WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Розробка, формування та ведення індексних кадастрових карт засобами ГІС. - Курсова робота

Розробка, формування та ведення індексних кадастрових карт засобами ГІС. - Курсова робота

плануванні.
Таким чином, зростаєкількість об'єктивних факторів для більш ефективного керування земельними ресурсами. Але як можна планувати і керувати без детальної інформації безпосередньо про земельні ресурси. Загальних знань недостатньо - потрібна детальна інформація про землекористування й ін. Це є очевидною причиною для створення земельно-інформаційних систем. З запропонованих визначень ЗІС найбільш розповсюдженим є визначення міжнародної федерації геодезистів FIG (Federation Internationale des Geometres): Земельно-інформаційна Система - це інструмент для законного, адміністративного й економічного прийняття рішень і допомоги в плануванні і розвитку, що складається з однієї сторони з бази даних, що містить просторові, зв'язані з землею дані для визначеної області, і з іншого боку, процедур і методів для систематичного збору, відновлення, обробки і розподіли даних.
Основа ЗІС - уніфікована система координат, що уможливлює об'єднання даних у рамках системи з іншими об'єднаними з землею даними. Концепції ГІС/ЗІС продовжують розвиватися і поки що немає однозначних підходів до визначення таких взаємозв'язків.
Більш важливим є той факт, що існує нагальна потреба в систематичному зборі, відновленні, обробці і поширенні даних. Нові технології - особливо комп'ютеризація не тільки значно підсилили потенціал розвитку таких систем, але також наклали деякі умови й обмеження. Інформація зв'язана з землею стає усе більш важливої в ринкових умовах і при переході до більш інтелектуального використання і розвитку земельних ресурсів.
Відбувається перехід від ручної реєстрації до обробки в автоматизованих системах. Цей процес проходить в усьому світі. Розмаїтість ЗІС визначається відмінностями в правовій базі, традиціями й ін.
Першочерговими задачами при побудові ЗІС є:
" створення чіткої загальнодоступної структури;
" конструктивні дії уряду в координуванні зусиль, зв'язаних із земельною реформою;
" стандартизація процедур і термінології.
Земельна інформаційна система є підрозділом географічної інформаційної системи, і призначена для керування, аналізу і представлення інформації, зв'язаної з землею, включаючи нерухоме майно і права на нього. Як правило, є продуктом розвитку кадастрової системи.
Земельно-реєстраційна система (ЗРС) - це система реєстрації земельних ділянок і їхніх власників (користувачів). Функція земельної реєстрації складається в забезпеченні надійної і чітко визначеної основи для придбання прав на землю і розпорядження ними. До складу інформації в ЗРС входять місцезнаходження, границі, права власності, грошова оцінка, інша інформація щодо пільг і обмежень, зв'язаних з цією ділянкою. Для кожної ділянки описуються категорії земель, класифікація ґрунтів, зведення про використання землі, і ін.
Кожна земельна ділянка, незалежно від форми власності, повинна бути зареєстрована. Це буде гарантувати права власників на землю, і дозволить установити справедливий, обґрунтований податок на землю (нерухоме майно). Інформація в ЗРС документована і буде мати юридичну чинність завдяки встановленій процедурі надання юридичного статусу інформації в комп'ютеризованому реєстрі.
Яка необхідність у створенні автоматизованої реєстраційної системи в Україні? На сьогодні в Україні функціонує реєстрація власників земельних ділянок і землекористувачів у системі земельного кадастру, методологія ведення якого базується на облікових документах (земельно-кадастрові книги, книги реєстрації земельних ділянок, переданих у приватну власність і т.п.). Ця система у визначеній мері забезпечує відповідний рівень обліку змін у власності, але тільки при незначній кількості власників земельних ділянок і землекористувачів, а також при незначному обсязі операцій із земельними ділянками й іншою нерухомістю.
По міжнародному досвіді відомо, що щодо реєстрації прав власності існує дві основних системи реєстрації:
1. система реєстрація транзакций
2. система реєстрації прав власності на нерухомість.
Виникає цілий ряд питань. У якій формі необхідно вести реєстр прав власності? Чи досить одного реєстру користувачів? і багато інших.
Відробити рішення таких питань найбільше доцільно за допомогою проведення невеликих пілотів-проектів. Основною задачею даного пілота-проекту була, в основному, відпрацьовування методики створення базових і кадастрових карт і інтеграції різноманітної інформації на їхній основі.
Ми можемо використовувати для побудови системи одиничні земельні ділянки з однорідними в правовому і господарському відношенні умовами. Чому такі системи, засновані на земельних ділянках є дуже важливими? Основна причина в тім, що багато чого з людського життя, діяльності і власності зв'язано з визначеними ділянками землі. З ними зв'язані права власності, договори оренди, застави й ін. Вони є визначальними для цілої сфери економічних відносин - земля є головним ресурсом господарської діяльності. Питання про тім, хто власник землі і хто нею розпоряджається - питання життєво важливий. Є й інші зв'язки. Наприклад, податки тісно зв'язані з розміром і розміщенням земельних ділянок. Таким чином, досить природним є побудова систем, заснованих на окремих земельних ділянках.
Подальше доповнення інформації може значно поліпшити її повноцінність. Номер ділянки сам по собі безпосередньо не виражає просторового розміщення. Це привело до ідеї геокодирования. У найбільш простому випадку це координати центральних крапок ділянок (центроиды). Таким чином, зібрана інформація автоматично може бути ідентифікована на картах і більше не зв'язана з адміністративними границями. Інформаційні системи, засновані на ділянках забезпечують гнучкість і зручність у керуванні.
ресурсами.
Кадастрова система, на відміну від реєстраційної, не обов'язково повинна бути заснована на земельних ділянках (парцелах). Замість них можуть використовуватися перелік лісових ресурсів, ґрунтів, геологічних характеристик і ін. Кадастр відрізняється від системи земельної реєстрації тим, що остання призначено винятково для реєстрації прав власності. Але в цих двох систем є кілька важливих загальних рис, у тому числі і те, що в основу кадастру і земельного реєстру повинна бути покладена чітка законодавча база. Неможливо протиставити земельний кадастр і земельну реєстраційну системи, оскільки ці дві системи є взаємодоповнюючими.
1.2. Індексна карта - основа ведення кадастру.
У зв'язку з переходом на автоматизоване ведення державного земельного кадастру і на основі використання комп'ютерної техніки виникає необхідність створення цифрової картографічної бази даних, що використовує технології геоінформаційних систем. Як відомо геоінформаційні системи - це інтерактивні системи, що зберігають цифрову базу даних і забезпечують повний набір засобів висновку картографічної інформації від простих екранних зображень до високоякісних топографічних і кадастрових карт иd планів відповідного

 
 

Цікаве

Загрузка...