WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія фізична, Геоморфологія, Геологія → Водно-болотні угіддя Косівщини. (науковий реферат) - Реферат

Водно-болотні угіддя Косівщини. (науковий реферат) - Реферат

сильне пн
Став Левади.
Став знаходиться в Покутському крайовому низькогір'ї Роженського ландшафтного району, між схилами хребта Хоминський та г. Михалків (812 м), на древній залишковій поверхні вирівнювання, яка й на сьогоднішній день не зазнала значних ерозійних процесів. Став розташований в центрі цієї безлісої ділянки, площею близько 4 га, яку обступають буково-грабово-ялинові ліси на схилах.
Долина річки Волиці, що простягається нижче урочища, теж заліснена і являє собою чудовий краєвид лісових долин Покутських Карпат. Ставок проточний, знаходиться на одному з витоків річки Волиці, що був підгачений зсувом або людьми. Площа водного дзеркала 5100 м2, воно має видовжену форму. Глибина 2-3 м. Судячи із залишків дерев в центральній частині став мілів і заростав у минулому. Північно-західна його частина, у місці впадіння потоку та мочажини заростає рогозою. В ставку водиться риба. Так як людські оселі знаходяться далеко (до 2 км), ставок часто відвідують дикі водоплавні птахи.
Ставки на потоці Мельниця.
Ставки знаходяться в Покутському передгір'ї Хімчинського ландшафтного району, в руслі потоку Мельниця. Верхній і середній ставки розділяє дамба, через яку проходить ґрунтова дорога з с. Вербовець до с. Хімчин. Цю місцевість ще називають - межи дороги. Берегами ставів служать схили невисоких пологих хребтів. Облаштовано тільки поперечні дамби з водогонами. В комплексі був ще третій ставок, дамба якого зараз частково розрита, а дно заросло лучною рослинністю.
Верхній став конічної форми, площа 3000 м2 в центральній частині багато залишків від дерев, верхня, значно заросла рогозою.
Нижній став чистий, площа його 12000 м2 південні схили заліснені, північні - пасовища. Неподалік знаходять 3 приватні сільські садиби. На ставках часто зустрічаються дикі качки.
Ставки с. Кобаки (центр).
Комплекс ставків с. Кобаки знаходиться в Покутському передгір'ї Кобацького ландшафтного району на низькій терасі лівого берега р. Черемош. Комплекс створений штучно. Живиться від водотоку Гнилиця.
В комплекс входять 3 ставки каскадного типу, обладнані шлюзами та дамбами, що розділяють ставки та відділяють їх від самого водостоку Гнилиці. Дамби добре задерновані. По західному берегу ставків проходить шосейна дорога.
На березі першого ставка знаходиться цегляна
господарська будівля.
Ставки різної величини: перший площею 5200 м2, другий 4550
О О
м2 і третій 7000 м , всього - 16750 м .
Водні дзеркала всіх ставків надзвичайно зарослі рогозою та очеретом, тільки третій ставок має половину чистої площі, їх глибина до 2 м при наповненому стані.
Ці ставки хоча й розташовані біля шосе та в центрі с. Кобаки все ж багаті на мілких водно-болотних птахів.
Комплекс ставків "Сільгосптехніки "
Три ставки розташовані в західній частині села Черганівка біля витоку однієї з правих приток річки Рибниці біля підніжжя відрогів хребта Голиця, на висоті 410 м н.р.м.. Споруджувались ці ставки в 70-их роках підприємством "Сільгосптехніка" для розведення риби та відпочинку.
Правим і лівим берегами ставків по долині річки є природні схили самої притоки, добре виробленої у м'яких глинисто-галькових породах. З лівого боку - фрагмент високої тераси р. Рибниця, що плавно з'єднується з відрогами хребта Голиця, з правої високої Смоднянсько-Кобацької прадолини. В поперек ставки розмежовані насипними дамбами (3-5 м). На найбільшому Середньому ставку, облаштовано шлюз та укріплено дамбу бетонними плитами. У східній частині крім шлюзу ставки з'єднані неглибокими бетонними канавами. Природні береги верхніх двох ставків добре заліснені грабово-буково-вїльховим лісом. На дамбах ростуть поодинокі верби та вільхи. Вздовж східних берегів прокладена ґрунтова дорога, а на березі верхнього ставка споруджений відпочинковий комплекс (3 будиночки). На даний час він не працює, але ведуться будівельні роботи поблизу.
Площа ставків: верхнього 4550 м2, середнього 7200 м2, нижнього 2400 м2, всього - 14150 м водного дзеркала при наповненні до глибини 3 м в середній частині найбільшого ставка. Берегова лінія не заросла болотною рослинністю, тільки у місці впадіння струмка у верхнє озеро є зарослі рогозу та осоки. Сліди заболочення околиць відсутні. Дамби покриті лучною рослинністю. Ставки мають витік. З північного боку, на відстані 50 м, розташовані приватні сільські будинки. З огляду на майбутній розвиток відпочинкового комплексу, у верхній частині ставки можуть відвідуватись дикими птахами лиш короткочасно.
Комплекс ставків "Мисливські"
Цей комплекс знаходиться в південній частині міста Косова на високій терасі правого берегу долини річки Рибниці. Територія раніше була заболочена, бо знаходиться біля підніжжя гірського хребта Голиця (600 м н.р.м.), з якого стікають невеликі сезонні, пересихаючі потічки, декілька таких потічків і стали основою каскаду штучних ставків, побудованих в 70-их роках. Верхній, середніх розмірів з площею водного дзеркала 2660 м2 та глибиною до 1,5 м не облаштований шлюзом, а тільки стічною трубою. Нижній - найбільший, площа водного дзеркала 7130 м2 з невеликим острівцем у південній частині. Максимальна глибина в центральній частині 3 м.
По берегах ставків, які є насипними, ростуть посаджені дерева вільхи та верби, а в південній частині великого ставка утворені суцільні зарослі. На схід від цього ставка через 10м розташована найменша і мілкіша водойма площею 800 м2 без деревної рослинності, що свідчить про недавній вік спорудження.
Не зважаючи на невеликий вік спорудження, всього ЗО років, його береги, насипні дамби добре задерновані лучною рослинністю. Біля берегів великого ставка розрісся рогіз. Південною частиною ставки доходять до межі лісу, зеленої зони міста, північною частиною межують з автотрасою (1-м), а за нею розташовані житлові та промислові забудови міста. На південний схід знаходиться велика ділянка сіножатей.
Околиця міста, близькість лісу на гірському схилі,зручний під'їзд створюють хороші умови на ставках для відпочинку косів'ян.
Болота
За даними Косовського районного управління земельних ресурсів на території району числиться 1 га боліт у селищі Кути. Це болото утворилося на місці ставів. Нашими обстеженнями виявлено велику кількість невеликих ділянок з надмірним зволоженням, проте вони не можуть бути кваліфіковані, як болота. На схилах гори Грегіт (висота 1370 м) виявлено висяче сфагнове болото невеликих розмірів.
Заболочена

 
 

Цікаве

Загрузка...