WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Задачі і методи аналізу забруднень в ГІС. - Контрольна робота

Задачі і методи аналізу забруднень в ГІС. - Контрольна робота

інформації в інший формат. В найближчі роки буде впевнено рости частка аналітичних задач з використанням методів математичного моделювання процесів і прогнозування на інформаційній основі добре проробленої електронної карти й існуючих реляційних БД. Методологічна основа і навіть алгоритми рішення різноманітних задач містобудування були розроблені ще до поширення ПК, уже зараз існує багато відповідних програмних засобів на ПК, багато хто з цих засобів убудовані в ГІС (насамперед у Arc/Info і MGE). В найближчі роки ці засоби будуть застосовуватися й у ГІС, адаптованих до задач правового зонування, а також і будуть розроблені спеціалізовані програмні засоби.
Визначати конкретні напрямки розвитку "ГІС правового зонування" повинні фахівці як у центрі (при наявності центрального фінансування), так і на місцях - у міській адміністрації, в офісі міського архітектора. Для правильного вибору цілей необхідно, щоб фахівці мали високу кваліфікацію. У зв'язку з цим здобуває велике значення підготовка фахівців. В даний час у Москві існує ряд організацій, що надають різноманітну інформацію з ГІС технологіям: семінари і виставки як загальної спрямованості, так і спеціалізовані, видання ряду спеціальних журналів і Щорічний огляд, спеціалізовані курси і консультації.
На закінчення скажемо про тім значенні, що повинна мати в майбутньому глобальна мережа Internet для реалізації ГІС технологій у проекті по зонуванню. У розвитих капіталістичних країнах, де є система покупок у Internet, уже можна переглядати, замовляти й одержувати по модему існуючі векторні карти міст, цифрові знімки з космоса, будь-яке апаратне і програмне забезпечення. Це джерело зведень про новітні технології, місце де можна обговорити будь-які проблеми; це служить інтенсивному розвитку наукомістких технологій, у тому числі ГІС. Специфіка використання ресурсів Мережі в проекті зонування складається насамперед у використанні необмеженого доступу до результатів проекту: текстам відповідних законів і постанов і карті міста з указівкою границь зон. Це не скасовує традиційних методів поширення друкованих матеріалів, тим більше, що найближчим часом доступ у Internet у нашій країні буде як і раніше обмежений. Для доступу до матеріалів необхідно створити спеціальний Web-сайт для кожного міста, крім цього корисно мати сайт у центрі (у Москві). Фінансування міського сайта не представляє труднощів, навпроти, місто може одержувати додаткові гроші від місцевого великого бізнесу, рекламу якого легко розмістити на такому сайте. Велику роль для міського бюджету може грати розміщення інформації про аукціони нерухомості з метою залучення інвесторів не тільки усередині країни, але і зарубежем. Обслуговування сайта повинне лягати на фахівців працюючих з ГІС, тому що найбільш складна частина Web-сайта зв'язана з картою.
Використання ГІС у нафтовій індустрії
Одне з визначень географічної інформаційної системи говорить: "ГІС - це комп'ютерна система, що зберігає, організує і відображає дані, що описують об'єкти і явища земної поверхні". Відштовхуючи від цього визначення, можна укласти, що нафтова промисловість застосовує ГІС технології з моменту початку використання комп'ютерів - тобто вже приблизно протягом 40 років.
Що ж змінилося за ці роки? Головними двигунами прогресу в цій області є створення програмного забезпечення ГІС загального призначення і масове виробництво недорогих комп'ютерів. Досвід показав, що і ті, і інші можуть ефективно використовуватися для рішення багатьох задач, що стоїть перед нафтовою індустрією, і що звичайні фахівці галузі можуть швидко освоїти ці технології. З позицій бізнесу важливо також, що тепер ті самі об'єкти інфраструктури підприємства часто входять у сферу повсякденних інтересів фахівців різних єпархій: господарників, геофізиків, геологів, інженерів-нафтовиків, інженерів по обслуговуванню об'єктів, юристів, служб природоохорони й ін. Для їх ефективної скоординованої роботи потрібно доступ як до загальних баз даних і, особливо, до карт, що наочно показують ключові об'єкти типу шпар, нафтопроводів, житлових центрів, районів з чуттєвою екологічною обстановкою і т.п.
У статті обговорюються технічні і ділові аспекти, з якими зв'язаний ріст застосування ГІС у нафтогазовій індустрії, приведені приклади їхнього використання, обговорюються області, у яких чи очікуються вимагаються поліпшення.
Небагато історії
У 1987 році компанія Chevron Oil Field Research Company (COFRC, далі Chevron) вперше установила в себе СУБД Oracle, щоб оцінити можливості цієї технології для підтримки додатків по обробці сейсмічних даних і даних по шпарах, установлених на робочих станціях і які використовувались інженерними службами і геологами. Переваги збереження всіх даних в одній базі були очевидними і з тих пір система Oracle стала для нас стандартом де-факто. Ця технологія заклала основи створення баз даних, що згодом можна було б легко зв'язати з ГІС.
У 1990 році наші фахівці познайомилися з керуючої ГІС, представленої на Національній конференції по комп'ютерній графіці в Лос-Анджелесі. Ця ГІС була спробою застосувати цілком готове програмне забезпечення для рішення типових задач нафтової індустрії (таких, наприклад, як "знайти всі приналежні компанії шпари, що виснажаться до кінця року і знаходяться на відстані менш одного кілометра від нафтопроводу"). Хоча в той час жоден існуючий програмний продукт не міг вирішувати всіх задач, постачальники ГІСнаближалися до цієї мети в той час як більшість традиційних постачальників послуг для нафтової індустрії відмовлялися навіть брати участь у її рішенні. У 1991 році Chevron придбала першу копію ARC/INFO. На жаль, у той час малися деякі обмеження, що не дозволяли нам досить серйозно використовувати цю систему. У ній не було функцій підтримки регіонів (які перекривалися і переривчастих полігонів - дуже важливої ланки для землекористування і землевідвода), динамічної сегментації (для роботи з лінійними об'єктами, важливої для анотування сейсмічних профілів), а також у той час не було версії цього повнофункціонального продукту для персональних комп'ютерів.
З цих причин компанія Chevron продовжувала розвивати власну земельну інформаційну систему на платформі ПК, а також графічний редактор на платформі UNIX. Обидва продукти були готові в 1992 р. Тоді було очевидно, що ГІС-технології має широкі перспективи для компанії і галузі в цілому. Ми бачили, що ESRI більше інших прислухається до критичних зауважень і заяв про виникаючі проблемах з боку нафтових компаній, тому ми продовжували уважно спостерігати за розвитком геоінформаційних систем, особливо за розробками ESRI.
У 1994 році ESRI випустила програму ArcView GIS і значно підсилила функціональність ARC/INFO, що мало для нас надзвичайно важливе значення. Нам була близька і цікава діяльність групи користувачів ESRI у нафтовій галузі (Petroleum User Group, PUG). Компанія Chevron була членом координаційної ради PUG - ефективного форуму по обміні досвідом, обговоренню потреб нафтової індустрії і доведенню результатів обговорень до ведучих менеджерів і розроблювачів ESRI, що, як правило, у відповідь на наші побажання оперативно вносять удосконалення в

 
 

Цікаве

Загрузка...