати, де знаходяться дороги і трубопроводи, границі ліцензійних ділянок, населені пункти, області з високою чутливістю природи до зовнішніх впливів і т.д.
- Виявлення шляхів доступу до об'єктів для підрядчиків і реагування на повідомлення про ушкодження й аварії.
- Пошук оптимальних маршрутів руху ремонтних бригад, рятувальних і пожежних служб.
Дані. Раніше повномасштабне впровадження ГІС утрудняли висока вартість даних і тривалий період, необхідний для створення баз даних. Однак, в останні роки відбулися серйозні зміни до кращого - просторові дані стали набагато більш доступними, точними і дешевими. Наприклад:
- Застосування високоточних систем глобального позиціонування (GPS) дозволило оцінити вірогідність існуючих карт і, при необхідності, вчасно обновляти їх.
- Високоякісні набори картографічних даних від урядових і некомерційних організацій тепер можна одержати навіть через Інтернет.
- Супутникові знімки високого дозволу (особливо недавно оголошені дані метрового дозволу) містяться у файлах растрових зображень великого розміру, їхнє перетворення у векторні формати ще більш збільшує розмір файлів. Для роботи з настільки великими наборами даних необхідні сучасні програмні засоби, кращим прикладом яких є програма Spatial Database Engine від ESRI - ця могутня клієнт/серверна технологія здатна ефективно керувати даними подібного типу і розміру.
Хоча не всі доступні дані мають достатню точність для використання в галузі, їхня якість постійно поліпшується. Є всі підстави очікувати появи даних з набагато більш високим дозволом у найближчі кілька років і прогнозувати позитивний вплив широкої приступності таких даних на зміну методів ведення бізнесу в нашій галузі.
Відповідна функціональність. ESRI заслужила масу хвалебних відкликань за підтримку нафтового ринку. У цій фірмі працює ряд досвідчених фахівців, що перейшли з нафтових компаній. Створені ESRI програмні продукти значно удосконалені в останні три роки. Підтримка нових функцій і об'єктів, таких як регіони (які перекриваються/роз'єднані полігони), динамічна сегментація івиключення перекриття підписів дозволила позбутися від більшості що малися, з погляду нафтовиків, обмежень.
Комерційні передумови для використання ГІС технології
Команди з міждисциплінарними задачами. Як указувалося вище, у практику комплексного керування нафтогазовими басейнами входить створення команд, що складаються з представників різних напрямків: геофізиків, геологів, інженерів-промисловиків, інженерів по обслуговуванню об'єктів і комунікацій, землевласників і юристів, екологів і рятувальників. Ефективність діяльності таких груп значно підвищується за рахунок використання ними загальних баз даних, особливо при створенні і роботі з комплексними багатошаровими тематичними картами, що включають інформацію про просторове розташування ключових об'єктів виробничої і комунальної сфер.
Хоча по старій добрій традиції деякі з таких груп часом мало інформовані про роботу інших груп, усі вони мають справу з тим самим просторовим підходом до даних, заснованим на географічному положенні об'єктів господарської інфраструктури. Таким чином, ГІС, що споконвічно використовує географічне положення як основний критерій для прив'язки даних і зв'язаних з" ними описових атрибутів, щонайкраще відповідає таким потребам, сприяє координації дій усіх підрозділів і груп фахівців, що займаються рішенням різноманітних задач, прив'язаних до конкретної території. Висока вартість розробки власного програмного забезпечення. До недавніх пір більшість нафтогазових компаній використовувало спеціалізоване, часто розроблювальне усередині самої компанії, комп'ютерне програмне забезпечення для більшості наукових і технічний додатків по обробці й аналізу даних. Звичайно це було викликано відсутністю готового програмного забезпечення, яке б дійсно вирішувало потрібні задачі. Витрати при такому підході могли бути дуже значними. Наприклад, розробка вузькоспеціалізованої комп'ютерної програми могла

 
 

Цікаве

Загрузка...